۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۵ خرداد  | 2020 June 4
کد مطلب: 5018   تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ دوشنبه ۹ ارديبهشت ساعت 12:34 نسخه چاپی
رئیس اداره جهاد کشاورزی لالی خبر داد:

معرفی الگوی کشت جدیدجهت پایداری تولید گندم وتامین علوفه دام + عکس

لالی نیوز:رئیس اداره جهاد کشاورزی لالی از توسعه کشت گیاهان علوفه ای دیم (لگوم علوفه ای ) با پتانسیل عملکرد بالا و حاوی درصد پروتئین بالا جهت تعلیف دام با ضریب تبدیل بالا در لالی خبر داد .

به گزارش لالی نیوز رئیس اداره جهاد کشاورزی لالی در گفتگو با این پایگاه خبری از توسعه کشت گیاهان علوفه ای دیم (لگوم علوفه ای ) با پتانسیل عملکرد بالا و حاوی درصد پروتئین بالا جهت تعلیف دام با ضریب تبدیل بالا در لالی خبر داد .

وی عنوان کرد : در راستای معرفی الگوی کشت جدید و رعایت تناوب در کشت دیم جهت پایداری تولید گندم ،علوفه های لگومی بهترین گزینه هستند که علاوه بر تثبیت ازت در خاک و بهبود شرایط فیزیکی و شیمیایی خاک ،در کنترل آفات علفهای هرز نقش بسزایی دارد فارغ از اینکه منبع بسیار خوبی هم جهت تعلیف دام می باشد.

رقیه سلطانی الکوه تصریح کرد : این پروژه با هدف ترویج آن در مناطق دیم برای اولین بار در خوزستان و شهرستان لالی در سطح 20هکتار اجرا شده است ،که عملکرد 32/5 تن در هکتار را دارا بوده است .

وی عنوان کرد : پیش بینی می،شود عملکرد وزن خشک آن بین 8-10 تن در هکتار باشد که با توجه به جمعیت بالای دام در شهرستان معرفی چنین کشت هایی  می تواند گام مهمی در حفاظت از مراتع وجنگلهای  شهرستان باشد.

رئیس اداره جهاد کشاورزی لالی همچنین اعلام کرد : پیش بینی می کنیم که در سال آتی بیش از 200 هکتار زیر کشت این گیاه علوفه ای برود.
برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :