• برابر با : Monday - 20 September - 2021

آخرین خبرها

به زودی موضوع تنش آبی و گاز رسانی به روستاهای شهرستان لالی حل خواهد شد + عکس واکسن نزدن و برگزاری مراسمات تلاش های کادردرمان را به هدر می دهد/همه باید مردم را به واکسن زدن دعوت کنند حجم آب چشمه کوهرنگ بیش از ۵۰ درصد کاهش یافت ۲۵ درصد جمعیت هدف خوزستان واکسینه شدند/لالی و اندیکا کمترین میزان واکسیناسیون در استان خوزستان ممنوعیت استخدام مشمولان غایب در مشاغل دولتی و غیر دولتی / اعلام شرایط کسر خدمت برای واجدین شرایط در بحث واگذاری زمین های مسکونی مسئولین خلاف وعده های خود عمل می کنند / قانون من درآوردی برای اخذ پول مردم محروم را قبول نداریم دستگیری متخلفین صید غیرمجاز ماهی به وسیله الکترو شوکر در شهرستان لالی + تصاویر کشت 17 هکتار محصولات تابستانه در مزارع کشاورزی مناطق پلی و چم برکه شهرستان لالی نجات کودک عقرب گزیده در مناطق صعب العبور لالی معرفی سرپرست جدید شهرداری/رای شورا به سرپرست و بلاتکلیفی در انتخاب شهردار صدور مجوز های تخصیص آب از منابع مختلف آبی در شهرستان های مسجدسلیمان ، لالی ، اندیکا موگویی چشم‌به‌راه گازرسانی/نگرانی از قطع درختان! عشایر لالی علیه کرونا واکسینه شدند / پیمودن مسافت های طولانی برای واکسیناسیون سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان لالی معرفی شد/اعتماد دوباره به یک جوان بومی افتتاح چندین پروژه ی مخابراتی در لالی/طرح هایی برای تقویت پوشش شبکه شهر و روستا هفته دولت در لالی/اعلام بیش از 20 برنامه در حوزه های مختلف از سوی فرمانداری بهبود ارتباطات مخابراتی با تقویت شبکه فیبر نوری در منطقه آرپناه شهرستان لالی رونمایی از دو اثر هنری نقاشی در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لالی مسائل اصلی کشور ناشی از تحریم نیست / سیاست های غلط وزارت نیرو در 40 سال گذشته موجب تنش آبی در خوزستان شده است عرض ارادت به سالار شهیدان/عزاداری مردم نقاط مختلف شهرستان لالی به روایت تصاویر

4
مطالبه بر زمین مانده مردم

احداث جاده باباروزبهان لالی-احمد فداله دزفول در پیچ وخم های اداری ومطالعات اولیه

  • کد خبر : 1971
  • 21 مرداد 1400 - 9:58
احداث جاده باباروزبهان لالی-احمد فداله دزفول در پیچ وخم های اداری ومطالعات اولیه
احداث جاده باباروزبهان لالی - احمد فداله دزفول در شمال خوزستان که به جاده لالی - الیگودرز معروف است سالهاست در پیچ وخم اداری قفل شده است.

این جاده که یکی از خواسته‌های دیرین مردم لالی و احمدفداله است سالهاست وعده احداث آن داده شده اما هنوز خبری از اقدامات اولیه برای احداث آن نیست.جاده ای که می‌تواند منطقه محروم لالی و احمدفداله را از بن بست خارج و موجب رونق اقتصادی و گردشگری شود.

امام جمعه لالی در این باره گفت: احداث جاده باباروزبهان لالی – احمدفداله که به الیگودرز منتهی می‌شود یک مطالبه عمومی و خواست مردم هر دو منطقه است و ما به جد پیگیر آن هستیم.
حجت‌الاسلام محمد گرمسیری افزود: بخشی از عشایر در این منطقه ساکن هستند که به دلیل نبود جاده دسترسی از خدمات عمومی محروم هستند.
وی ادامه داد:سالانه بخشی از جنگل‌های بلوط این منطقه دچار آتش سوزی می‌شوند و اگر این جاده ساخته شود می‌توان از بروز حوادث جلوگیری، و یا از پیشروی آتش جلوگیری کرد.

یکی از اهالی احمد فداله می‌گوید: احداث این جاده از مطالبات و خواست عمومی مردم منطقه است که هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ کاهش بَُعد مسافت دارد به صرفه‌تر است.
سیدجلال حسینی افزود: جاده فعلی کوهستانی و سخت گذر است و به خاطر برفگیر بودن در فصل بارش برف مسدود و یا تردد با زنجیر چرخ صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: منطقه احمدفداله از قدیم به صورت کاروانی برای خرید آذوقه و نیاز خود با تنگ هتی لالی داد و ستد داشته و این مهر تاییدی بر ضرورت ساخت این جاده از سمت باباروزبهان است.
حسینی گفت: درصورتی که جاده باباروزبهان – احمدفداله که در نهایت به شهرستان الیگودرز وصل می‌شود احداث شود حدود ۱۶۰ کیلومتر مسیر به لرستان را کاهش، و دسترسی خوزستان را به تهران و مرکز نزدیکتر خواهد کرد.
معاون راه روستایی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خوزستان در این باره گفت: هفته آینده کار مطالعات اولیه احداث این جاده انجام خواهد شد. 
مرتضی بهداروندی افزود : در صورت موافقت از نظر محیط زیستی، فازهای مطالعاتی انجام و سپس برای انتخاب پیمانکار اقدام خواهد شد.
گفتنی است هر ساله به دلیل نبود جاده مناسب، ده‌ها سورتی پرواز به منطقه احمدفداله و شیرکوه لالی برای اعزام بیماران اورژانسی و زنان باردار صورت می‌گیرد.
شهرستان لالی با جمعیتی بالغ بر ۷۰ هزار نفر در شمال خوزستان و ۱۷۰ کیلومتری اهواز واقع است.

لینک کوتاه : https://lalinews.ir/?p=1971