اختصاصی
افزایش خطرات درجاده لالی به مسجدسلیمان / فراموشی وعده استاندار و 4 خطه کردن مسیر + تصاویر

لالی نیوز:شرکت پتروشیمی به عنوان متولی اصلی کارکنان شاغل خود ، موظف است پیش از هر اقدام و فعالیت خاص در حوزه اهداف خود نسبت به ایجاد و تشکیل زیر ساخت های لازم اقدام کند که یکی از این زیرساخت ها احداث جاده اختصاصی دسترسی برای حضور چندین هزار نفر از نیروهای خود است .

به گزارش لالی نیوز صبح امروز به همراه تعدادی از دوستان برای انجام یکی از کارهای خود به منظور حضور در دفتر پلیس +10 عازم یکی از شهرهای مجاور بودیم و در جاده فرسوده و قدیمی لالی به مسجدسلیمان در حال تماشای مناظر زیبای پاییزی بودیم که اتفاقی عجیب ما را دچار ترس و نگرانی کرد .

اتفاقی که نه بر اثر بی احتیاطی راننده رخ داده بود  بلکه وضعیت خاص این جاده در چند وقت گذشته دلیل اصلی آن بوده و آن حجم تردد فراوان وسایل نقلیه ای است که به این مسیر اضافه شده و به تبع آن خطرات فراوانی را هم موجب شده است .

این موضوع که بعضا به سادگی از کنار آن عبور می کنیم و حتی به عنوان یک منظره به آن نگاه می کنیم ، در دل خود آبستن خطرات و اتفاقات ناگوار بسیاری است که ضرورت رسیدگی و توجه جدی مسئولان منطقه و در راس همه آن ها متولیان شرکت پتروشیمی را می طلبد .

همان گونه که در تصاویر زیر هم مشاهده خواهید کرد ترافیک حضور وسایل نقلیه کارکنان پتروشیمی در جاده لالی به مسجدسلیمان به قدری زیاد است که با صراحت می توان زمان آغاز و پایان فعالیت این شرکت را ، که همراه با ورود و خروج کارکنان است ؛ خطرناکترین زمان تردد در محور لالی به مسجدسلیمان است .

حضور چندین هزار نفر نیروی کاری در پست های مختلف و استفاده روزانه آن ها از این مسیر در حالی است که بیش از 90 درصد وسایل نقلیه ؛ مسیر ما بین پتروشیمی و دوراهی لالی به مسجدسلیمان را در یک زمان طی می کنند .

فارغ از سهم شهرستان لالی از اشتغال در این شرکت که فرصت های شغلی آن به صورت ناعادلانه ای تقسیم شده و مسئولان ارشد شهرستان لالی در ضعیفترین حالت ممکن با سکوت  از کنار آن عبور کرده اند ، مسئله کیفیت این جاده بوده که در بحرانی ترین زمان حیات خود قرار گرفته است .

شرکت پتروشیمی به عنوان متولی اصلی کارکنان شاغل خود ، موظف است پیش از هر اقدام و فعالیت خاص در حوزه اهداف خود نسبت به ایجاد و تشکیل زیر ساخت های لازم اقدام کند که یکی از این زیرساخت ها احداث جاده اختصاصی دسترسی برای حضور چندین هزار نفر از نیروهای خود است .

هر چند حق استفاده از این جاده به صورت طبیعی در اختیار این شرکت قرار گرفته است اما مسئولان آن نباید در قبال این جاده بی تفاوت بوده و در انتظار مسئولان استانی و شهرستان باشند (هر چند در حیطه وظایف مسئولان هم می گنجد).

نباید فراموش کرد که در سال های گذشته استاندار خوزستان وعده چهار بانده کردن جاده لالی به مسجدسلیمان را داده بود اما این وعده بعد از گذشت چند سال هنوز تحقق نیافته است .

امیدواریم این شرکت که مایه زنده شده امیدهای زیادی در این منطقه شده و به وسیله آن جمعیت فراوانی مشغول شده اند با پیگیری این مشکل ضمن جلوگیری از بروز حوادث ناگوار و غیر قابل جبران در بهسازی و توسعه جاده لالی به مسجدسلیمان که آرزوی دیرینه مردم این مناطق است سهم خود را به صورت کامل انجام دهد .

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۳ آذر
کدخبر:4916منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۷ دوازدهم آذرلینک خبر: http://www.lalinews.ir/Pages/News-4916.aspx
(طراحی و تولید ، الفبای ایده برتر)