آیا این شهر مسئولی ندارد؟
اعتصاب دوباره در شهرستان لالی/این بار ازنوع کارکنان شهرداری + تصاویر

لالی نیوز:صبح امروز و همانند چند روز گذشته کارکنان شهرداری لالی در حرکتی اعتراضی از فعالیت های خود دست کشیدند .

به گزارش لالی نیوز کارکنان شهرداری لالی که مدت هاست با مشکل عدم پرداخت حقوق خود دست و پنجه نرم می کنند در روزهای گذشته و امروز با اعتراض به عدم پرداخت حقوق ماهانه خود دست از کار کشیدند .

این کارکنان که از 10 ماه تا 11 ماه حقوق عقب افتاده داشته اند ضمن اعلام مشکلات زندگی بدون حقوق خود از صاحبان مناصب  و مسئولیت های شهر و استان خواستار رفع مشکل خود شدند .

برخی از این کارگران با فریادهایی از سر خشم اعلام می کردند که در سال 97 هیچ گونه حقوقی دریافت نکرده اند و با شرایط گرانی ها و بحران اقتصادی کشور تامین مایحتاج خانواده برایشان سخت شده است .

گفتنی است شهردار لالی که از کنار تجمع و کارکنان معترض عبور می کرد در گفتگو با لالی نیوز عنوان کرد : مشکلات مالی و اعتباری موجود مانع از پرداخت مطالبات می شود و اگر توانایی پرداخت حقوق کارکنان برای شهرداری مقدور باشد در سریعترین زمان ممکن اقدام می کنیم .

شایان ذکر است مطالبات بر زمین مانده کارکنان شهرداری ، در کنار حقوق معوقه کارکنان آبفا شهری لالی و اعتراضاتی که در روزهای گذشته با اعتصاب این کارکنان همراه بوده و در برهه هایی مانع از خدمات دهی به مردم شهرهم می شد می تواند زنگ خطری برای مسئولین و صاحب منصبان شهرستان باشد .

در حالی که شهرستان لالی از هر گونه فعالیت تولیدی ، اقتصادی و شرکت های مولد محروم بوده و تنها فرصت های شغلی آن مشاغل اداری موجود می باشد ، کم توجهی و عدم رسیدگی به مشکلات این قشر نه تنها منجر به مشکلات معیشتی مردم می شود بلکه آسیب های اجتماعی فراوانی را به دنبال خواهد داشت .

برخی از این کارگران در گفتگو با ما اعلام کردند : در سال 97 هیچ گونه حقوقی از شهرداری به ما پرداخت نشده است و ما برای تامین مایحتاج خانواده خود به صورت نسیه از مغازه ها خریداری می کنیم به طوری که حتی نان را از نانوایی ها به صورت قرضی تهیه می کنیم .

جمع دیگری از این کارکنان عنوان کردند : مدت زمان طولانی عدم پرداخت حقوق ما به قدری طولانی شده است که دیگر حتی مغازه ها هم به صورت نسیه چیزی به ما نمی دهند و با این وضعیت زندگی برای ما و خانواده هایمان بسیار سخت شده است .

 

 


منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۷ دوشنبه ۵ آذر
کدخبر:4912منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۷ پنجم آذرلینک خبر: http://www.lalinews.ir/Pages/News-4912.aspx
(طراحی و تولید ، الفبای ایده برتر)