در اولین حضور اداری
برگزاری شورای اداری شهرستان لالی با حضورعلیرضا ورناصری نماینده مردم در مجلس + عکس

لالی نیوز:نخستین جلسه شورای اداری شهرستان لالی با حضور علیرضا ورناصری نماینده مردم مسجدسلیمان ، اندیکا ، لالی و هفتکل در محل فرمانداری برگزار شد .

به گزارش لالی نیوز در ابتدای این جلسه امام جمعه شهرستان اظهار داشت : مسئولیت ها فرصتی برای خدمت هستند و خوشا به حال کسانی که از این فرصت ها به نحو مطلوب استفاده می کنند .

وی تصریح کرد : متاسفانه پول ها فراوانی در شهرستان هزینه شده اما مردم هنوز شیرینی نتایج این کارها را ندیده اند به عنوان نمونه دزفول شهرک شماره 4 صنعتی خود را فعال کرده اما در لالی شماره یک آن هم تنها زمینی است که فقط صاف شده است .

حجت الاسلام سیداحمدی در ادامه عنوان داشت : هر چند اولویت های مهم تری هم از شهرک های صنعتی داریم اما باید مسئولان با برنامه ریزی و اولویت بندی مشکلات شهرستان را پیگیری کنند چرا که حتی در طرح های فرهنگی هم متاسفانه موارد زیادی بودی که به ثمر نرسیده اند در حالی که دو حوزه اقتصاد و فرهنگ از اولویت های موکد مقام معظم رهبری به مجلس است .

سوان گوروئی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لالی در ادامه با گرامیداشت هفته قوه قضائیه به بیان برخی از خاطرات دفاع مقدس پرداخته و استحکام و صلابت امروز کشور در مقابل زورگویی های دشمنان را به خاطر ایستادگی در جنگ عنوان کرد .

در ادامه برنامه رئیس دادگستری شهرستان لالی ضمن تبریک هفته قوه قضائیه اظهار داشت : در سال گذشته بیش از 9 هزار پرونده با تلاش همکاران به نتیجه ختم شده اند .

بهزاد زنگنه با اشاره به مشکلات معیشتی مردم تصریح کرد : انتظار دارم نماینده محترم در بحث مسائل معیشتی توجه ویژه ای به منطقه داشته باشد تا با بهبود اوضاع مردم میزان ارتکاب به جرایم هم کمتر شود چرا که سطح معیشت و بروز جرائم ارتباط مستقیمی با هم دارند .

فرماندار لالی هم در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و تبریک هفته قوه قضائیه پیگیری های فراوان نماینده را نشان از عزم استوار وی برای حل مشکلات اعلام کرد .

وی با اشاره به جلسه مشترکی که از سوی نماینده وبا حضور استاندار و مدیران کل و فرمانداران حوزه انتخابیه به جهت رسیدگی به مشکلات حوزه برگزار شده بود خطاب به مدیران ادارات اعلام کرد : کلیه دستگاه ها با توجه به فصل مناسب برای کارهای عمرانی پیگیر امور جذب اعتبارات و انجام پروژه های حوزه خود باشند و تا حصول نتیجه مناسب فعالیت های لازم را به عمل آورند .

گودرز ترکی زاده تصریح کرد : تکریم ارباب رجوع مسئله مهمی است که باید به آن توجه کنیم  چرا که پایداری نظام به اعتماد و رضایت مردم بستگی دارد .

شاپور حاجی پور رئیس منابع طبیعی نیز در ادامه با اشاره به اوضاع آتش سوزی های اخبر در منطقه عنوان کرد : متاسفانه به جنگل های زاگرس اهمیت مناسب داده نمی شود و اعتبارات هم جوابگو نیستند لذا ضرورت دارد مجلس با ارائه طرح صیانت از جنگل های زاگرس در سطح مل برنامه ویژه برای حفظ و احیای آن ها مطرح کند .

در بخش دیگری از برنامه ایرج منجزی رئیس پست شهرستان لالی به بیان برخی از مشکلات موجود در شهرستان پرداخته که شامل مشکلاده جاده های شهری ، آب شرب ناپایدار ، چارت ناقص سازمانی ادارات ، وضعیت نامناسب خیابان های شهر ، مشکل اشتغال جوانان ، کمبود پزشک متخصص و باجه شدن برخی از بانک ها بودند .

ادامه برنامه همراه با سخنان فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دنبال شد که عنوان کرد : از برنامه های به عمل آمده مبارزه با فروشندگان مواد مخدر در لالی بوده که چندین نفر دستگیر و مواد مخدر آن ها ضبط شدند که این عملیات با رضایت مردم همراه بود .

سرهنگ بیگدلی عنوان کرد : در منطقه ما به راحتی از سلاح استفاده می شود که بعضا خسارات جبران ناپذیری به همراه دارد و خوشبختانه با همراهی برخی از ادارات و همکاری شورای تامین افراد زیادی را توانستیم که خلع سلاح کنیم .

وی همچنین با اشاره به مشکلات معیشتی مردم اظهار داشت : شهرستان لالی با توجه به عدم ارتباط مناسب جغرافیایی و بسته بودن مشکلات معیشتی زیادی را برای مردم در پی داشته که این مشکلات در امنیت هم تاثیر گذار هستند .

در ادامه نماینده مردم شهرستان های مسجدسلیمان ، لالی ، اندیکا و هفتکل در مجلس اظهار داشت : از نزدیک مشکلات شهرستان لالی را دیده و می شناسم و حتی از قبل از انتخابات هم از برخی امور و مشکلات شهرستان بازدید کرده و نسبت به شناسایی معضلات اقداماتی داشته ام به طوری که بعد از پیروزی در انتخابات و از ماه های پیش دیدارهای متعددی را با مسئولین مختلف در راستای رفع مشکلات منطقه داشته ام .

وی در ادامه عنوان کرد : انتخابات تمام شده است و همه تلاش های خارج از پرانتزی که دنبال عدم موفقیت ما بود به نتیجه نرسید و بنده برای مدیریت شهرستان هیچ خط قرمزی جز خدمت به مردم نمی بینم و انتظاری هم جز خدمت به مردم از مدیران ندارم و با صدای بلند اعلام می کنم آن چه برای من مهم است موفق بودن مدیران در حوزه های کاری مربوطه است نه همراهی کردن در ایام انتخابات .

علیرضا ورناصری در ادامه عنوان داشت: منطقه ما به مراتب از لحاظ توسعه یافتگی از مناطق دیگر استان وضع بدتر دارد و باید نگاه ویژه ای به این حوزه صورت بگیرد و مدیران با انرژی بیشتری فعالیت کنند چرا که تغییر در اوضاع منطقه از خود ما شروع می شود .

وی تصریح کرد : عقد اخوت با احدی نبسته ام جز کسی که به مردم خدمت کند لذا همان گونه که در جنگ نشان داده ایم با دست خالی هم می توان به هدف رسید باید در مشکلات به مردم اعتماد کنیم و با اعتماد و همراهی مردم مانند زمان جنگ جواب خوبی خواهیم گرفت .

عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه تاکید کرد : همه مدیران ادارات برای حل مشکلات حوزه خود باید تا مقام وزارت هم پیگیری کنند و خود را در لالی محصور نکنند و در این راه ما هم حمایت خواهیم کرد چرا که ما مرجع حل مشکلات هستیم و باید وظایف قانونی خود را به نحو احسن انجام دهیم.

سردار ورناصری اظهار داشت : کاری ندارم که در لالی جقدر به من رای داده اند ، بنده خود را خدمتگذار همه می دانم حتی افرادی که در ستاد رقبای من فعالیت می کردند و از مدیران ادارات هم انتظار دارم ارتباط مناسب و تعامل خوبی با همه مردم داشته باشند چرا که بنده به عنوان یک مطالبه گر تا زمانی که نماینده هستم با کسی تعارف ندارم و همه باید پاسخگوی مشکلات مردم باشیم .

وی عنوان کرد : در لالی به دلیل عملکردهای سیاسی ، بی باوری عمومی شده است و باید سال ها وقت گذاشت تا مردم بدانند با آن ها صادقانه حرف می زنیم لذا اعلام می کنم هیچ نگاه سیاسی در دوران کاری بنده نخواهد بود و به کسی امتیازی نخواهم داد به طوری که این موضوع را به مسئولان 4 دفتر شهرستان هم اعلام کرده و از آن ها فقط خدمت به مردم را خواسته ام .

نماینده مردم مسجدسلیمان ، لالی ، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی در ادامه به برخی از طرح های نیمه کاره شهرستان لالی اشاره و اعلام کرد : برای طرح آب رسانی از حتی به لالی دیروز در استانداری تصمیمات خوبی گرفته شد .

وی عنوان کرد : طرح های کشاورزی لالی تابلوی عزت جمهوری اسلامی است که نماد ناکارآمدی سیستم است به طوری که باید به نتیجه برسد و این موضوع منشور بنده برای مسئولان این حوزه است .

علیرضا ورناصری ادامه داد : سد تراز علی رغم همه تبلیغات پر سرو صدای خود با پیگیری هایی که داشتم متوجه شدم در برنامه های وزارت نیرو در سال جاری یک ریال هم برای آن در نظر گرفته نشده است که به جد پیگیر این مسئله از وزارت مربوطه خواهم بود.

وی در انتهای سخنان خود با تاکید به همه مسئولان بخ جذب و استخدام نیروهای بومی به جای افراد یر بومی در ادارات تاکید کرد : با صراحت اعلام می کنم در مدیریت منطقه از نیروهای بومی حمایت و به جوانان اعتماد خواهم کرد و این اصرار من بر بومی گزینی به خاطر تعصیات افراد بومی است که قطعا بیش از فرد دیگری است و با میدان دادن به این جوانان استعداد های زیادی شکوفا خواهد شد .

گفتنی است علیرضا ورناصری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی پیش از این جلسه نیز دیداری را با امام جمعه شهرستان لالی داشته است .

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۹ پنج شنبه ۵ تير
کدخبر:5191منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۹ پنجم تيرلینک خبر: http://www.lalinews.ir/Pages/News-5191.aspx
(طراحی و تولید ، الفبای ایده برتر)