به منظور ارتقای سلامت همه جانبه مردم
آغاز برگزاری کانونهای سلامت محلات روستایی ازسوی شبکه بهداشت و درمان لالی + عکس

لالی نیوز: اولین جلسه کانون سلامت محلات روستایی در روستای ططر از توابع بخش مرکزی شهرستان لالی با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ، امام جماعت مسجد ، دهیار و شوراهای روستایی و معتمدین در مسجد امام حسین ( ع) برگزار شد .

به گزارش لالی نیوز مدیر شبکه بهداشت و درمان لالی در حاشیه این برنامه اظهار داشت : به منظور ارتقای سلامت همه جانبه مردم و در راستای اجتماعی شدن مقوله سلامت به همت شبکه بهداشت و درمان لالی و با همکاری معتمدین روستای مذکور ، کانون سلامت افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت .

دکتر محمد موحد نسب اظهار داشت : این شبکه در نظر دارد با استقرار کانون سلامت در روستاها و محلات کم برخوردار ، مشارکت مردم را برای ارتقای سلامت جامعه افزایش دهد .

وی در ادامه تصریح کرد : هدف اصلی از تشکیل کانونهای سلامت محلات افزایش مشارکت موثر و ارتقای سلامت جسمی ، روحی و اجتماعی محله ، تقویت شادابی و امید ، نهادینه سازی مشارکت و همکاریهای مردم در توسعه سلامت محله می باشد .

مدیر شبکه بهداشت و درمان عنوان داشت : مشارکت موثر ، کارآمد و پویای مردم به ارتقاء سلامت جامعه منجر میشود و از این رو نظام سلامت در کنار انجام ماموریت و وظایف خود باید به سمت مردم و جامعه بنحوی حرکت کنند تا با همکاری و کار بین بخشی و مشارکت مردم ، سلامت جامعه ارتقاء یابد .

وی در در خصوص مزایای طرح نحول نظام سلامت گفت : در سال های گذشته، نظام سلامت کشور با مشکلاتی گوناگون همراه بوده که سبب بروز نارضایتی مردم و بخش های مختلف نظام سلامت شد اما طی سالهای اخیر، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طرح تحول نظام سلامت را تدوین و اجرایی کرد،‌ طرحی که از ابتدای اجرا با موافقت ها و مخالفت های فراوانی همراه بود. طرح تحول نظام سلامت که از آن به عنوان "محافظت مالی" مردم در قبال هزینه‌های سلامت، ارتقای کیفیت و افزایش دسترسی به خدمات درمانی یاد شده بود از ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۳ در بیمارستان‌های دولتی سراسر کشور به اجرا در آمد. این طرح، زمینه افزایش رضایتمندی مردم را فراهم آورد و تهیه اقلام دارویی، تجهیزاتی و مصرفی بیماران در بیمارستانها و اعتماد بیشتر مردم به بخشهای دولتی و مراجعه بیشتر مردم به بخشهای دولتی را از دیگر مزایای طرح تحول در نظام سلامت است.

موحد نسب با اشاره به اینکه در حوزه ترویج زایمان های طبیعی اقدامات بسیار خوبی صورت گرفت و شاهد کاهش خطرات ناشی از سزارین بودیم، گفت: با اجرای این طرح توجه بیشتری به حوزه آموزش و درمان صورت گرفت و توجه ویژه به مناطق محروم در اولویت قرار گرفت.

وی در پایان عنوان نمود : مهمترین نقطه قوت طرح تحول سلامت این بود که روند افزایش فشار بر اقتصاد سلامت جامعه و هزینه‌های کمرشکن درمان را کاهش داده و باعث رضایت نسبی مردم شده است، یکی دیگر از نقاط مثبت طرح تحول، کاهش دریافت زیرمیزی پزشکان بوده است.

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۱ دي
کدخبر:4926منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۷ يازدهم ديلینک خبر: http://www.lalinews.ir/Pages/News-4926.aspx
(طراحی و تولید ، الفبای ایده برتر)