۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۵ خرداد  | 2020 June 4
کد مطلب: 5055   تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ جمعه ۲۴ خرداد ساعت 23:52 نسخه چاپی
تحلیل یک نظرسنجی

تغییراتی که رضایت مردم را جلب نکرد / وقتی (انتصاب) مدیران صحنه سهم خواهی ها باشد + نظرسنجی

لالی نیوز:با قرار گرفتن در سال پایانی فعالیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نقش آشکار آن ها در عزل و نصب های مدیریتی بررسی اجمالی عملکرد تیم مدیریتی و دستگاه های اداری در توسعه امورات مختلف شهرستان می تواند علاوه بر آشکار کردن مشکلات موجود ، افق باز و دید بهتری برای سال های آینده به دست بدهد .

به گزارش لالی نیوز مردم همواره نقش تعیین کننده ای در امور مختلف داشته و با حضور خود در عرصه های مختلف این نقش مهم را برای همه ثابت کرده اند به طوری که برجسته ترین شخصیت ها هم در برابر قدرت مردم معترف بوده و برای موفقیت خود این قدرت را با خود همراه کرده اند .

بر همین اساس عمل کردن در راستای جلب رضایت و اعتماد مردم مسئله ای مهم و کلیدی در موفقیت هر نهاد و شخصیتی بوده است به طوری که اگر اعتماد مردم به سمتی رفت سخت ترین و دشوارترین کارها هم به آسانی می گراید .

انتخابات یکی از مهمترین عرصه های حضور قدرت مردم است که نمایندگان منتخب با جلب اعتماد مردم به خواستگاه خود می رسند و این انتخاب فرصتی برای پاسخگویی به اعتمادی است که جز خدمت صادقانه چیزی نمی خواهد .

در شهرستان لالی مانند همه شهرها ، مردم همواره از منتخبین خود مطالبه های مختلفی داشته که در دو سطح عمومی و خصوصی دنبال می شود به طوری که همین مطالبه گری ها در عملکرد نمایندگان تاثیر زیادی می گذارد .

در حوزه نمایندگی مسجدسلیمان ، لالی ، اندیکا و هفتکل که دارای پراکندگی جغرافیایی فراوانی است به دست آوردن حداکثر آرا و افکار عمومی مستلزم سهم دهی های بی شماری است که همواره برای رسیدن به کرسی بهارستان از سوی نمایندگان اتفاق می افتد و این سهم دهی یعنی مرگ شایسته سالاری که تنها از آن شعاری بر جا مانده است .

این مسئله محدود به نماینده ای خاص نبوده و نیست بلکه از قدیم الایام همیشه صحنه های مدیریتی متعلق به افرادی بوده اند که یا خود و یا طایفه آن ها در همراهی نماینده در انتخابات سنگ تمام گذاشته است .

در حالی که متخصصین و شایستگان مسئولیت ها هرگز برای انتصاب خود دست و پا نمی زنند ، مناصب مختلف در سکوت عمومی به صورت سهم های از پیش تعیین شده ای بین عده ای تقسیم می شود .

این شیوه ای است که امروزه حداقل در شهرستان لالی موجب شده مجموعه ای از مدیرانی بر مصدر امور باشند که کمتر از نیمی از آن ها دارای توانمندی های مدیریتی باشد به طوری که با پرهیز از هر گونه جسارت و شجاعت مدیریتی صرفا به امورات اداری و حضور در جلسات تکراری بسنده کرده اند .

نمایندگان مجلس که مهم ترین وظیفه آن ها قانونگذاری است در مناطق محرومی مانند حوزه مسجدسلیمان ، لالی ، اندیکا و هفتکل که مردم کمتر از شهرهای توسعه یافته در پی تصویب قوانین مورد نیاز کشور هستند ، توان و تمرکز خود را بر اموری مانند (عزل و نصب ها ، واگذاری پروژه های عمرانی و اموراتی از این دست ... ) معطوف کرده تا بتوانند موج همراهی های مردم را در دوره های مختلف انتخابات مجلس به سمت خود داشته باشند ؛ در صورتی که اگر هر چیزی سر جای خود باشد به طور مثال استانداران را وزارت کشور ، فرمانداران را استانداری ، بخشداران را فرماندار و روسای ادارات را مدیران کل و پیمانکاران را مناقصه ها با توجه به تخصص و نیاز باید انتخاب کنند.

سخن را کوتاه می کنیم و برای خاتمه کلام نتایج نظرسنجی این پایگاه خبری را که در کانال تلگرامی لالی نیوز در خصوص تاثیر انتصابات 4 سال گذشته ن شهرستان لالی در توسعه امور مختلف شهرستان منتشر شده را می بینیم .

در این نظر سنجی که بیش از 250 نفر شرکت کرده است بیش از 70 درصد آرا نشان دهنده این مسئله است که برخی از انتصابات 4 سال گذشته نه تنها تاثیر مثبت نداشته بلکه با تاثیر منفی همراه بوده است و کمتر از 30 درصد از نظرات مردم به تاثیر مثبت این تغییرات رای داده که می توان در خصوص این اعداد و ارقام سخنان فراوانی گفت و تعبیرهای متعددی از آن داشت .
برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :