۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد  | 2019 August 17
کد مطلب: 4886   تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۳ مهر ساعت 01:14 نسخه چاپی
مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان در لالی

یکصد مدرسه در مناطق عشایری خوزستان طی ٤ سال گذشته ساخته شده است + عکس

لالی نیوز:مدیركل آموزش و پرورش خوزستان اظهار كرد: در طی ٤ سال گذشته حداقل ١٠٠ مدرسه در مناطق عشایری ساخته شده است و این حق دانش آموز عشایری است كه از عدالت آموزشی در تمامی شاخص ها برخوردار باشد.

به گزارش لالی نیوز مديركل آموزش و پرورش خوزستان اظهار كرد:  در طي ٤ سال گذشته حداقل ١٠٠ مدرسه در مناطق عشايري ساخته شده است و اين حق دانش آموز عشايري است كه از عدالت آموزشي در تمامي شاخص ها برخوردار باشد.

محمد تقي زاده پيش از ظهر امروز دوشنبه ٢٣ مهرماه  در جمع دانش آموزان عشايري منطقه لالي گفت: لالي منطقه ارزشمندي در سرزمين ايران است كه داراي مواريث تاريخي، فرهنگي و اجتماعي فراواني است. تاريخ ايران مديون تاريخ عشاير است و اگر عشاير نبودند با آسيب هاي زيادي روبه رو مي شديم.

وي با اشاره به اينكه لالي زيستگاه اولين انسان ها در تاريخ بوده است، اضافه كرد: اولين اطلاعاتي كه از سكونت بشر ثبت شده ، مربوط به اين منطقه در حدود ١٧ هزار سال پيش است.

تقي زاده خاستگاه اوليه قوم آريايي را نيز از منطقه لالي دانست و خاطر نشان كرد: در تاريخ معاصر ايران عشاير خونگرم، شجاع، ولايت مدار اين منطقه  تاثير زيادي در معادلات ملي و منطقه اي ايفا كرده اند و همواره در تمامي صحنه ها حضور داشتند.

مدير كل آموزش و پرورش خوزستان با تاكيد بر اينكه فرهنگ غني مناطق عشايري لالي بايد حفظ شود ، گفت: توجه به آموزش، پرورش و تعليم و تربيت فرزندان عشايري  يكي از راه هاي موثر در انتقال اين فرهنگ غني به نسل هاي آينده است از اين رو دولت از تمام توان خود براي تعليم و تربيت دانش آموزان عشايري استفاده مي كند.

تقي زاده گفت: در طي ٤ سال گذشته حداقل ١٠٠ مدرسه در مناطق عشايري ساخته شده است و اين حق دانش آموزان عشايري است كه از عدالت آموزشي در تمامي شاخص ها برخوردار باشد.

وي در عين حال بر لزوم توسعه مدارس شبانه روزي در مناطق عشايري تاكيد كرد و افزود: اميدواريم با حمايت هاي  وزارت آموزش و پرورش از ادامه تحصيل دانش آموزان عشايري ، به زودي مجوز ساخت يك مدرسه شبانه روزي در مناطق عشايري لالي صادر شود.

تقي زاده  همچنين از جذب ٣٠٠ نفر از فارغ التحصيلان عشايري در آموزش و پرورش طي سال هاي اخير خبر داد و گفت: اميدوارم بتوانيم ميزان به كار گيري جوانان عشايري  در آموزش و پرورش را افزايش دهيم.

وي آموزش و پرورش عشاير را داراي ١ هزار و ٨٠٠ نوآموز دانست و گفت: با اجباري شدن دوره پيش دبستاني در استان خوزستان كلاس هاي پيش دبستاني در سراسر استان راه اندازي شد و هم اكنون در صعب العبورترين مناطق عشايري نيز دوره پيش دبستاني برقرار است.

گفتني است صبح امروز معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش به همراه مديركل آموزش و پرورش خوزستان و جمعي از مسئولين استاني از مدارس عشايري منطقه لالي بازديد كردند.برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :