۱۳۹۸ جمعه ۲۸ تير  | 2019 July 19
کد مطلب: 4834   تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ سه شنبه ۸ خرداد ساعت 17:16 نسخه چاپی
معرفی یک کارآفرین در لالی

تلاشی در خانه برای (روزی حلال)/احداث کارگاه پرورش قارچ برای کارآفرینی در لالی + عکس

لالی نیوز:محمد نجفی معلمی که از سال ها پیش با پوشیدن لباس محلی بختیاری و حضور در محافل مختلف و مدارس و کلاس درس هدف خود را حمایت از فرهنگ ملی و تولید و اشتغال داخلی اعلام کرده بود این بار در عرصه ای دیگر در تلاش برای تغییری هر چند کوچک در حوزه اقتصاد شهرستان است .

به گزارش لالی نیوز در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و در تلاش برای بهبود اوضعا معیشتی و اقتصادی جامعه این بار یکی از کارآفرینان شهرستان لالی را که با تلاش در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در تکاپوی تولید و اشتغال است معرفی می کنیم که هدف از این معرفی حمایت همه جانبه مسئولان ، بازاریان و مردم در توجه به تولیدات محلی شهرستان می باشد . 

محمد نجفی معلمی که از سال ها پیش با پوشیدن لباس محلی بختیاری و حضور در محافل مختلف و مدارس و کلاس درس هدف خود را حمایت از فرهنگ ملی و تولید و اشتغال داخلی اعلام کرده بود این بار در عرصه ای دیگر در تلاش برای تغییری هر چند کوچک در حوزه اقتصاد شهرستان است .

وی از مدتی پیش با صرف هزینه شخصی و در فضای خانه خود اقدام به راه اندازی کارگاه پرورش قارچ کرده که با وجود این که در مراحل اولیه کار خود می باشد ، بیش از 1 تن قارچ در ماه تولید می کند که این میزان تولید ، می تواند تامین کننده بخشی زیادی از نیاز شهرستان باشد.

این کارآفرین که در یک فضای خانگی و به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای 3 نفر ایجاد شغل کرده ؛ اعتبار این کارگاه پرورش قارچ را در حدود 500 میلیون ریال اعلام کرد .

نجفی در بخش از گفتگوی خود با این پایگاه خبری از کلیه مسئولان و شهروندان درخواست حمایت کرده که با حمایت از تولیدات محلی در راستای تداوم این کارگاه و افراد مشغول در آن اقدام کنند.

وی در پایان این گفتگو عنوان کرد : در حدود نیمی از تولیدات قارچ برداشت اول که تقریبا 400 کیلو بوده توسط مردم مناطق روستایی از جمله روستای سرکمری و چم حاجیان خریداری شده که این موضوع نمایش دیگری از حمایت عشایر و روستانشینان از کالای ایرانی و تولیدات محلی دارد .

رقیه سلطانی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان لالی ضمن تایید صحت سلامت و کیفیت این کارگاه پرورش قارچ اعلام کرد : این کارگاه پرورش قارچ خوراکی در راستای توسعه مشاغل خانگی و بهره مندی از فضاهای مستعد در منازل مسکونی شهر و روستا می تواند بخش زیادی از نیاز شهرستان به این محصول ارزشمند را برطرف کند .

وی ضمن تاکید بر حمایت همه اقشار از تولیدات محلی و شهرستانی تصریح کرد : در راستای توسعه اشتغال پایدار تسهیلاتی به متقاضیان عرضه می شود که ارائه این تسهیلات منوط به اخذ مجوز و گذراندن دوره های آموزشی مربوطه می باشد .

 

 
برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :