۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ ارديبهشت  | 2019 May 20
کد مطلب: 4980   تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۴ اسفند ساعت 00:50 نسخه چاپی
علی عسکر ظاهری :

در ساختار سد تغییراتی به وجود آمده/ارتفاع تاج سدتراز باید 79 متر باشد نه 59

لالی نیوز:نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی از وزارت نیرو خواست تا با افزایش ارتفاع تاج سد تراز برای تامین آب زمین های کشاورزی دشت لالی برنامه ریزی کند.

به گزارش لالی نیوز علی عسگر ظاهری روز سه شنبه در حاشیه آیین کلنگ زنی سد تراز در شهرستان لالی اظهار داشت : به دلیل پدیده خشکسالی در ساختار سد تغییراتی به وجود آمده به این شکل که ارتفاع تاج سد 79 متر بود و اکنون کاهش داده شده است.

وی ادامه داد: انتظار داریم سد بر اساس همان ساختار قبلی بنا شود تا از مخزن بیشتری برخوردار شویم و علاوه بر تامین آب شرب اهالی، کنترل سیلاب ها، ایجاد زمینه گردشگری در منطقه، زمینه مناسبی برای تامین آب کشاورزی فراهم شود.

ظاهری گفت: حدود 500 هکتار از سد تراز تا منطقه 'قلعه میدان'، 'حتی'، 'جاستون شه' زمین کشاورزی موجود است که باید از این سد تغذیه شوند و همچنین در 'پری' نیز 300 هکتار زمین به تامین آب نیاز دارند تا در کنار سه هزار و 300 هکتار باقی مانده دشت لالی، محصولات کشاورزی تولید شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه وزارت نیرو با وجود شرایط سخت اقتصادی عملیات اجرایی سد را آغاز کرده، افزود: سد تراز یک پروژه آبرسانی پایدار برای مردم در میان مدت و کوتاه مدت است.

وی با اشاره به اینکه مردم ساکن حوالی این سد در آغاز عملیات آن همراهی کردند، گفت: مردم انتظار دارند که به حداقل انتظار آنها که ایجاد راه ارتباطی است توجه شود؛ بر اساس قول وزیر نیرو خسارت ناشی از آبگیری این پروژه از سوی سازمان آب و برق و مسئولان مربوطه پیگیری خواهد شد.
برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :