بر فراز زیبا ترین مناظر جهان + تصاویر

لالی نیوز:

به گزارش لالی نیوز پرواز با پاراگلایدر یا هلی‌کوپتر، صعود از کوه یا سکوی بازدید یک برج بلند؛ فرقی نمی‌کند که کدام را برای تماشای چشم‌اندازهای هوایی انتخاب کنید. هر کدام از آنها، زیباترین مناظر طبیعی و شهری دنیا را پیش چشم شما به تصویر می‌کشند.

تماشای سیدنی از پل بندرگاه سیدنی، استرالیا

زیباترین چشم اندازهای هوایی دنیا

این پل یکی از نمادهای اصلی و یکی از مهم‌ترین راه‌های ارتباطی شهر زیبای سیدنی است. پل بندرگاه سیدنی یکی از شاهکارهای معماری و مهندسی با ۴۹ متر عرض، پنجمین پل قوسی جهان است. طول بخش قوسی پل ۵۰۳ متر و ارتفاع آن ۱۳۴ متر است. اهالی سیدنی این پل را در زبان عامیانه «چوب لباسی» می‌نامند. این پل دارای دو خط ریلی، هشت خط عبور خودرو، گذرگاه عابر پیاده و مسیر دوچرخه است. با صعود از این پل مشهور و زیبا می‌توانید چشم‌اندازی ۳۶۰ درجه از شهر و اپرای مشهور سیدنی ببینید. چوب لباسی یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری سیدنی است.

بالن سواری بر فراز پارک ملی و ذخیره گاه ماسایی مارا (Maasai Mara)، کنیا

زیباترین چشم اندازهای هوایی دنیا

این ذخیره‌گاه ملی یکی از زیستگاه‌های بزرگ جانوری و گیاهی در دنیا است. این پارک به دلیل میزبانی جمعیت زیادی از شیرهای ماسای، پلنگ آفریقایی و یوزپلنگ تانزانیا، در سراسر دنیا به خصوص در میان علاقه‌مندان به حیات وحش، شناخته شده است. با پرواز با بالن بر فراز ساوانا، دشت‌های بی‌درخت و سایه‌های ابر روی زمین، چمنزارها و مراتع، از تماشای حیات وحش، بیش از هر برنامه‌ی مستندی، لذت خواهید برد. در داخل این ذخیره‌گاه، کمپ‌ها و لژهایی برای اقامت گردشگران در نظر گرفته شده است.

تماشای ماچوپیچو از بالای قله‌ی هوآینا پیچو

زیباترین چشم اندازهای هوایی دنیا

با شنیدن نام ماچوپیچو، به یاد بقایای تاریخی به جای مانده و مزارع پلکانی در دامنه‌ی کوه می‌افتیم. یکی از بهترین نقاط این منطقه برای تماشای چشم‌اندازی زیبا و متفاوت از ماچوپیچو، کوه هوآینا پیچو (Huayna Picchu) است که ۳۶۰ متر بالاتر از ماچوپیچو و ۲۷۲۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. بالا رفتن از این کوه سخت است اما چشم‌اندازهای نفس‌گیری که در قله‌ی هوآینا پیچو وجود دارد، باعث می‌شود که گردشگران سختی صعود را به جان بخرند. بر فراز این قله می‌توانید بقایای شهر باستانی، دامنه‌های سرسبز و رود پر پیچ و خم اوروباما (Urubamba) را تماشا کنید.

تماشای چشم انداز رنگارنگ دباغ خانه‌های Chouwara، مراکش

زیباترین چشم اندازهای هوایی دنیا

منظره‌ی رنگارنگ و دیدنی دباغ‌خانه‌های Chouwara و بوی چرم و رنگ، یکی از جذاب‌ترین مناظر شهر فاس در مراکش است. این شهر پس از کازابلانکا و رباط، سومین شهر بزرگ مراکش است. فاس به سه بخش تقسیم شده است: فاس البالی (شهر قدیم و محصور)، فاس الجدید و وی نوول (Ville Nouvelle) (به معنی شهر جدید). وی نوول جدیدترین بخش شهر فاس است که توسط فرانسوی‌ها ساخته شده است. در بخش قدیم فاس می‌توانید ساختمان‌های رنگارنگ و زیبا را تماشا کنید.

تماشای گرند کنیون (Grand Canyon)، آمریکا

زیباترین چشم اندازهای هوایی دنیا

همه‌ی ما نام گرند کنیون را شنیده‌ایم و از عظمت آن باخبریم. این دره ۴۴۶ کیلومتر طول، ۲۹ کیلومتر عرض و ۱٬۸۰۰ متر عمق دارد. یکی از زیباترین مناظری که حتما باید ببینید، چشم‌انداز گرند کنیون از ارتفاع است. برای تماشای گرند کنیون از بالا، انتخاب‌های زیادی دارید. می‌توانید تا یکی از بهترین نقاط برای تماشای دره، پیاده‌گردی کنید یا بر فراز دره پرواز کنید یا اسکای‌واک (Skywalk) را امتحان کنید؛ سکویی با کف شیشه‌ای که برای تماشای گرند کنیون از زیر پاهای‌تان باید به اندازه‌ی کافی شجاع باشید.

کوه‌پیمایی در دره‌ی Bac Son، ویتنام

زیباترین چشم اندازهای هوایی دنیا

اگر دوست دارید زیباترین مناظر طبیعی ویتنام را تماشا کنید به دره‌ی Bac Son سر بزنید و از تماشای مزارع سرسبز برنج لذت ببرید. برای تماشای چشم‌اندازهای زیباتر، بهتر است که از ارتفاعات بالا بروید. از ارتفاع می‌توانید منظره‌ی تماشایی عبور رود از میان مزارع رنگارنگی را تماشا کنید که در گوشه و کنار آن، خانه‌های چوبی و تپه‌های کوچک و بزرگ دیده می‌شوند.

چتربازی بر فراز جزایر دبی

زیباترین چشم اندازهای هوایی دنیا

برای تجربه‌ی اوج هیجان و تماشای زیباترین چشم‌اندازها از جزایر نخلی دبی، بهترین کار پریدن از هواپیما است. از ارتفاع ۴۰۰۰ متری، منظره‌ی شگفت‌انگیز آسمان‌خراش‌های باشکوه، بیابان‌ها و سواحل شنی نخل جمیرا را تماشا کنید. برای چتربازی بر فراز جزایر دبی، نیازی به مهارت قبلی نیست. مربیان کارآزموده و مجرب در این سفر هیجان‌انگیز شما را همراهی می‌کنند. اگر شجاع و ماجراجو هستید، این تجربه‌ی بی‌نظیر را در سفر به دبی از دست ندهید.

تماشای هنگ کنگ از قله‌ی ویکتوریا پیک

زیباترین چشم اندازهای هوایی دنیا

در هنگ کنگ مناطق زیادی برای تماشای چشم‌اندازهای شهری از ارتفاع وجود دارد، چون این منطقه پر از برج و آسمان‌خراش است. اما اگر می‌خواهید تماشای شهر از ارتفاع را با طبیعت‌گردی همراه کنید، بهترین انتخاب صعود از کوه ویکتوریا پیک است. ویکتوریا پیک بلندترین کوه هنگ‌کنگ است و دسترسی به قله‌ی آن برای گردشگران بسیار راحت است. این منطقه و پارک‌های عمومی اطراف آن یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری هنگ‌کنگ هستند.

قدم زدن بر فراز آمازون، پرو

زیباترین چشم اندازهای هوایی دنیا

بیش از نیمی از کشور پرو را جنگل‌های بارانی پوشانده است. یکی از هیجان‌انگیزترین و متفاوت‌ترین تفریحاتی که در سفر به پرو برای گردشگران وجود دارد، راه رفتن بر فراز بزرگ‌ترین جنگل‌های بارانی دنیا، یعنی جنگل آمازون است. گذرگاه جنگلی Amazon Explorama Field Station با ارتفاع ۳۵ متر از سطح زمین و طول ۵۰ متر، بزرگ‌ترین گذرگاه جنگلی آمازون است. تکاپوی پلنگ‌ها، پریدن میمون‌ها از شاخه‌ای به شاخه‌ی دیگر و بازی دلفین‌ها در رود آمازون از زیباترین مناظری هستند که در این جنگل زیبا شاهد آن خواهید بود.

پرواز با پاراگلایدر بر فراز ونگن (Wengen)، سوئیس

زیباترین چشم اندازهای هوایی دنیا

این دهکده‌ی کوهستانی زیبا در کشور سوئیس به خاطر چشم‌اندازهای طبیعی بی‌نظیر و نفس‌گیرش در سراسر دنیا مشهور است. با پرواز بر فراز این دهکده‌ی دیدنی که انگار از دل قصه‌های قدیمی بیرون آمده است، می‌توانید مناظر زیبایی از کوهستان آلپ، یخچال‌های طبیعی و خانه‌های زیبا را تماشا کنید. در تابستان دامنه‌های سرسبز کوهستانی، تضاد زیبایی با سفیدی برف قله‌ها دارند. مناظر زمستانی این دهکده هم بسیار دیدنی و جذاب هستند؛ زیباترین چشم‌اندازهایی که در تمام طول زندگی خود خواهید دید.

تماشای دیواره‌ی بزرگ مرجانی از هلی‌کوپتر، استرالیا

زیباترین چشم‌ اندازهای هوایی دنیا

این دیواره‌ی بزرگ که از فضا هم قابل مشاهده است از ۲۹۰۰ صخره‌ی منفرد، ۹۰۰ جزیره و تعداد بی‌شماری جزیره‌ی کوچک شنی، تشکیل شده است. تماشای آن از فضا برای بیشتر ما غیر ممکن است اما پرواز با هلی‌کوپتر بر فراز این شگفتی طبیعت را می‌توانیم تجربه کنیم. برای تماشای این دیواره‌ی بزرگ مرجانی می‌توانید از شهرهای تانزویل، کنز و مکای اقدام کنید. این مجموعه که در اقیانوس آرام گرفته است، بیش از ۲۳۰۰ کیلومتر طول و ۳۴۴۴۰۰ کیلومترمربع، وسعت دارد. مجموعه‌ی دیواره بزرگ مرجانی علاوه بر اینکه در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، توسط CNN به عنوان یکی از عجایب هفتگانه‌ی طبیعی دنیا، انتخاب شده است.

پیاده‌گردی در شالیزارهای پلکانی لونگ شنگ (Longsheng)، چین

زیباترین چشم‌ اندازهای هوایی دنیا

کشور چین پر از مزارع پلکانی برنج است که بهترین نمونه‌ی آن را می‌توان شالیزارهای رشته‌کوه لونگجی (Longji) معرفی کرد. کوه‌پیمایی در این دامنه‌های سرسبز شما را تا ارتفاع ۸۸۰ متری می‌برد.

از این ارتفاع می‌توانید زیبایی چشمگیر این مزارع رنگارنگ را تماشا کنید. نوارهای باریکی از مزارع برنج، آب و خاک در کنار هم مانند روبان‌های پیچ در پیچ قرار می‌گیرند و منظره‌ای شگفت‌انگیز ایجاد می‌کنند.

بیشتر این مزارع پلکانی، در حدود ۶۵۰ سال قبل ساخته شده‌اند. کلمه‌ی Longji در لغت به معنای «ستون فقرات اژدها» است. دلیل این نام‌گذاری این است که لایه‌های مختلف این مزارع شبیه پوست اژدها و رشته‌کوه شبیه به ستون فقرات اژدها به نظر می‌رسد.

تماشای لندن از برج شارد (Shard)، انگلستان

زیباترین چشم‌ اندازهای هوایی دنیا

این برج هرمی شکل و ۹۵ طبقه، با ارتفاع ۳۱۰ متر، بلندترین برج اتحادیه‌ی اروپا است. سکوی بازدید این برج، ۲۴۰ متر با زمین فاصله دارد. این برج بهترین مکان برای تماشای چشم‌اندازی زیبا از لندن است چون از همه‌ی ساختمان‌ها بلندتر است. مشهورترین جاذبه‌های گردشگری لندن یعنی تاور بریج (Tower Bridge) و چشم لندن (London Eye) را می‌توانید به سادگی از این برج تماشا کنید. ساخت این برج از سال ۲۰۰۹ آغاز شده و در سال ۲۰۱۲ به پایان رسیده است. رستوران، آپارتمان‌های لوکس و ادارات متعددی در این آسمانخراش وجود دارند.

تماشای شهر تاریخی باگان (Bagan) از بالون، میانمار

زیباترین چشم‌ اندازهای هوایی دنیا

برای تماشای جذابیت واقعی و گستردگی چشمگیر این شهر تاریخی، بهترین راه بالون‌سواری است. این شهر تاریخی از قرن نهم تا سیزدهم، پایتخت پادشاهی پاگان بود. در دوران اوج شکوفایی این پادشاهی، یعنی از قرن یازدهم تا سیزدهم، بیش از ۱۰ هزار معبد بودایی، پاگودا و صومعه در این شهر ساخته شد که اکنون بیش از ۲۲۰۰ معبد و پاگودا از آن زمان باقی مانده است. تماشای منظره‌ی رنگارنگ این شهر و گنبدهای عسلی‌رنگ آن از بالون در آفتاب ملایم صبحگاهی، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی است.

پرواز با پاراگلایدر بر فراز اولودنیز (Ölüdeniz)، ترکیه

زیباترین چشم‌ اندازهای هوایی دنیا

دهکده‌ی تفریحی اولودنیز در جنوب غربی ترکیه قرار دارد. این منطقه از شمال به کوه و از جنوب به دریای اژه محدود می‌شود. این دهکده‌ی تفریحی یکی از بهترین مقصدهای گردشگری دنیا برای پرواز با پاراگلایدر است. چتربال سواران، سفر هیجان‌انگیز خود را از کوه ۱۹۶۰ متری Babadag شروع می‌کنند و در سواحل طلایی تالاب مشهور به «تالاب آبی»، فرود می‌آیند.  

کوه‌نوردی در اطراف جنگل سنگی، ماداگاسکار

زیباترین چشم‌ اندازهای هوایی دنیا

پارک ملی Tsingy de Bemaraha که بزرگ‌ترین جنگل سنگی دنیا را در بر گرفته است، یک سفر ۵ روزه با پایتخت ماداگاسکار فاصله دارد. مناره‌های سنگی و بلند، دره‌های باریک و غارهای مخفی این پارک ملی، یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های طبیعی دنیا را تشکیل داده‌اند. علاوه بر این ویژگی‌های طبیعی منحصربه‌فرد، حیات وحش متفاوت و غنی منطقه، برای علاقه‌مندان بسیار جالب توجه خواهد بود. این پارک ملی به خاطر ویژگی‌های خاص جغرافیایی، جمعیت گونه‌های جانوری متعدد مانند لمور (lemurs) و جنگل‌های حفاظت‌شده‌ی مانگرو، در سال ۱۹۹۰ به عنوان میراث جهانی یونسکو انتخاب شده است.

پرواز با هلی‌کوپتر بر فراز ریودوژانیرو

زیباترین چشم‌ اندازهای هوایی دنیا

یکی از مشهورترین چشم‌اندازهای هوایی دنیا، ریودوژانیرو است. از فراز این بندر دیدنی می‌توانید تصاویر شگفت‌انگیزی از کوه مشهور شوگرلوف (Sugar Loaf) و مجسمه‌ی مسیح منجی (Christ the Redeemer) را تماشا کنید. این شهر توریستی در کنار کوه‌های انبوه از جنگل و سواحل و خلیج‌های اقیانوس اطلس قرار گرفته‌ است. شهر ریو دوژانیرو، میزبان بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ بود. شهر ساحلی ریو، ۳ ساحل به نام‌های ساحل کپاکابانا، ایپانما و لبلان دارد.

پرواز بر فراز آبشار آنجل (Angel)، ونزوئلا

زیباترین چشم‌ اندازهای هوایی دنیا

آبشار آنجل با ارتفاعی ۱۹ برابر ارتفاع آبشار نیاگارا یعنی ۹۷۹ متر، بلندترین آبشار جهان است. این آبشار از کوه Auyán فرو می‌ریزد؛ کوهی که مشرف به چشم‌اندازهای جنگلی قرار گرفته است. بهترین راه برای تماشای این منظره‌ی شگفت‌انگیز، نظاره کردن آن از ارتفاع است. چون این آبشار در جنگل‌های انبوه قرار دارد، تا دهه ۱۹۳۰ که دولت ونزوئلا به جستجو با هواپیما نپرداخته بود، ناشناخته باقی‌ مانده بود.

پرواز بر فراز گودال آبی بزرگ (Blue Hole)، بلیز (Belize)

زیباترین چشم‌ اندازهای هوایی دنیا

غواصان زیادی از سراسر دنیا برای غواصی در بزرگ‌ترین گودال آبی دنیا به بلیز سفر می‌کنند. عمق این گودال بیش از ۱۰۰ متر است. عظمت و شکوه این گودال آبی را فقط از ارتفاع می‌توان مشاهده کرد. پرواز بر فراز این پدیده‌ی شگفت‌انگیز طبیعی با هلی‌کوپترهایی با کف شیشه‌ای، یک تجربه‌ی هیجان‌انگیز و تکرارنشدنی در تمام طول زندگی شما خواهد بود.

پرواز با هواپیمای فوق سبک بر فراز آبشار ویکتوریا، زامبیا

زیباترین چشم‌ اندازهای هوایی دنیا

آبشار ویکتوریا که بومیان منطقه آن را «مه خروشان» می‌نامند، ۱۰۸ متر ارتفاع و ۱۷۰۰ متر عرض دارد و عریض‌ترین آبشار جهان است. فقط با پرواز بر فراز این آبشار شگفت‌انگیز می‌توانید عظمت آن را درک کنید و از تماشای زیباترین چشم‌اندازهای طبیعی دنیا، لذت ببرید. دیوید لیوینگستن، کاشف مشهور اسکاتلندی در سال ۱۸۵۵ میلادی، اولین کاشف غربی بود که آبشار ویکتوریا را پیدا کرد و آن را به افتخار ملکه ویکتوریا، آبشار ویکتوریا نامید. این آبشار از طرف CNN به عنوان یکی از عجایب هفتگانه‌ی طبیعی دنیا انتخاب شده است.

برای عضویت در کانال تلگرامی لالی نیوز روی تصویر زیر کلیک کنید

 

منتشر شده توسط کجارو در تاریخ ۱۳۹۵ چهارشنبه ۴ اسفند
کدخبر:4410منبع:کجاروتاریخ انتشار:۱۳۹۵ چهارم اسفندلینک خبر: http://www.lalinews.ir/Pages/News-4410.aspx
(طراحی و تولید ، الفبای ایده برتر)