• امروز : شنبه - ۱۱ آذر - ۱۴۰۲

آخرین خبرها

مردم درانتخابات نگاه قومیتی نداشته باشند/مجلس انقلابی آدم سالم می خواهد/ازعملکرد دهیاران در روستاها راضی نیستیم معارفه رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لالی بزودی دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان امید لالی راه اندازی می شود/اختصاص دستگاه دیالیز جدید به بیمارستان امید ادامه تغییرات در دستگاه قضایی لالی / دادستان جدید شهرستان هم معرفی شد + عکس مسابقات اسکای رانینگ قهرمانی استان خوزستان در ارتفاعات شهرستان لالی برگزار شد اگر قرار است کشور گامی به جلو بردارد نیازمند تفکر بسیجی هستیم/شکست اصلی اسرائیل ، شکست در افکار عمومی بود تیراندازی در مراسم عروسی؛ مادرباردار و نوزادش جان خود را از دست دادند آخرین سفر سیمرغ ورود به واتس‌اپ از طریق ایمیل فعال شد! سه مصدوم در ریزش دیوار سیلو در لالی مدیریت بحرانی خوزستان همچنان گرفتار تصمیمات لاک پشتی جولان محرومیت ‌در مناطق دوردست بختیاری/موگوئی‌ کوهرنگ یک متر مربع هم آسفالت نیست همایش پیاده روی دوستداران کتاب به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی گفتمان با قدرت‌ها را یاد بگیرید ماجرای تجمیع دانشگاه های حوزه انتخابیه چیست ؟ قلعه تاریخی چالشتر بارش باران های پاییزی در شهرستان لالی/از آبگرفتگی خیابان ها تا ریزش کوه ها + عکس شعر / « مرده بر اسب» شعر / بادها مى چرخند کسب سه عنوان برترکتابخوانی در استان برای فعالان حوزه کتاب درشهرستان لالی + عکس وداع با محمدعلی اسلامی ندوشن در تهران مافیای فیلترشکن کیست ؟ آیا گردش مالی وی‌ پی‌ ان‌ ها دست کسانی است که فیلتر می‌کنند ؟ مردم داری موثرترین عنصر مدیریتی در دستگاه‌ها پیام سرپرست شبکه بهداشت و درمان لالی به مناسبت روز پرستار مدیر جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان لالی معارفه شد/فرهاد احمدی جانشین محسن محمودی شد + عکس ۲۰ کشور بزرگ ذخایر نفتی در جهان دولت مشکلات پرستاران را در اولویت قرار دهد/بایدقدر بسیج رابدانیم و آن راتقویت کنیم نگاه مسئولان دولتی خوزستان به ایذه نگاه ارباب رعیتی است/مسئولان برای ایذه برنامه ندارند ترسناک‌ترین استخر آب گرم جهان در ژاپن! جاده‌ای که جان جوانان خوزستانی را می‌‌ گیرد تاریخچه جذاب ساختن مرتفع‌ترین بناها ؛ از مصر باستان تا دُبی غار حیرت‌انگیزی که شبیه یک سیارۀ بیگانه است باز باران با بهانه و دروغ های فراوان افتتاح نمایشگاه کتاب شهرستان لالی/۳۰۰۰ جلد کتاب در معرض دید عموم قرار گرفت سانحه در جاده لالی به روستاهای بخش حتی آغاز عملیات روکش آسفالت جاده لالی به اندیکا/۱۶ میلیارد اعتبار برای ترمیم ۶ کیلومتر از مسیر + تصاویر نیما راه نشان می‌داد نه مقصد تایید صلاحیت ۲۹ نفر از کاندیداها در روند بررسی داوطلبین درهیات اجرایی حوزه انتخابیه شهرستان مسجدسلیمان برگزاری مراسم سالگرد درگذشت زنده یاد احمدرضایی برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی از سوی رئیس نهاد کتابخانه های عمومی لالی اعلام شد از مخابرات استان گلایه مندیم که وعده های خود را در لالی عملی نکرده است/فضای سبز و پارک های شهر وضعیت مناسبی ندارند آبشار بیشه لرستان/زلال جاری در قلب زاگرس از بهمن علاءالدین تا داراب افسر بختیاری تحقق رویای بزرگ تسلا؛انتقال برق بدون استفاده از سیم جاری شدن خون بر روی زمین! شعر / تلخ و شیرین شعر / بازمانده ­ی کدام عصریم؟ شعر / به سوی یار می روی برگزاری دوره پیشگیری از آسیب های اجتماعی در همکاری مشترک آموزش و پرورش و نیروی انتظامی انتخابات اتحادیه صنفی کشاورزی (زراعت) شهرستان لالی برگزار شد

بررسی و تحلیل

انتصاب هایی دور از انتظار مردم/تغییرات مدیریتی رو به نزول در مناصب و نهادهای دولتی

  • 13 دی 1401 - 18:21
انتصاب هایی دور از انتظار مردم/تغییرات مدیریتی رو به نزول در مناصب و نهادهای دولتی
در سالیان اخیر و به ویژه در چند مدت قبل موضوعی که در موارد متعددی موجب تعجب و گلایه مندی مردم و جامعه نخبه کشور ، استان و شهرستان شده است موضوعی است که در تغییرات مدیران نهادهای مختلف دیده می شود .

همواره و در تمامی آیین ها و ملل کارگزارانی هستند که با تقبل برخی مسئولیت های انتصابی از سوی حکمرانان در راستای خدمت و انجام ماموریت های مختلف تعیین می شوند به نحوی که در صورت شایستگی در انجام وظایف ارتقا و در صورت عدم توانایی تنزل پیدا می کنند .

یکی از عواملی که در میان مدیران و کارگزاران با غفلت خطرناکی همراه بوده است عدم توجه به پرورش مدیران توانمند و موفق در مجموعه های مختلف بوده است به طوری که بسیاری از مدیران میانی و کلی پس از گذشت سال ها نه تنها جانشین خوبی برای خود تدارک ندیده اند بلکه از آن بدتر فرصت ها و میدان عمل را برای نیروهای جدید و تازه نفس برای عرض اندام تنگ کرده و آن ها را با قدرتی که دارند از دایره رقابتی بیرون می اندازند .

پیر شدن سن مدیران و مسئولان و جابجایی متعدد از مسئولیتی به مسئولیتی به دور از بازنشسته شدن ، در موارد متعدد و فراوانی موجب شده نه تنها انرژی و انگیزه جدیدی از سوی نیروهای توانمند به یک مجموعه تزریق نشود بلکه زمینه و فرصت برای حضور نخبگان و نیروهای توانمند نیز از دست برود .

فارغ از این مسائل کلی که بر همگان آشکار و مبرهن است موضوع بحث و نوشته ما خطاب به مدیرانی است که در شهر و استان مسئولیت می گیرند .

شاید در یک شهر کوچک مانند لالی که نمونه ای از سیستم بزرگتری است بتوان به صورت مصداقی تر و عینی تری این معضل و ضعف را بررسی کرد در حالی که در همین شهر کوچک هم این مسائل مورد تایید اکثریت قشر باسواد و اداری می باشد .

نه به گواه نویسنده بلکه با یک بررسی میدانی و نظر سنجی عمومی در سطح شهر به صورت کلی از افرادی که در مسائل اجتماعی و سیاسی صاحب نظر هستند در خصوص انتصاب های دولتی بررسی به عمل آید و این بررسی با مقایسه از مسئولان فعلی ، قبلی و قبلی تر ها انجام شود صحت این مدعا بیشتر مشخص خواهد شد که نه به صورت کلی بلکه در اکثر موارد (فارغ از موارد استثنایی که وجود دارد) مدیر و مسئول جدیدی که سکاندار یک نهاد و دستگاه اداری می شد به مراتب از نفر قبل از خود ضعیف تر و از نفرات قبل تر نیز دارای ضعف شدیدتری می بود .

این ضعیف بودن علی رغم این که محدود به شهرستان نمی شود و به استان و حتی به کلیت سیستم یک نهاد دولتی مربوط می شود به همان دلیلی است که مدیران تمامیت خواه فرصتی برای پرورش جانشین مناسب و تزریق نیروهای کارآمد به یک مجموعه را نمی دادند و از ترس از دست دادن منافع خود ، آینده یک نهاد و دستگاه را از شکوفایی توسط نخبگان و نیروهای جوان محروم می کردند ؛ درست مانند پادشاهانی که از ترس شورش شاهزادگان و از دست دادن تاج و تخت اقدام به از بین بردن مخالفان خود اعم از ضعیف و توانمند می کرده که در نهایت موجب خالی ماندن کشور از افراد توانمند ، دلسوز و کارآمد می شدند .

وجود فساد های اداری فراوان ، عدم نتیجه گرفتن از سیستم مدیریتی برخی مسئولان ناکارآمد که بخشی از دلایل پنهان عوامل اعتراضات اخیر مردم نیز می باشد می بایست با کنار گذاشتن تعارفات و اقدامات قاطع دستگاه های دولتی اصلاح و زمینه رشد و ارتقا در نهادهای دولتی و حاکمیتی صرفا برای افرادی باز و تسهیل شود که از نظر عملکردی توانمند و از نظر پاکی ، امین و مورد اعتماد مردم باشند به نحوی که با تحقق این موضوع رضایت اجتماعی افزایش یافته و خدمات اجتماعی به مردم نیز بهبود می یابد.

  • نویسنده : احمد خراسانی

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰