استاندار خوزستان در شورای اشتغال لالی
وضعیت بیکاری در لالی نشان از غفلت مسئولان دارد/در لالی مسئولین خود را ملزم به کار ندیده اند

لالی نیوز: غلامرضا شریعتی در ادامه تصریح کرد : صبر مردم در برابر مسئولان حدی دارد چرا که بعضی از مسئولین فقط صندلی ها را اشغال کرده اند و هیچ گونه بهره وری لازم را از منابع ندارند و لذا مردم هم حق دارند که گله مند باشند .

به گزارش لالی نیوز استاندار خوزستان امروز در شورای اشتغال شهرستان لالی اظهار داشت : باید کارهای عملیاتی را در لالی تعریف کنیم تا یک روحیه امیدواری را به جامعه تزریق کنیم چرا که وضعیت موجود نشان دهنده این است که وضعیت بیکاری با بدترین اوضاع در لالی اتفاق خواهد افتاد .

وی در ادامه عنوان کرد : وضعیت بیکاری در اکثر شهرها رو به بهبودی رفته اما در لالی برعکس روند استانی وضعیت بدتر شده است و این یعنی مسئولان استانی و شهرستان در این زمینه غفلت کرده اند .

غلامرضا شریعتی در ادامه تصریح کرد : باید همه برای لالی دست به کار شویم و اقدامات موثری لازم است انجام شود و همه دستگاه های متولی در استان و شهرستان توجه ویژه تری داشته باشند چرا که وضعیت موجود اصلا شرایط مناسبی نیست .

وی تاکید کرد : نرخ بیکاری در لالی در شش ساله گذشته از حدود 12 درصد به 21 درصد رسیده و این در حالی است که متوسط نرخ بیکاری در خوزستان 14 درصد است که این موضوع حاکی از این است که در لالی تنبلی حاکم است و مسئولین خود را ملزم به کار ندیده اند در حالی که شرایط و تسهیلاتی وجود داشته که اگر کار می شد روند اشتغال به این صورت نبود و به نظر من دستگاه های اجرایی و بخشداران خوب کار نکردند و روند کار در لالی خوب نبوده است .

استاندار خوزستان اعلام کرد : فرماندار لالی باید این موضوع را جدی تر دنبال کنند و با مسئولانی که جدی کار نمی کنند برخورد جدی داشته باشد و افراد ضعیف را کنار گذاشته و مدیران با انگیزه در راس امور قرار دهد .

وی همچنین عنوان کرد : شاخص های ما روز به روز بد تر می شود و باید در لالی اولویت اول اشتغال جوانان باشد و مدیری که در این مسیر توان همراهی ندارد باید کرسی مسئولیت خود را به دیگری واگذار کند.

دکتر شریعتی اظهار داشت : مسئولان استانی و ادارات کل توجه بیشتری به شهرستان لالی داشته باشند تا اوضاع کمی بهتر شود و در این راه باید در زمینه پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در حوزه کشاورزی و دامداری اشتغال های متعددی تعریف شود و پیمانکاری های امور عمرانی از میان نیروهای بومی انتخاب شود .

وی در ادامه خاطر نشان کرد : مسئولی که در لالی حضور ندارد و برای امورات خود وقت کافی نمی گذارد باید عطایش را به لقایش بخشید چرا که در احقاق حقوق مردم به هیچ وجه نباید کوتاه آمد .

استاندار خوزستان اظهار داشت : اداره کار استان خوزستان نباید خوابیده باشد و باید نشاط بیشتری داشته باشد تا وضعیت هشدار در شهرهایی مثل لالی را به ما اطلاع دهد و این نمی شود که همه می خواهند مدیر باشند و وقتی هم به مدیریت رسیدند زندگی آن ها هیچ تغییری نمی کند در حالی که مسئولیت خدمت به مردم است نه استفاده از مواهب آن و لذا روند فعلی باید متوقف شود هم در شهرستان لالی و هم در استان و بنده اعلام می کنم این روند را بدون رودروایسی در استان متوقف خواهم کرد و با دیدن این وضعیت در لالی از الان جدی تر هم می شوم و یکی از معیارهای ارزشیابی مدیران و فرمانداران را اهتمام آن ها به موضوع اشتغال می دانم تا معلوم شود که جقدر دلسوزی داشته و تلاش و اقدامات موثر انجام می دهند .

غلامرضا شریعتی در ادامه تصریح کرد : صبر مردم در برابر مسئولان حدی دارد چرا که بعضی از مسئولین فقط صندلی ها را اشغال کرده اند و هیچ گونه بهره وری لازم را از منابع ندارند و لذا مردم هم حق دارند که گله مند باشند .

وی در پایان سخنان خود تاکید کرد : در این زمینه باید تجدید نظر کنیم و بنده اعلام کردم و بدون هیچ گونه چشم پوشی در رفتار من هم خواهید دید تا انشاالله برای شهرستان اقدامات موثرتری صورت گرفته و دغدغه مردم کمتر شود .

منتشر شده در تاریخ ۱۳۹۶ پنج شنبه ۱۹ بهمن
کدخبر:4738منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۶ نوزدهم بهمنلینک خبر: http://www.lalinews.ir/Pages/News-4738.aspx
(طراحی و تولید ، الفبای ایده برتر)