خوزستان پای کار انقلاب
وحدت خوزستان در تشییع شهدای حادثه تروریستی دراهواز / حضور پر رنگ مردم ، عشایر بختیاری و کاروان شهرستان لالی + تصاویر

لالی نیوز:حضور پرشور و گسترده عشایر عرب و بختیاری خوزستان در کنار یکدیگر با برافراشتن پرچم های خود در این مراسم بار دیگر اتحاد و همدلی خود را به دشمنان نشان دادند.

به گزارش لالی نیوز مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز، صبح امروز با حضور پرشور مردم این شهر در مقابل حسینیه عاشقان ثارالله برگزار شد.

در این مراسم، حجت الاسلام رحیمیان از سوی رهبر معظم اتقلاب، حجت الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید از سوی رئیس جمهور، سرلشکر محسن رضایی، سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، دکتر هاشمی زاده وزیر بهداشت و جمعی دیگر از مسئولان حضور داشتند.

حضور پرشور و گسترده عشایر عرب و بختیاری خوزستان در کنار یکدیگر با برافراشتن پرچم های خود در این مراسم بار دیگر اتحاد و همدلی خود را به دشمنان نشان دادند.

حاضران در مراسم با سردادن شعارهایی، اقدام تروریستی روز شنبه را به شدت محکوم کردند.
 
جمع کثیری از مدیران ، مردم و عشایر بختیاری شهرستان لالی در همراهی فرماندار و مسئولان شهرستان لالی از صبح امروز جهت شرکت در این مراسم در اهواز حاضر شده که بخشی از تصاویر زیر نمود این حضور و همدردی مردم لالی با خانواده های قربانیان این حادثه تروریستی است .
 
 
 
 

 

 


خوزستان فرزند ایران اسلامی است و جدا کردن آن رویایی تحقق نیافتنی است

سرلشکر رضایی در این مراسم گفت: هیچ مادری را از فرزند و فرزندی را از مادر نمی شود گرفت؛ خوزستان فرزند ایران اسلامی است. این فرزند از وفادارترین فرزندان ایران اسلامی بوده است. در انقلاب، دفاع مقدس و قبل از این حوادث، مردم و قومیت های مختلف خوزستان دین خودشان را به اسلام  ادا کردند.

وی افزود: به تذکر و بیانیه اکتفا نکنید، سرکرده های این تروریست ها الآن در انگلستان، هلند و دانمارک هستند، باید اقدام عملی و جدی داشته باشیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: خوزستان بدون ایران و ایران بدون خوزستان معنا ندارند و هویت شان را از دست می دهند و در عمل نیز این موضوع ثابت شده است.

 

 

از حرکت چهار پشه در بیشه شیران نگران نیستیم/ واکنش ما پشیمان کننده و نابودگر است

سردار سلامی در این مراسم گفت: هیچکس گمان نکند، مردمانی که در هشت سال دوران دفاع مقدس از حمله بمب ها و موشک ها نترسیدند، امروز از حرکت چهار پشه در بیشه شیران نگران نیستند.

وی افزود: آنها که دم از حمایت از مردمان شریف عرب می زنند و سر دسته آنها رژیم سعودی است، آیا می دانند که تعداد زیادی از شهیدان حمله تروریستی اهواز از مردمان عرب هستند؟ در این حادثه، خون عرب ها، فارس ها و لرها در هم عجین شد.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه همگان در سراسر جهان شاهد تیغ انتقام ایران بوده اند، افزود: این دشمنان هرکجای دنیا که باشند، آنها را خواهیم یافت و به سزای اعمالشان خواهیم رساند. به مردم ایران قول می دهیم که واکنشمان به این حمله تروریستی، پشیمان کننده، نابودگر و ویران کننده باشد.

تعدادی از تروریست ها دستگیر شده اند/ این حادثه در وحدت خوزستانی ها تاثیر نمی گذارد

حجت الاسلام سید محمود علوی در این مراسم با بیان اینکه شهادت برای خوزستانی ها چیز تازه ای نیست، اظهار داشت: مقاومت عشایر خوزستان در برابر متجاوزان انگلیسی، مقاومت خوزستانی‌ها در برابر جنایتکاران بعثی و در همه صحنه‌ها مثال زدنی است.

وی با بیان اینکه دشمن بداند که این حادثه تروریستی در وحدت خوزستانی ها تأثیر نمی گذارد و باعث وحدت آنان در برابر استکبار می‌شود، عنوان کرد:  جنایتکارانی که دست به این جنایت زدند بدانند که فرزندان ایران اسلامی در برابر این جنایت سکوت نخواهد کرد، جنایت کشتن یک کودک و تیراندازی به زن و بچه مردم چیزی نیست که جمهوری اسلامی از آن بگذرد.


روز شنبه 31 شهریورماه، درپی حمله تروریستی به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز، 24 نفر شهید و 69 نفر زخمی شدند.


منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۷ دوشنبه ۲ مهر
کدخبر:4879منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۷ دوم مهرلینک خبر: http://www.lalinews.ir/Pages/News-4879.aspx
(طراحی و تولید ، الفبای ایده برتر)