۱۳۹۸ چهارشنبه ۵ تير  | 2019 June 26
کد مطلب: 4840   تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۱ خرداد ساعت 12:51 نسخه چاپی
مدیر جهاد کشاورزی لالی مطرح کرد

رهاسازی 400 هزار قطعه (بچه ماهی کپور) در رودخانه شور شهرستان لالی + عکس

لالی نیوز:مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لالی اعلام کرد با هماهنگی و پشتیبانی اداره کل شیلات استان حدود 400 هزار قطعه بچه ماهی کپور فیتوفاگ در رودخانه‌ شور لالی رها سازی شد.

به گزارش لالی نیوز مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لالی اعلام کرد با هماهنگی و پشتیبانی اداره کل شیلات استان حدود 400 هزار قطعه بچه ماهی کپور فیتوفاگ در رودخانه‌ شور لالی رها سازی شد.
وی با اشاره به این‌که این بچه ماهی‌ها در مراکز بازسازی ذخایر آبزیان تولید می‌شوند، اظهار کرد: این رهاسازی از نوع کپور بوده که با توجه به مناسب بودن کمیت و کیفیت آب رودخانه شور لالی از نظر فاکتورهای فیزیکی و شیمیایی، این رودخانه به‌ عنوان محل رهاسازی مشخص شده است.
رقیه سلطانی فر با اشاره به اهمیت تکثیر نیمه طبیعی و مصنوعی ماهیان استخوانی، افزود: مزیت این نوع تکثیر حفظ ذخایر آبزیان، تنظیم چرخه زیستی منابع آبی، کمک به صید و اقتصاد صیادان، تثبیت شغل صیادی، جبران بخشی از خسارت‌های وارده به ذخایر آبزیان و کمک به تکثیر طبیعی آبزیان است.
مدیر جهاد کشاورزی در خصوص ایجاد شرایط مناسب رودخانه‌ها جهت افزایش درصد رشد و بازماندگی بچه ماهیان حاصل از تکثیر نیمه طبیعی و مصنوعی، گفت: تأمین روان آب مناسب یا حداقل روان آب در رودخانه‌ های شور شهرستان به خصوص در محل رهاسازی بچه ماهیان استخوانی ، ایجاد شرایط و بستر مناسب در محل رهاسازی و ارتباط آبی مناسب رودخانه‌های محل رهاسازی بچه ماهیان ، شرایط مناسب جهت رشد بچه ماهیان حاصل از تکثیر نیمه طبیعی و مصنوعی را فراهم خواهد کرد.
برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :