• برابر با : Monday - 25 October - 2021

آخرین خبرها

چشمه همیشه خروشان کوهرنگ خشک شد/تصاویری تلخ از پرآب ترین شهر ایران ادبیات بختیاری در سوگ بزرگی دیگر/هوشنگ چالنگی هم جاودانه شد برگزاری همایش بزرگ دوچرخه سواری در لالی با حضور بیش از صد شرکت کننده+عکس حقوق معوقه کارگران شهرداری باعث تاسف است / شهرداری لالی باید به دنبال ایجاد منابع درآمدی باشد خداحافظی با یک مسئول مردمی/رئیس پلیس راهور لالی به کار خود در این شهر پایان داد داستان پیچیده شهرداری لالی / ابقای‌ سرپرست قبلی و کناره گیری سرپرست جدید فقدان گفتمان در خوزستان بیداد می کند رضا رضایی فرد به عنوان رئیس جدید اداره آموزش و پرورش مسجدسلیمان معرفی شد سرپرست جدید شهرداری لالی معرفی شد/حضور دوباره پژمان حاجت پور در سرپرستی شهردار لالی بالاخره انتخاب شد/فرضعلی علیجانی با 4 رای موافق به فرمانداری معرفی شد فقر ریشه کن نمی شود مگر این که مراکز فساد اقتصادی جمع شود/نمی توان هم مسئول بود و هم عضو چند کارخانه و شرکت محرومیت لالی، جایگاه فرماندار کجاست؟ پای خشکسالی به قشلاق عشایر هم رسید شهرستان اندیکا در زلزله اخیر مظلوم واقع شد/سرما در راه است و مردم سرپناه می‌خواهند تهیه و تحویل 5 سری جهیزیه توسط قرارگاه جهادی امام رضا علیه السلام شهرستان لالی بازنگری و اجرای طرح هادی در ۴۹ روستای لالی / ۱۴۰ واحد مسکونی ویژه محرومان در دست ساخت است هنرمند مسجدسلیمانی (عزت الله مهرآوران) درگذشت با افتخار از پشت کوه آمده ام تیشه بر پیکر هویتِ بانوی زاگرس عملکرد ضعیف مدیران ناکارآمد پای نماینده مجلس نوشته نشود / شاخص های توسعه چهار شهرستان در رتبه های پایین استان قرار دارد

26
در بازدید مشترک وزارت نیرو ، جهاد و کمیسیون کشاورزی مجلس

سد تراز در لالی با این روند تا ۳۰ سال دیگر هم به نتیجه نخواهد رسید

  • کد خبر : 466
  • 21 فروردین 1400 - 0:32
سد تراز در لالی با این روند تا ۳۰ سال دیگر هم به نتیجه نخواهد رسید
در ادامه پیگیری های مسئولان در خصوص احقاق حق آبه در اجرای طرح هایی همچون طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری ، شیلات و باغات حوزه انتخابیه، هیئت هایی از وزارت نیرو ، وزارت جهاد و کمیسیون کشاورزی مجلس طی سفری ۲ روزه از ۴ شهرستان حوزه انتخابیه بازدید نمودند.

علیرضا ورناصری در این سفر ضمن تشکر از بازدید ۲ روزه هیئت های اعزامی وزارت نیرو و جهاد و کمیسیون کشاورزی مجلس عنوان کرد : آنچه که طی این ۲ روز بازدید در گفتگو با مردم دیدید و شنیدید مجموعه مطالبات بنده در این حوزه در مجلس بوده است.

وی ادامه داد : اساس این بازدید و جلسه ، سوال بنده از وزیر نیرو در خصوص موضوع حق آبه کشاورزی و آب شرب منطقه بوده است.

نماینده مجلس افزود : سوال بنده این است که اگر قرار بود این آب جهت حل مشکلات مردم تخصیص یابد چرا در ابتدا به صاحبان اصلی آن اختصاص نیافت و این مناطق در فاز اول مورد توجه قرار نگرفتند؟؟ در صورتی که مردمان انقلابی و شیعی و وفادار حوزه انتخابیه بنده سالهاست این ظلم وزارت نیرو را تحمل میکنند. منطقه ما علاوه بر داشتن منابع آب قابل تنظیم، مملو از روان آب های متعدد و چشمه ها و سفره های آب زیرزمینی است. وضعیت توپوگرافی منطقه به گونه ای است که تمام روان آب های منطقه ناشی از ریزش باران به کارون و سپس به خلیج فارس می ریزند در صورتیکه مردم منطقه نیازمند قطره قطره این آبها هستند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: درخواست من از وزارت نیرو صدور مجوز جهت احداث بندهای خاکی در دو شهرستان مسجدسلیمان و هفتکل است تا مردم بتوانند از این نعمت خدادادی بهره مند گردند.

وی ضمن گلایه از سیاست های وزارت نیرو در قبال استان خوزستان گفت : آیا اگر این وضعیت در استانهای دیگر به همین شکل بود با چنین شیوه ای با آنها برخورد میکردید؟؟ گره رفع محرومیت حوزه انتخابیه بنده در خود منطقه وجود دارد که با عنایت ویژه مسئولین کشوری باز خواهد شد.

وی افزود : ۱۲۶۵ روستا در چهارشهرستان حوزه انتخابیه وجود دارد که ۳۰% از این تعداد فاقد آب شرب سالم هستند و بقیه آنها فقط انشعاب لوله کشی آب اجرا شده است به طوری که بخش زیادی از این روستاها نزدیک به یک ماه بدون آب گذران زندگی کرده اند‌.

دکتر ورناصری با اشاره به پروژه های نیمه تمام منطقه تصریح کرد: سد تراز با این روند کند و اعتبارات قطره چکانی تا ۳۰ سال دیگر به نتیجه نخواهد رسید همچنین بحث شیلات گره گشای اشتغال مردم در این منطقه بسیار وسیع و مستعد است بنابر این انتظار می رود مجوز جهت احداث دو سد دیگر صادر شود.

وی در ادامه گفت: در بحث مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت نسبت به وزارت نیرو اقدامات بیشتری انجام داده است اما وزارت نیرو با وجود دو سد در منطقه نسبت به این موضوع کم توجهی کرده است و انتظار دارم به وعده های خود عمل کند.

دکتر ورناصری در خاتمه بیان داشت: در بحث فاضلاب اعتبار خوبی به شهرستان مسجدسلیمان اختصاص یافت اما در ۳ شهرستان دیگر و روستاها مطلقا هیچگونه خدماتی در این ارتباط صورت نگرفت این در حالی است که روزانه شاهد حوادث گوناگونی هستیم که امیدواریم فکری اساسی در خصوص بحث فاصلاب در منطقه شود.

لینک کوتاه : https://lalinews.ir/?p=466

برچسب ها