۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ ارديبهشت  | 2019 May 20
کد مطلب: 4970   تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ جمعه ۱۰ اسفند ساعت 16:21 نسخه چاپی
تلنگر

تعطیلات نوروزی ونیازهای مسافران/مسئولان شهرستان لالی چقدر آماده شده اند ؟

لالی نیوز:با نزدیک شدن به ایام آخر سال شهرهای گردشگری رو به شلوغی می روند و این ازدحام جمعیتی لزوم تدارک برخی از امکانات را جهت رفاه حال مسافران می دهد .

به گزارش لالی نیوز شهرستان لالی از نیمه های اسفند تا نیمه های فروردین همواره یکی از شهرهای مسافرپذیر استان خوزستان بوده که به واسطه مناظر بدیع و آب و هوای بهاری ، مسافران زیادی را پذیرایی می کند به طوری که می توان گفت جمعیت لالی در این مدت به چند برابر جمعیت معمول خود هم می رسد .

با این وضع و افزایش آمار استفاده کنندگان از مراکز مختلف رفاهی ، خدماتی و ... ضرورت آمادگی کلیه زیرساخت ها ، افزایش و نظارت مسئولان بر کلیه امور در این مدت یک ماهه به منظور تسهیل ورود و خروج و اقامت مسافران نوروزی امری اجتناب ناپذیر است .

در همین راستا مهمترین نیازهای مسافران نوروزی که در لالی همواره با کمبودهایی رو به رو بوده را اعلام می کنیم و انتظار داریم در این ایام باقی مانده با همت مضاعف مسئولین ، گردشگران نوروزی با خاطرات خوبی در لالی حضور پیدا کرده و تعطیلات خود را بگذرانند .

 ...

نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی : این مشکل مهم همواره در سطح شهر موجب بروز مشکلاتی شده و علاوه بر اختلالات ترافیکی با طی مسیرهای اشتباهی توسط مسافران همراه بوده و لذا ضرورت فراوانی دارد که به میزان بیشتری از این علائم و تابلوها در شهر نصب شود .

نصب تابلوهای خطر غرق شدن وموانع جاده ای در سواحل دریاچه ها : متاسفانه همه ساله در این ایام در حالی که گردشگران زیادی به منظور لذت از طبیعت وارد لالی می شوند اما نبود برخی از امکانات و علائم موجب مرگ تعدادی از گردشگران می شود به طوری که عدم وجود مانع در جاده قدیم لالی و ساحل دریاچه در چند روز گذشته منجر به مرگ یک نفر شده بود و این مسئله با یک اقدام مسئولانه در ایجاد یک مانع جاده ای هرگز اتفاق نمی افتاد .

بنر اطلاع رسانی کمپ ها و استراحتگاه ها : هر چند در شهر لالی در ایام تعطیلات به جز مدارس محل اقدامتی مناسب دیگری وجود ندارد اما باز هم ضرورت دارد کلیه مراکز و مکان هایی از جمله پارک ها ، مساجد ، ادارات و مدارس شهر و روستا که می توانند به گردشگران خدمات ارائه دهند را در ورودی شهر به مسافران معرفی کنیم

تجهیز پارک ها و کمپ ها و مناطق گردشگری : متاسفانه مهمترین معضلی که گردشگران در اکثر نقاط گردشگری لالی دارند عدم وجود امکانات مناسب و زیرساخت های لازم است . وجود نمازخانه ، سرویس های بهداشتی ، سطل های زباله ، آب آشامیدنی و ... برخی از ضرورت های مناطق گردشگری است که به صورت بسیار ضعیفی در مکان های دیدنی لالی وجود دارد و انتظار می رود نسبت به این موضوع توجه ویژه ای صورت گیرد .

راهنمای مناطق گردشگری : معرفی مناطق گردشگری لالی به صورت یک دفترچه زیبا و اهدای آن به مسافران ورودی به شهر می تواند علاوه بر راهنمایی مسافران نام این شهر را همواره در خاطر گردشگران برجا بگذارد .

سطل زباله در نقاط مختلف گردشگری و تدابیر لازم برای حفظ محیط زیست : این موضوع نه تنها سطح فرهنگ گردشگران و مردم را می طلبد اما در اختیار قرار دادن حداقل امکانات اولیه می تواند موجب حفظ محیط زیست و مناطق گردشگری  از آلودگی های مختلف باشد

ترمیم و تعریض جاده ها : جاده های لالی یکی از پر مخاطره ترین جاده های استان هستند و این مسئله در این ایام با تئجه به شلوغی جاده ها همواره با حوادث تلخی همراه بوده لذا انتظار می رود علاوه بر بهسازی و آسفالت این راه ها نسبت به تعریض جاده ها به خصوص در مناطق گردشگری اهتمام لازم از سوی مسئولان صورت گیرد .

ایجاد پایگاه امداد و نجات در مناطق مختلف : آمادگی در مناطق مختلف جهت امداد و نجات به خصو در جاده ها و سواحل دریاچه ها در این ایام موضوع مهمی است که هر چند هلال احمر لالی در سال های گذشته نسبت به آن اقدام کرده اما به صورت جدی تری این مسئله می بایست مورد توجه قرار گیرد .

تامین امنیت جاده‌ای و گردشگران : حضور نیروهای انتظامی در گشت های مختلف از مناطق گردشگری یکی از مسائل مهمی است که ضرورت دارد در این ایام به منظور رفاه حال گردشگران و امنیت مناطق به صورت ویژه دنبال شود تا از بروز هر گونه اتفاق تلخ و ناخوشایند از جمله درگیری و نزاع یا تیراندازی و ... جلوگیری شود .

فعالیت بانک ها و خدمات عابر بانک‌ها : یکی دیگر از نیازهای مردم و مسافران در این ایام مسائل بانکی و پولی بوده که حتی در ساعات پایانی شب هم این نیاز به صورت فراوانی وجود دارد و انتظار می رود کلیه بانک ها نسبت به آمادگی و تامین خدمات خود و خود پردازهایشان توجه ویژه ای داشته باشند .

سرویس‌های بهداشتی عمومی شهر

نظارت بر صنوف : گرانفروشی ، کم فروشی ، ارزان فروشی و تخلفات موجود در حوزه اصناف در ایام نوروز ضرورت نظارت دقیق مسئولان این حوزه را می طلبد تا نه تنها مسافران بلکه مردم شهر نیز نگرانی زیادی از اوضاع بازار نداشته باشند .

 

پی نوشت : همه این موارد که ذکر شده نافی زحمات و تلاش های هیچ مسئولی نیست اما شهرستان لالی به سمتی در حال حرکت است که باید از نگاه سنتی صنعت گردشگری به صنعتی گذر کند و این امر جز با تحقق خدمات رفاهی و زیرساخت های لازم میسر نخواهد بود .برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :