با حضور آیت الله جزایری
مراسم یادواره (شهدای 21دی) و سالروز قیام مردم لالی برگزار شد + تصاویر

لالی نیوز:امشب و همزمان با نماز مغرب و عشا مراسم سالروز قیام مردمی 21 دی ماه 1357 شهرستان لالی در مسجد النبی برگزار شد .

به گزارش لالی نیوز در این مراسم که با حضور جمع زیادی از مردم و مسئولان برگزار شده بود میهمان ویژه برنامه آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در سخنانی به گرامیداشت این حماسه مردمی پرداخت .

وی در سخنان خود ضمن بررسی ابعاد مختلف قیام ملت ایران در سال 1357 به شرح خاطراتی از آن سال ها در استان خوزستان پرداخت .

آیت الله جزایری عنوان کرد : در استان خوزستان که قطب نفت و کشاورزی کشور بود مسئولین بیگانه بر مردم مسلمان منصوب کرده بودند به طوری که رئیس شرکت نفت خوزستان یک آمریکایی و رئیس دانشگاه کشاورزی ما یک انگلیسی بود .

وی تصریح کرد : وقوع انقلاب اسلامی و قیام مردم انقلابی نه تنها دست بیگانگان را از سر ما کوتاه کرد بلکه همه منابع و سرمایه های کشور را از غارت بیگانگان نجات داد .

نماینده ولی فقیه در ادامه با اشاره به وضعیت فعلی استان خوزستان اظهار داشت : با توجه به اعتبارات فراوانی که از سوی دولت به استان خوزستان تخصیص داده اند اما متاسفانه ما در هر کدام از شهرهای خوزستان می رویم این هزینه های تخصیص داده شده را نمی بینیم و در شهرهایی مانند لالی ، گتوند و برخی شهرهایی عرب نشین فعالیت های اقتصادی به چشم ندیدیم .

آیت الله جزایری اظهار داشت : جریان توزیع اعتبارات و عدم وجود مراکز اشتغال و اقتصادی در شهرها باید پیگیری شود چرا که این یک جریان خلاف شرع است و باید با پیگیری در خصوص هزینه های اعتبارات با تبعیض های به عمل آمده مبارزه کرد .

امام جمعه شهرستان اهواز در انتها با اشاره به فعالیت های خوب استاندار و تقدیر رهبری از این فعالیت ها عنوان کرد : از استاندار زحمتکش انتظار داریم در خصوص اعتبارات تخصیص داده شده به استان خوزستان پی گیری دقیقی به عمل آورده و بررسی ویژه ای در خصوص سهم استان و شهرستان لالی از اعتبارات قرض الحسنه و محل هزینه کرد آن ها به عمل آورد .

در بخش دیگری از این برنامه یکی از دانش آموزان با حضور در کنار آیت الله موسوی جزایری به قرائت اشعار انقلابی پرداخت و پس از آن برزو اسکندری شاعر توانمند شهر به ارائه یکی از اشعار خود در خصوص حماسه 21 دی مردم لالی پرداخت .

پایان بخش این برنامه تجلیل از خانواده های شهدای حماسه 21 دی و همچنین جانبازان این حادثه بود که با تقدیم هدایایی به آن ها صورت گرفت .

 

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۷ جمعه ۲۱ دي
کدخبر:4933منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۷ بيست ديلینک خبر: http://www.lalinews.ir/Pages/News-4933.aspx
(طراحی و تولید ، الفبای ایده برتر)