۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۵ خرداد  | 2020 June 4
کد مطلب: 5062   تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ سه شنبه ۴ تير ساعت 22:42 نسخه چاپی
از سوی اداره منابع طبیعی و دادستانی

برخورد قاطع با ساخت و سازهای غیر قانونی در مناطق گردشگری شهرستان لالی + تصاویر

لالی نیوز:همزمان با آغاز هفته ی قوه قضاییه دادستان شهرستان به همراه ریاست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری از ساخت و سازهای غیرقانونی صورت گرفته در منطقه جنگلی باباروزبهان شهرستان لالی بازدید به عمل آوردند.

به گزارش لالی نیوز همزمان با آغاز هفته ی قوه قضاییه دادستان شهرستان به همراه ریاست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری از ساخت و سازهای غیرقانونی صورت گرفته در منطقه جنگلی باباروزبهان شهرستان لالی بازدید به عمل آوردند.

در این بازدید شاپور حاجی پور گزارشی از عملکرد این اداره در چگونگی برخورد با ساخت و سازهای غیر قانونی ارائه نموده و در ادامه اعلام نمود که در حال حاضر 15 پرونده به محاکم قضایی ارسال گردیده که 8 فقره در دادگاه بدوی و تجدید نظر استان درحال رسیدگی می باشد و 5 فقره از پرونده ها منجر به صدور رای بر علیه متصرفین گردیده که درمرحله اجرای احکام می باشند که دوفقره از احکام صادره اجرا گردیده و از متصرفین رفع تصرف و خلع ید به عمل آمده است .

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان در ادامه عنوان داشت : با استناد به متن قانونی ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع کشور و همچنین ماده 690 قانون مجازات اسلامی ، هرگونه ساخت و ساز و تصرف غیرمجاز در اراضی ملی جرم و متخلف به مراجع قضایی معرفی میشود که با استناد به ماده53 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع کشور خواستار همکاری و مساعدت کامل مراجع قضایی با اداره منابع طبیعی شهرستان جهت برخورد قاطع و قانونی با متخلفین و رسیدگی خارج از نوبت به پرونده های اداره منابع طبیعی هستیم .

درپایان نیز محمد علی محمدی دادستان شهرستان لالی از آمادگی کامل مراجع قضایی درشهرستان جهت برخورد قاطع با متصرفین و متخلفین اراضی ملی وهمچنین اجرای احکام صادره خبر داد.

لازم به ذکراست منطقه جنگلی باباروزبهان با مساحتی بالغ بر 3146 هکتار اراضی ملی دارای پوشش درختان جنگلی از نوع بلوط،کلخنگ،بنه و...بوده و از جاذبه های گردشگری شهرستان می باشد.
برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :