۱۳۹۸ يکشنبه ۳۱ شهريور  | 2019 September 22
کد مطلب: 5037   تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ شنبه ۲۸ ارديبهشت ساعت 18:58 نسخه چاپی

آغاز برداشت گندم در لالی/پیش بینی تولید حدود 15000 تن گندم از سطح مزارع شهرستان + تصاویر

لالی نیوز:مدیر جهاد کشاورزی لالی از آغاز برداشت گندم از گندمزارهای این شهرستان خبر داد.

به گزارش لالی نیوز رقیه سلطانی الکوه با بیان اینکه برداشت گندم از مزارع شهرستان آغاز شده، گفت: انتظار داریم کار برداشت گندم در شهرستان تا پایان خردادماه به اتمام برسد.


وی با پیش بینی تولید حدود 15000 تن گندم در مزارع لالی در سال جاری، پیش‌بینی کرد: امسال خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان به بیش از 10.000 تن برسد.


مدیر جهاد کشاورزی لالی با بیان اینکه امسال در مجموع 10.000 هکتار از اراضی شهرستان لالی زیر کشت گندم رفته، اظهار کرد: تمام محصول گندم ، کلزا و جو شهرستان بصورت دیم کشت می شود.


سلطانی با اشاره به بارندگی‌های به موقع و مناسب امسال، اظهار کرد: با وجود خسارت‌های جزئی ناشی از باد و تگرگ، پیش بینی می‌شود امسال شاهد برداشت محصول خوبی در مزارع گندم استان باشیم به طوری که
متوسط عملکرد گندم در مزارع گندم 1500 کیلوگرم در هکتار باشد.


وی با بیان اینکه سال گذشته در مجموع 10.000 هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت گندم رفته بود و بیش از 6000 تن گندم از گندمزارهای لالی برداشت شد گفت: سال گذشته میزان گندم خریداری شده از کشاورزان در مراکز خرید به بیش از 4500 تن رسید.


سلطانی ابراز امیدواری کرد: با تدابیر اندیشیده شده و هماهنگی‌های انجام شده کشاورزان شهرستان هیچ مشکلی برای تحویل گندم مازاد بر نیاز خود به مرکز خرید نداشته باشند.


مدیر جهاد کشاورزی لالی تأکید کرد: تلاش شده تا پول گندم کاران در کوتاه‌ترین زمان ممکن به حساب آنها واریز شود و همچنین از گندمکاران خواست تا محصول تولیدی خود را فقط به مرکز مجاز تحویل دهند و از تحویل محصول تولیدی به دلالان صرفنظر کنند.
برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :