۱۳۹۸ شنبه ۳ فروردين  | 2019 March 23
کد مطلب: 4770   تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ دوشنبه ۶ فروردين ساعت 22:03 نسخه چاپی
در روزهای آغازین سال 97

از اهدای اعضای بدن یك شهروند شهر لالی به سه بیمار تا نجات جان دو بیمار در مناطق عشایری لالی/عکس

لالی نیوز:در روزهای آغازین سال جدید حوزه سلامت خبرهای مختلفی را به همراه داشت که در این خبر به برخی از مهمترین این خبرها نگاهی می اندازیم .

به گزارش لالی نیوز روز یکشنبه 4  فروردین ماه سال جاری طی تماس از روستای حاج علی آرپناه از توابع بخش حتی شهرستان لالی با مرکز فوریتهای 115 از مصدوم شدن مردی 23 ساله که بر اثر سقوط از ارتفاع خبر داده شد که بلافاصله نزدیکترین اورژانس پایگاه جاده ای آرپناه به محل حادثه اعزام شده و پس از اقدامات اولیه و جابه جایی اصولی و صحیح فرد حادثه دیده با توجه به شدت آسیب دیدگی و وخامت حال مصدوم، وی را به بیمارستان امید لالی اعزام نمودند که با تلاش نیروهای امدادی و کادر درمانی بیمارستان امید در حال حاضر حال عمومی مصدوم رضایت بخش می باشد. در همان روز حادثه ای دیگر طی تماس تلفنی از منطقه آرپناه با مرکز خدمات جامع سلامت روستایی آرپناه از بدحال بودن مردی 18 ساله که بدلیل گزش عقرب و سابقه حساسیت به نیش عقرب دچار لکنت زبان و تعرق سرد شده بود، خبر داده شد که توسط پزشک مرکز خدمات جامع سلامت روستایی آرپناه معاینات انجام گرفت و سپس طی تماس با فوریتهای پزشکی 115 درخواست آمبولانس داده شد که پس از انتقال وی به بیمارستان امید لالی و انجام آزمایشات تخصصی و معاینات، بیمار با حال عمومی خوب از بیمارستان ترخیص شد. 

اما در خبری دیگر اقدام خداپسندانه و انسان دوستانه یکی از خانواده های شهرستان لالی در رضایت به اهدای اعضای بیمار مرگ مغزی خود جلوه های زیبایی از ایثار و فداکاری را به نمایش گذاشت .

 

در این اقدام ارزشمند اعضای بدن بانوی متوفی خدیجه رضایی میرقائد ۳۵ ساله و ساکن شهرستان لالی که در اواخر اسفند ماه ۹۶ دچار مرگ‌مغزی شده بود با رضایت خانواده اش به سه بیمار نیازمند اهداء شد  که روز دوشنبه در بیمارستان گلستان اهواز عمل پیوند با موفقیت انجام شد.
برچسب ها : ,


عبداله ۱۳۹۷/۱/۷
برای آن مرحومه طلب رحمت نموده و از اولیای ایشان به خاطر این اقدام خداپسندانه به نوبه خود تشکر می کنم . شادی روحش الفاتحه
اروین ۱۳۹۷/۱/۱۲
روحش شاد،وازخانواده محترمه ب خاطر این اقدام خداپسندانه و انسان دوستانه تشکر میکنم.
نظر شما :
مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :