۱۳۹۸ شنبه ۳ فروردين  | 2019 March 23
کد مطلب: 4768   تاریخ انتشار : ۱۳۹۶ شنبه ۲۶ اسفند ساعت 16:52 نسخه چاپی
در جلسه شورای فرهنگ عمومی لالی

بررسی مسائل فرهنگی و نحوه برگزاری جشنهای نوروز در تعطیلات نوروزی شهرستان لالی

لالی نیوز:جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان لالی با بحث و بررسی مسائل مختلف فرهنگی از جمله برگزاری جشن های نوروزی در محل دفتر امام جمعه برگزار شد .

به گزارش لالی نیوز مهدی خدادادی رئیس اداره ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی در آغاز این برنامه  ضمن اشاره به موضوع جلسه و نحوه برگزاری جشن های نوروزی از فعالیت ها و همکاری های یکساله شورای فرهنگ عمومی در لالی تقدیر کرد .

در ادامه برنامه امام جمعه شهرستان لالی با تبریک سال نو ایام نوروز را فرصت مناسبی برای صله رحم و رفع کدورت های مختلف میان مردم عنوان کرد .

حجت الاسلام سید احمدی همچنین با گرامیداشت شهادت امام هادی در روز اول فروردین اعلام کرد : مراسم تحویل سال در کنار شهدای گمنام شهرستان و با حضور مردم برگزار می شود .

وی در ادامه با اشاره به برگزاری همایش شیخ عبدالله نجفی در مسجدسلیمان اعلام کرد : چنین همایش ها و برنامه هایی باید برای افراد فاضل و اندیشمند قوم بختیاری در لالی هم برگزار شود تا همه مردم با ابعاد مختلف شخصیت چهره های سرشناس فرهنگی خود آشنا شوند .

رئیس شورای فرهنگ عمومی لالی همچنین عنوان کرد : جشن های نوروزی یک ویژگی ایام نوروز است به طوری که ایام ماه مبارک رجب و استفاده از برنامه های ویژه آن از جمله مراسم معنوی اعتکاف هم نباید فراموش شود .

در ادامه این برنامه سایر حاضران در جلسه در راستای دستور جلسه و مسائل مهم فرهنگی شهرستان به ارائه نظرات خود پرداخته که بخشی از این نظرات به شرح زیر بود :

عدم استفاده و حمل سلاح در جشن های نوروزی

تامین امنیت جشن های نوروزی از سوی نیروی انتظامی

تدوین و آماده سازی ترتیب برنامه ها و بررسی محتوای آن ها قبل از صدور مجوز در اداره ارشاد اسلامی

اجرای برنامه های مختلف و آموزش به کسبه و بازاریان در جهت رفاه و مهمان نوازی بیشتر از مسافران نوروزی و ...
برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :