چشم اسماعیل چشم مردم لالی بود
گریه برای چشمی که دیگر فوتبال نخواهد دید/درددل های اسماعیل و دلجویی های استقلالی ها + تصاویر

لالی نیوز: اتفاق تلخ مصدومیت چشم اسماعیل بهداروند در بازی فینال جام حذفی نه تنها اسماعیل و خانواده وی را دچار غم و ناراحتی کرد بلکه دل هر بیننده ای را به درد آورد.

به گزارش لالی نیوز اسماعیل بهداروند طرفدار قدیمی استقلال به گمان لذت بردن از بازی تیم محبوب خود به همراه جمعی از استقلالی های شهرستان لالی در حالی عازم خرمشهر شدند که هرگز گمان چنین حادثه تلخی را نمی کردند .

اتفاقی تلخ که پس از گل اول استقلال رخ داده و با پرتاب سنگ از سوی طرفداران تیم مقابل موجب خونریزی شدید و تخلیه چشمان این جوان شد . این حرکت آن قدر زشت و زننده بود که مسئولان برگزاری این مسابقات را از پایه تا راس آن به بی کفایتی از سوی مردم متهم کرد .

اسماعیل بهداروند، هوادار تیم استقلال که در بازی فینال جام حذفی در خرمشهر، بینایی یک چشم خود را از دست داد.

یکی از بستگان این هوادار استقلال در گفت‌وگو با ایسنا، عنوان کرد: پزشکان به ما امید خاصی ندادند و به احتمال بسیار فراوان اسماعیل یکی از چشمانش را برای همیشه از دست خواهد داد. از این اتفاق خیلی ناراحت هستیم ولی هنوز امیدواریم که شاید در عمل جراحی پیش رو یک اتفاق خوب رخ دهد.

مازیار ناظمی مدیر روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان نیز که در این مراسم حضور داشت نسبت به این اتفاقات واکنش نشان داد و در صفحه شخصی خود با اشاره به حضور افراد زیاد در داخل زمین و البته علاقه مدیران به حضور روی سن اشاره کرد.

تعداد زیادی از بازیکنان و چهره های مختلف باشگاه استقلال از جمله (افتخاری ، رحمتی ، فرهاد مجیدی ، فرشید اسماعیلی ، خسرو حیدری و ...) در پیام های متعددی ضمن ابراز تاسف از این حادثه خواستار حمایت های مالی از این جوان و همچنین پیشگیری از اتفاقات مشابه بعدی شدند .

ازیکنان استقلال در اقدامی ارزشمند هزینه جراحی چشم این جوان را تقبل کردند اما حتی تهیه بهترین چشم مصنوعی نیز نمی تواند کمکی به بهداروند کند. خسارت معنوی وارد شده به این جوان مطمئنا فراتر از هزینه و مبلغی است که در نهایت به او کمک می شود و البته با فروکش کردن تب این اتفاق، بهداروند نیز فراموش خواهد شد.

اسماعیل بهداروند در گفتگو با رسانه ها گفت: من خوزستانی هستم و همه بازی‌های استقلال را در این استان به ورزشگاه می‌روم. در این بازی هم به ورزشگاه رفتم و همه چیز خوب بود تا این که از حدود ساعت ۴ یا ۵ هواداران خونه به خونه و صنعت نفت آبادان که با هم یکی شده بودند شروع به پرتاب سنگ، صندلی و اشیای دیگر کردند. نفهمیدم چه شد که چشمانم سیاه شد. یک سنگ پرتاب شده از سوی هواداران خونه به خونه و صنعت نفت به چشمانم برخورد کرد و حالا پزشکان از بهبود چشم من ناامید شده‌اند. حالا قرار است سه‌شنبه یکسری کارها را انجام دهیم و ببینیم که وضعیت بینایی من درست می‌شود یا نه. اگر قرار باشد حل شود چهارشنبه یک عمل جراحی را انجام خواهم داد.

وی ادامه داد: شغل من جوشکاری است و با یک چشم نمی‌توانم جوشکاری کنم. واقعا از این اتفاق ناراحتم. باورم نمی‌شود که به راحتی یک چشمم را از دست داده‌ام. از استقلالی‌ها با من تماس‌هایی گرفته شد. آقای رحتمی و افتخاری به من زنگ زدند و گفتند هر کاری بتوانند برایم می‌کنند. من همه زندگی‌ام استقلال است ولی واقعا از این اتفاق ناراحتم. متاسفانه مسئولان برگزاری بازی نتوانستند امنیت را در ورزشگاه برقرار کنند و حالا من مجبورم بدون یک چشم به زندگی ادامه دهم.

اسماعیل بهداروند درباره اتفاقی که برایش افتاد، اظهار داشت: از وقتی که این اتفاق افتاده، دخترم به سمت من نمی‌آید و اصلا مرا نمی‌شناسد. تا الان فرهاد مجیدی، مهدی رحمتی و فرشید اسماعیلی با من تماس گرفته‌اند و جویای حالم شده‌اند.

وی افزود: به مجیدی گفتم از بچگی طرفدار استقلال بودم و چون شرایط کاری اجازه نمی‌داد، نمی‌توانستم برای تماشای بازی‌های تیم به تهران بیایم، اما وقتی استقلال به شهرهای جنوبی می‌آمد، به ورزشگاه می‌رفتم. ۹-۸ سال سابقه کار دارم و جوشکار درجه یک کشت و صنعت هستم، اما با این اتفاق کارم را از دست دادم. با یک چشم نمی‌توانم کار جوشکاری انجام دهم. به مجیدی گفتم هوادار شما بودم، برای بازی‌های‌تان به ورزشگاه می‌رفتم تا تشویق‌تان کنم، الان می‌خواهم بینایی چشمم را برگردانید. من هیچ چیز نمی‌خواهم، فقط چشمم را می‌خواهم. زندگی کردن با یک چشم خیلی سخت است.

مدیرعامل استقلال که روز شنبه با وجود چند مرتبه تلاش موفق به ارتباط با خانواده بهداروند نشده بود، در این تماس در گفت و گو با اسماعیل بهداروند ضمن ابراز تاسف از حادثه تلخی که برای این تماشاگر عزیز استقلال رقم خورد، اعلام کرد:

از روز شنبه که این خبر را شنیدیم بسیار متاثر و ناراحت شدیم. در تماس با آقای حیدری مدیر ورزش و جوانان استان خوزستان درخواست کردم تا تمامی امکانات لازم برای اسماعیل بهداروند در نظر گرفته شود تا مراحل درمانی به بهترین شکل انجام شود و ما نیز در این مسیر در کنار هوادار عزیزمان خواهیم بود.

سید رضا افتخاری در ادامه اضافه کرد:در این تماس همچنین از اسماعیل عزیز دعوت کردم تا روز سه شنبه برای دیدار برگشت استقلال و ذوب آهن به عنوان مهمان ویژه در ورزشگاه آزادی حضور داشته باشد تا از ایشان تجلیل صورت گیرد.

اسماعیل بهدارورند در ورزشگاه قبل از آسیب دیدن

 

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۷ ارديبهشت
کدخبر:4807منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۷ هفدهم ارديبهشتلینک خبر: http://www.lalinews.ir/Pages/News-4807.aspx
(طراحی و تولید ، الفبای ایده برتر)