بررسی مشکلات ترافیکی لالی
از تصویب حذف میدان معلم تا چاره اندیشی برای احداث پارکینگ در شهر + عکس

لالی نیوز:جلسه شورای ترافیک شهرستان لالی امروز و در محل فرمانداری لالی با حضور مسئولان برگزار شد.

به گزارش لالی نیوز در این جلسه فرماندار لالی اظهار داشت: وجود بافت قدیمی و موانع غیرکارشناسی در سطح شهر و خیابان ها موجب بروز اختلال در رفت آمد و عبور و مرور وسایل نقلیه به صورت روان هستند که نیاز ویژه ای به پیگیری در این خصوص است .

گودرز ترکی زاده همچنین عنوان کرد مناطق مختلفی که در شهر نیاز به بررسی و رفع اشکال دارند باید شناسایی و اقدامات لازم در خصوص آن ها صورت گیرد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد : ساماندهی فروشندگان دوره گرد در سطح شهر می توان با حل کردن بخش قابل توجهی از معضلات ترافیکی به بهبود اوضاع عبور و مرور در شهر منجر شود.

در ادامه این جلسه شهردار لالی با اشاره به بازدید مشترکی که با رئیس راهور شهرستان از بخش های مختلف شهر داشته از آمادگی شهرداری جهت حل مسائل ترافیکی شهر خبر داد .

سعید سلوکی با اشاره به در پیش رو بودن ایام نوروز تصریح کرد : انشاالله با هماهنگی هایی که به عمل می آید زمینه رفت و آمد و عبور و مرور بهتر و روان تر وسایل نقلیه در سطح شهر فراهم شود.

در بخش دیگری از جلسه رئیس پلیس راهور شهرستان لالی با اشاره به نبود ساختمان رسمی و اداری راهنمایی و رانندگی شهرستان لالی تصریح کرد : عدم وجود یک ساختمان و مرکز مناسب برای راهنمایی و رانندگی موجب شده عده ای نسبت به قوانین راهنمایی بی توجهی کنند و لذا ضرورت دارد پیگیریهای جدی جهت تعیین یک ساختمان مستقل برای پلیس راهور شهرستان به عمل آید .

وی در همین خصوص تاکید کرد:با توجه به پیگیری ها و رایزنی هایی که با استان صورت گرفته بسیاری از خدمات راهور مانند صدور گواهینامه و پلاک خودرو و ... منوط به ایجاد یک ساختمان مستقل بوده که بستر و زیرساخت خدمات بعدی خواهد بود .

هدایت میرزائیان پور در ادامه صحبت های خود به مشکلات ترافیکی سطح شهر اشاره و برخی از مهمترین آن ها را شامل وجود تیرهای برق در محل های نامناسبی از خیابان ها ، عدم وجود سرعت گیر در مکان های مناسب و یا بعضا سرعت گیرهای اضافی و غیر کارشناسی ، وجود نقاط کور رانندگی در برخی از نقاط شهر و لزوم اصلاح آن ها ، تابلوها و خطوط مختلف راهنمایی ، عدم وجود یک پارکینگ در هسته مرکزی شهر جهت جلوگیری از تجمع ماشین ها ، ساماندهی دکه های سطح شهر و مکان یابی مناسب برای آن ها به عنوان مسائلی مطرح شده که حل آن ها به صورت قابل ملاحظه ای عبور و مرور را بهبود می بخشد.

در این جلسه همچنین حذف میدان معلم به عنوان یکی از نقاط پر ترافیک شهر مورد قبول اعضا قرار گرفته که پس از تایید و تصویب عملیات اتصال بلوار خیابان بسیج به بلوار رو به روی پمپ بنزین و حذف میدان انجام خواهد شد .

جا به جایی ایستگاه تاکسی ها هم مسئله دیگری بود که مقرر شد مکان جدید آن ها با احداث علایم استوانه ای در کنار خیابان منتهی به شهرداری و مجاورت اداره بهزیستی باشد به طوری که تاکسی ها در خطی بلند و با رعایت نوبت فعالیت کنند .  


  برای عضویت در کانال تلگرامی لالی نیوز روی تصویر زیر کلیک کنیدمنتشر شده در تاریخ ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۹ دي
کدخبر:4290منبع:تاریخ انتشار:۱۳۹۵ نوزدهم ديلینک خبر: http://www.lalinews.ir/Pages/News-4290.aspx
(طراحی و تولید ، الفبای ایده برتر)