۱۳۹۸ جمعه ۲۸ تير  | 2019 July 19
کد مطلب: 4823   تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ ارديبهشت ساعت 12:52 نسخه چاپی
با حضور نماینده و استاندار

عملیات اجرایی شبکه توزیع آبیاری زمین های دشت لالی آغاز شد/بهره برداری در پاییز امسال +عکس

لالی نیوز:نماینده مردم لالی در مجلس اظهار داشت : از سازمان آب و برق خوزستان انتظار داریم که در تامین و انتقال آب به ایستگاه پمپاژ دشت لالی سریع تر انجام شود و آب بر سر زمین های مردم سرازیر شده و معیشت مردم بهبود یابد.

به گزارش لالی نیوزعملیات اجرایی شبکه توزیع آبیاری زمین های دشت لالی بخش مرکزی در شهرستان لالی امروز و در مراسمی با حضور استاندار ، نماینده و مسئولان استانی و شهرستان لالی کلنگ زنی شد .

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان لالی در بیان جزئیات این طرح اظهار داشت : ایستگاه پمپاژ ثانویه و شبکه توزیع آبیاری تحت فشار 650 هکتار از زمین های کشاورزی دشت لالی توسط جهاد کشاورزی و با اجرای موسسه جهاد نصر امروز به صورت اجرایی فعالیت خود را شروع می کند .

وی عنوان کرد : اعتبار این طرح 8 میلیارد و هشتصد میلیون تومان بوده که طی برنامه ریزی شش ماهه به پایان خواهد رسید .

رقیه سلطانی اعلام کرد : خط انتقال و تامین آب این ایستگاه بر عهده سازمان آب و برق استان خوزستان می باشد که مطالعه و بازبینی آن صورت گرفته و اسناد مناقصه آن آماده شده که انتظار داریم مسئولان آب و برق در این زمینه با سرعت و همگام با احداث شبکه توزیع کار خط انتقال آب را هم انجام دهند .

همچنین در بخش دیگری از این برنامه گودرز ترکی زاده فرماندار لالی ضمن تقدیر از پیگیری های مشکلات مردم لالی از سوی مسئولان استانی و شهرستانی تاکید کرد : سازمان آب و برق خوزستان انتظار داریم همزمان با فعالیت موسسه جهاد نصر در احداث شبکه توزیع کار تامین و انتقال آب را در زمان مناسب خود انجام دهد .

در ادامه برنامه مهندس بوعلی از مدیران موسسه جهاد نصر در گزارشی اعلام کرد : 650 هکتار از زمین های دشت لالی با انتقال آبی به دبی 700 لیتر و با لوله گذاری 210 کیلومتر لوله پلی اتیلن امروز وارد عملیات اجرایی خواهد شد که پس از به ثمر نشستن این طرح برای 200 کشاورز و بهره بردار به صورت مستقیم و چند برابر آن هم به صورت غیر مستقیم ایجاد شغل خواهد کرد .

وی تصریح کرد : مشکل اصلی ما تامین آب بوده که در صورت رفع این مشکل ما در پاییز امسال از این طرح بهره برداری خواهیم کرد .

در ادامه دکتر محجوبی از معاونان سازمان ۀ و برق خوزستان در پاسخ به دغدغه تامین آب مسئولان حاضر شده و اظهار داشت : اسناد مناقصه طرح انتقال و تامین آب این ایستگاه پمپاژ آماده و اعتبار آن هم کنار گذاشته شده است و ظرف دو ماه آینده عملیات اجرایی تامین آب آغاز خواهد شد .

وی عنوان کرد : 5 میلیارد تومان اعتبار این انتقال آب خواهد بود که پس از شروع کار زمانی در حدود 5 ماه عملیات نهایی آن طول خواهد کشید .

در ادامه برنامه علی عسکر ظاهری با تکرار مطالبات قبلی مردم و مسئولان اعلام کرد : سد تراز افق بلند ماست که 20 میلیارد تومان برای آن کنار گذاشته شد و حتما امسال شروع به کار خواهد کرد .

وی تصریح کرد : آغاز عملیات اجرایی سد تراز علاوه بر بهبود وضعیت اشتغال در منطقه موجب رونق منطقه در زمینه های مختلف گردشگری و کشاورزی خواهد بود .

نماینده مردم لالی در مجلس اظهار داشت : انتقال آب از چاه های بخش حتی نه تنها مشکل آب شرب مردم را حل خواهد کرد بلکه به کشاورزی شهرستان نیز کمک خواهد کرد و البته ما درخواست می کنیم از سازمان آب و برق خوزستان که در تامین و انتقال آب به ایستگاه پمپاژ دشت لالی سریع تر انجام شود و آب بر سر زمین های مردم سرازیر شده و معیشت مردم بهبود یابد.

گفتنی است در برنامه امروز ایستگاه ثانویه پمپاژ آب و شبکه توزیع و آبیاری تحت فشار زمین های کشاورزی دشت لالی وارد مرحله اجرایی خود شده که این اتفاق برای اولین بار روی داده اما مرحله اصلی تامین آب از ایستگاه قدیمی که در سیل ویران شده پس از بازسازی و انجام اقدامات لازم طی 6 ماه آینده (بنا به قول مسئولان) اتفاق خواهد افتاد و 650 هکتار از زمین های دشت لالی آبیاری خواهند شد.

 

سعید مرادی ۱۳۹۷/۳/۸
مردان فراموش شده منتشر شد مردان فراموش شده پنجمین کتاب سید حیدر موسوی در حوزه دفاع مقدس است که توسط انتشارات دلا مسجدسلیمان به زیور چاپ آراسته گردید. سعید مرادی مدیر انتشارات دلا با اعلام این خبر گفت: مردان فراموش شده نام پنجمین کتاب این نویسنده دفاع مقدس است که در 166 صفحه به صورت تمام رنگی و با کاغذ گلاسه منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است. مرادی ادامه داد: خوانندگان در این کتاب با زندگینامه و نحوه شهادت به همراه وصیت نامه تعدادی از شهدای والامقام شهرستان مسجدسلیمان، اندیکا، لالی ، روستای هفت شهیدان از جمله شهید تلغری، شهید زمان محمودی ،شهید سیاوش عالیپور، شهید صالحپور و... آشنا می‌شوند. همچنین خاطرات نویسنده از دوران دفاع مقدس به همراه تصاویری نایاب زینت دهنده این کتاب می باشد. پیش از این کتاب های وقتی خمپاره ها دهل می کوبیدند،مسجدسلیمان شهر شهادت، مسجدسلیمان و روزهای حماسه، مسجدسلیمان و دفاع مقدس در حوزه دفاع مقدس از همین نویسنده توسط انتشارات دلا منتشر شده بود.
نظر شما :
مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :