• امروز : شنبه - ۱ مهر - ۱۴۰۲

آخرین خبرها

طلای جهانی رقابت‌های بلگراد بر گردن فرنگی کار خوزستانی آموزش ما بایدمهارت محور باشد تاخروجی آن تربیت اجتماعی وسیاسی باشد/پرچم عدالت خواهی در دست شیعه است احداث بیمارستان‌های ۶۴ تختخوابی در شهرستان های اندیکا و هفتکل برداشت بادام از باغات شهرستان سامان چرا همه دنبال اتوبوس کریس رونالدو می‌دوند! آب و برق پارک دولت در لالی با حکم قضایی قطع شد / کلافی پیچیده با گره های کور برگزاری جشن شکوفه های کلاس اولی در شهرستان / بیش از ۴۳۰ دانش آموز کلاس اولی در لالی امسال به مدرسه می روند برگزاری مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس در مسجدسلیمان اختلافات ملکی در شهرستان لالی جان یک نفر را گرفت/دستگیری قاتل کمتر از ۲۴ ساعت اجرای طرح خوزستان پاک در شهرستان لالی شعر/با تو این راز نمی توانم گفت شعر / برگهای کوچه ی پاییزیم شعر/به نجوا ترانه ای بر لب دارند شعر / اکنون دلم تپیدن فرداست چرا باید یک قرن حسرت خانه دارشدن را بکشیم ؟ بهبود شرایط مسکن گروگان وضعیت تورم است شعر / چند رباعی زیبا سرپرست جدید بیمارستان امید لالی معرفی شد / سارا داودی سکاندار تنها بیمارستان شهر نجات جان دو مادر باردار پرخطر توسط اورژانس هوایی دانشگاه علوم پزشکی اهواز مشکلات آب و فاضلاب شهرهای مسجدسلیمان، اندیکا ، لالی و هفتکل بررسی شد + تصاویر شعر / آمدی گرمتر از آنچه نیامد به زبان شعر / حال همه‌ی ما خوب است ، اما تو باور مکن دورهمی اهالی ادب و فرهنگ در روز پاسداشت شعر و ادب پارسی در شهرستان لالی+عکس سیمرغ در شاهنامه نماد است نه افسانه آغازعملیات آسفالت خیابانها در روستاهای بخش مرکزی با اعتباری بیش از سه میلیاردتومان از مطالبه گری مردمی تا استفاده ابزاری از مطالبه گری گشتی در داستان بلند «زیر آوار بنه وار» کارستان قیصر سقوط طبقه متوسط دارایی‌های بلوکه شده ایران کجا هزینه می‌شود؟/دولت موفق به کنترل تورم نشد / روند افزایشی قیمت‌ ها ادامه دارد کار طاقت‌فرسای زنان روستای سرآقاسید در چشمه نمک آثار هنری نگارگری فریده جهان بخشی آثار هنری نقاشی البرز نوبخت آثار هنری خوشنویسی رحیم حاجی پور مراسم اختتامیه سوگواره ملی دل نوشته‌های عاشورایی به میزبانی شهرستان لالی برگزار شد آثار هنری خوشنویسی حمید رضایی ۲ عضو دیگر شورای شهر مسجدسلیمان بازداشت شدند به مناسبت روز بهورز از بهورزان شهرستان لالی تجلیل شد صندوقی به نام فرهنگیان و به کام عده ای دیگر/نجومی بگیران از دولتی به دولت دیگر ! شیوند ؛ بهشتی درسرزمین های جنوبی دهدز بیمارستان ندارد/سرگردانی مردم میان ایذه و لردگان اطفای حریق در منطقه حفاظت شده هفت شهیدان مسجدسلیمان  عملیات امدادی اورژانس خوزستان برای نجات نوزاد یک روزه نفس‌گیرترین پلکان‌های دنیا؛ از چاه‌های هند تا قله‌های پرو سواحل مکران ؛ جاذبه جادویی و شگفت‌انگیز چابهار فارسی ، خانۀ مشترک ما پایان انتظار چندین ساله مردم شهرستان فارسان/ افتتاح پایانه مسافری به‌زودی سفر ۱.۵ ساعته لندن به نیویورک با جت هیدروژنی مافوق صوت خانه کشتی ایذه درخاک وعده‌های مسئولان! درآمدی بر جنبش مشروطه ایران مقبره الشعرای تبریز ، مدفن شاعران بزرگ

داستان یک روز وهزار شب در درمانبستر هفتکل

  • 27 اسفند 1401 - 7:49
داستان یک روز وهزار شب در درمانبستر هفتکل
این روزها و در بحبوحه ی ایام عید نوروز باید مراقب باشیم که هرگز ، هرگز مریض نشویم تا به درمانگاه شبانه روزی هفتکل مراجعه نکنیم!

این روزها و در بحبوحه ی ایام عید نوروز باید مراقب باشیم که هرگز ، هرگز مریض نشویم تا به درمانگاه شبانه روزی هفتکل مراجعه نکنیم! 

زیرا هیچ کدام از واحدهای عملیاتی مستقر در آن به اصطلاح درمانبستر پذیرای آلام ما نخواهند بود. 

این روزها با وجود مهمانان نوروزی و شیوع بیماری های شایع در تغییر فصل و حضور بیماران عشایر ، مسافران گذریِ مسیر اصفهان ،  بخش محروم رغیوه آن هم به دلیل نبود امکانات درمانی و عدم پذیرش از سوی دو پزشک عمومی و آزاد در شهر و تحمیل هزینه های گزاف به ایشان ، شاهد بی برنامگی، سوءمدیریت و عدم رسیدگی صحیح از سوی همه ی واحدهای درمانبستر خواهیم بود. 

از درب ورودی که می گذریم با ترافیک و پارک نادرست خودروهای همراهان بیمار در حیاط روبرو خواهیم شد.

به سالن انتظار که می رسیم انبوه بیماران با دردهای مختلف را می بینیم که در صف نوبت به انتظار نشسته اند و هر کدام زیرلب از چیزی شکایت دارند. 

پزشک نصفه و نیمه ی طرحی هم کاملاً ریلکس و بی دغدغه به پستوهای درمانبستر پناه برده تا جهت اعزام یا عدم اعزام بیماری که از شدت کلیه درد عرق کرده و روی ویلچر وِلو شده است ، از همکاران اهوازی و رامهرمزی اش مشورت بگیرد. 

در حالی که بیماران در کنار درب اتاق پزشک اورژانس روی نوبت بحث می کنند و یک چشمشان هم دنبال خانم دکتر است، همراهانِ بیمارانِ مهمانِ شهر به جَر و بحث آنها پوزخند می زنند! 

دکتر کجاست!؟ در کیوسک پذیرش! 

تقریباً بعد از سه ساعت نوبتمان شد. دست دخترم که از شدت تب و لرز و سرما روی یکی از صندلی های تهِ راهروی سالن انتظار دراز کشیده بود و دیگر نای نشستن نداشت را گرفتم و پیش پزشک طرحی بردم. 

دماسنج تبِ چهل درجه را نشان می داد و باید پنی سیلین و سرم حاویِ انواع آنتی بیوتیک به او تزریق میشد. 

خانم داروخانه گفت: پنی سیلین را نداریم! در شهر هم نیست! فکر کنم باید سراغ داروخانه های رامهرمز بروی! 

وای!!! برای یک آمپول باید ساعت ۲ شب به رامهرمز عزیز می رفتم! 

به ناچار پنی سیلین را بی خیال شدم. باید جهت کاهش تب ، سرم را در اولویت قرار می دادم. 

نوبت به خان تزریقات رسید. کارورزهایی که رگِ دست دخترم را پیدا نمی کردند و دائم با توجیه، من و دخترم که چهار جای دستانش برای پیدا کردن رگ سوراخ سوراخ شده بود را دعوت به آرامش مصنوعی می کردند. 

ساعت ۳ نصفه شب، دعاگویان موفق به تزریق سرم شدند و من آنجا فقط اشک های دخترم را پاک می کردم که از شدت دردِ دست فقط می گفت: برویم سرم نمیخواهم!!! 

این قصه، حکایت هر روزه ی ما هفتکلی هاست که یکبار هم نشده دنبال مقصر یا مقصرین واقعی ما وَقَعْ بگردیم و به خود جرأت اعتراض به وضع اسفناک مجموعه ی درمان هفتکل را بدهیم! 

به راستی قصور از کجاست؟ نگهبان درب ورودی؟ پذیرش و سیستم نوبت دهی؟ پزشک نصفه و نیمه ی طرحی؟ خانم داروخانه ؟ آقا یا خانمِ طرح اجباریِ واحد تزریقات؟؟؟ 

به نظر من قصور و کوتاهی در لایه های بالاتری ست؛ همان ها که بدون تخصص و تعهد صندلی ها را اِشغال کرده اند! 

همان ها که در فضای مجازی جولان می دهند و برای مردم عامه و صاحب حق شاخ و شانه می کشند! ولی در فضای واقعی و به وقت عمل قادر به کنترل ترافیک حیاط درمانبستر هم نخواهند بود، چه برسد به تشخیص و مداوای بیماری که مشکل حاد قلبی عروقی و یا فشار خون دارد!!! 

جناب دکتر ورناصری نماینده ی مردم ستمدیده و صبور هفتکل! جناب دمساز فرماندار مردم غریب و بی کَسِ این شهر! روی صحبتم فقط و فقط با شماست! 

تنها یک کلام به ما هفتکلی ها بگویید آن هم اینکه تا کی این وضع فجیع و مورد تمسخر مهمانان نوروزی باید ادامه داشته باشد؟؟ 

یک بازه ی زمانی برای دوران نقاهت این درد مشخص بفرمایید! 

تا کی باید هفتکل و هفتکلی برای کوچکترین بیماری به رامهرمز و اهواز گسیل داده شود!!؟ 

اگر وقت کردید لطفاً سری به ما در درمانبستر جنب شهدای گمنام بزنید! متشکرم…

  • نویسنده : «سیدسالار میرسالاری»
  • منبع : ندای هفتکل

برچسب ها

اخبار مرتبط

نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰