وقتی همه پای کارند/گزارش
ضدعفونی شهرتوسط نیروهای مردمی و ادارات / امسال مسافرت نرویم +‌ تصاویر

لالی نیوز:زیبایی امسال شهرستان لالی مانند سالهای قبل نیست و علاوه بر مردم شهر ، همه مسافران هم باید با درک حساسیتها در این دوره حساس با ماندن در خانه و پرهیز از مسافرت لذت تماشای زیبایی های خداوند را به ایام دیگری موکول کند .

به گزارش لالی نیوز این روزها که در همه جهان برای مقابله با ویروس کرونا اقدامات مختلفی صورت می گیرد در شهرستان لالی هم دستگاه های مختلف با کمک مردم تمهیدات لازم را برای حفظ سلامت مردم انجام می دهند .

دستگاه های اداری و ستاد های مختلف با تشکیل جلسات متعددی نسبت به اقدامات اساسی جهت پیشگیری تصمیماتی را گرفته و اطلاع رسانی کرده اند که شاید بستن ورودی شهرها ، تعطیلی بازار و ... از آن جمله باشد تا در ایامی که مسافران نوروزی بیشتر از هر موقعی تشنه مسافرت هستند با جلوگیری از سفر به دیگر شهرها از شیوع این ویروس جلوگیری کنند .

در کنار این همه اطلاع رسانی رسانه ها و مسئولان متاسفانه شاهد عدم همکاری بخش زیادی از مردم هستیم به طوری که با جدی نگرفتن این بیماری و حضور مستمر در شهر وضعیت خطرناکی را برای سلامت مردم ایجاد کرده اند .

در ورودی های شهر نیز نیروهای پرتلاش بسیج ، نیروی انتظامی ، شبکه بهداشت و درمان در کنار نیروهای داوطلب مردمی مانع از حضور مسافران به شهر می شوند اما در همین ورودی ها مردم شهر با حضور نامناسب خود و اصرار به ماموران باعث ورود مسافران خطرناکی به شهر می شوند که ممکن است جان هزاران نفر را به خطر بیاندازند .

اما فعالیت های خود جوش و دلسوزانه اقشار مختلف و دستگاه های اداری در نقاط مختلف شهر موجب شده تا امروز هر گونه شیوع این ویروس در شهر کنترل و گزارشی مشاهده نشود .


در همین راستا شهرداری لالی به صورت منظم در گروهی ، جمعی از پرسنل صنایع پتروشمی مسجدسلیمان بصورت جهادی و شبانه روزی در گروهی ، نیروهای تبلیغی اداره تبلیغات اسلامی در گروهی و نیروهای اداره آموزش و پرورش نیز در گروهی اقدام به ضدعفونی بانکها ، مبلمان شهری ، پارکها و منازل چندین محله در لالی کردند که این فعالیتها در روزهای آتی هم تداوم خواهد داشت .

در کنار همه این اقدامات زیبا برخی از خانواده ها که دچار مصیبت شده و یا قصد برگزاری جشنی را داشتند با همکاری با مسئولین شهرستان و به منظور مقابله با شیوع این ویروس از برگزاری برنامه های خود منصرف شدند .


اما نکته مهمی که همه باید بدانند این است که زیبایی های امسال شهرستان لالی مانند سالهای قبل نیست و علاوه بر مردم شهر ، همه مسافران هم باید با درک حساسیتها در این دوره حساس و با ماندن در خانه و پرهیز از مسافرت ، لذت تماشای زیبایی های خداوند را به ایام دیگری موکول کند چرا که در این شرایط حساس حفظ سلامتی مردم از همه چیز مهمتر است .

خرید نوروزی ، مسافرت ، مهمانی ، جشن و ... در این ایام تهدیدی جدی برای سلامت مردم به شمار می روند و صرف نظر کردن همه مردم از آنها می تواند شکست کرونا را سرعت ببخشد لذا همه کرونا را جدی بگیریم تا مناظر زیبای لالی را در اوقاتی بهتر ببینیم .

 

برای عضویت در کانال تلگرامی لالی نیوز روی تصویر زیر کلیک کنیدمنتشر شده در تاریخ ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ اسفند
کدخبر:5140منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۸ بيست و هشتم اسفندلینک خبر: http://www.lalinews.ir/Pages/News-5140.aspx
(طراحی و تولید ، الفبای ایده برتر)