۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد  | 2019 June 20
کد مطلب: 4927   تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۱ دي ساعت 23:48 نسخه چاپی
ویژه

از وعده تاعمل/مسئولانی که خوب حرف می زنند اماخوب عمل نمی کنند/رکودخدمت دراوج محرومیت

لالی نیوز:در این گزارش در صدد بررسی برخی از مشکلات شهرستان لالی هستیم که علی رغم تمام وعده هایی که به مردم داده شده هنوز هم به عنوان اصلی ترین مشکلات مردم موجب می شود که حرکت رو به رشد شهر آهنگ ضعیفی داشته باشد .

به گزارش لالی نیوز شهرستان لالی با ابعاد کوچک جغرافیایی و جمعیت پایینی که نسبت به شهرهای دیگر دارد پتانسیل بالایی در رشد همه جانبه را دارا است به طوری که تلاش ساده مسئولان و صرف هزینه ای نه چندان زیاد ( و بسیار پایین تر از پول هایی که در کشور ، استان و حتی شهر حیف و میل می شود ) می تواند علاوه بر جلب رضایت عامه مردم وضعیت مناسبی را برای شهر ایجاد کند . 

شهرنشینی در لالی و در سالیان اخیر تنها در افزایش قیمت ها به صورت محسوسی مشاهده شده در حالی که بیش از هر عامل دیگری ، امکانات و خدمات موجود بیانگر شخصیت و شهریت یک منطقه می باشد .

افزایش جمعیت در کنار افزایش ساخت و ساز ها موجب شد قیمت ها به خصوص در عرصه مسکن و املاک به بالاترین حد خود در تاریخ شهری لالی برسد اما این روند رو به رشد جمعیتی و قیمتی در رو به روی خود نیازمند افزایش ایجاد زیرساخت ها و برنامه ریزی برای گسترش امکانات و ایجاد خدمات بیشتر در شهر بود که متاسفانه نه تنها برنامه ریزی مناسبی برای آن صورت نگرفت بلکه حضور موقتی و جناحی مسئولان هرگز چنین نگاهی را در شهر و منطقه حاکم نکرد .

تدوین چشم انداز آینده شهر و اقدام در سایه آن می تواند به بسیاری از نیازهای شهروندان و مردم در نقاط مختلف پاسخ های مناسبی بدهد اما در همین شهر لالی می بینیم که همه امکانات و زیرساخت ها برای جمعیت بیست سال پیش تعریف شده و هیچ گونه بازنگری در خصوص بهبود آن ها صورت نگرفته است .

هر چند اقدامات خوبی از دستگاه های مختلف در سالیان اخیر انجام شده اما مسائلی همچون تعریض خیابان ها ، کمبود فضاهای آموزشی ، کمبود سرانه فضای سبز ، کمبود سرانه اماکن ورزشی ، کمبود مراکز فرهنگی ، عدم تامین مناسب آب شرب و کشاورزی شهر و روستاها ، عدم راه اندازی نهادهای اداری و خدماتی در کنار نادیده گرفتن ظرفیت های محلی و بومی در توسعه عمرانی و معیشتی موجب شده روند آبادانی شهرستان دچار وقفه و سرعت کمی باشد ، به طوری که تبدیل این رویه به یک عادت ؛ موجب شده تغییر مسئولان در مناصب مختلف هیچ گونه تغییری را ایجاد نکند .

برخلاف همه شهرهای دیگرصرف هزینه نه چندان زیادی در لالی می تواند نمای متفاوتی به شهر داده و ضمن رضایت مندی مردم ، فضای فعالیت های بیشتری را برای مسئولان ایجاد کند اما این جذب هزینه و سرمایه به قدری دچار کندی و عدم پیگیری است که موجب شده  روند پیشرفت و توسعه شهر آهنگ ضعیفی داشته باشد .

انتظار عامه مردم و شهروندان از مسئولان ، اقدامات کارشناسی شده ای است که در سایه مشورت و مشاوره با نخبگان و بر مبنای اصول و چشم اندازهای توسعه شهری باشد نه فعالیت هایی صرفا بر اساس اقناع یک جریان ، یک قوم و یا ... ؛ لذا مسئولان شهرستان بر هر منصبی که فعالیت دارند باید قدر این فرصت خدمت گذاری به مردم را درک کرده و در تلاشی همه جانبه نمایش مناسبی از مدت حضور خود در یک اداره یا دستگاه را داشته باشند .برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :