۱۳۹۷ دوشنبه ۲۵ تير  | 2018 July 16
کد مطلب: 4562   تاریخ انتشار : ۱۳۹۶ دوشنبه ۹ مرداد ساعت 13:40 نسخه چاپی

بررسی مشکلات لالی در سفر دوباره استاندار/تجمع مردم معترض به مشکلات+تصاویر

لالی نیوز:جلسه کارگروه رسیدگی به مسائل و مشکلات شهرستان لالی با حضور استاندار،نماینده مردم در مجلس ، جمعی از مدیران کل و مسئولان استانی و همچنین فرماندار ، امام جمعه وسایر مسئولان شهرستان لالی با بحث و رایزنی در خصوص مهمترین مشکلات مردم لالی در محل فرمانداری برگزار شد .

به گزارش لالی نیوز در این جلسه ابتدا فرماندار لالی ضمن تقدیر از حضور مجدد استاندار پس از 10 ماه در لالی به ارائه بخشی از مهمترین مطالبات مردم و مشکلات شهرستان پرداخت .

وی با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید در لالی عنوان کرد : هنوز کمبود ها و نارسایی هایی در سطح شهرستان وجود دارد چرا که به عنوان نمونه در حوزه راه بیش از 50 کیلومتر جاده فاقد آسفالت داریم و راه های ارتباطی روستایی و برون شهری نیاز به توجه ویژه و مناسب تری دارند .

گودرز ترکی زاده در ادامه با اشاره به وضعیت شهرک صنعتی اظهار داشت : علی رغم وجود آب ، برق و زمین کافی در شهرک صنعتی انتظار داریم در خصوص استقرار و احداث فعالیت های اشتغال زای شهرک صنعتی توجه ویژه ای صورت گرفته تا زمینه بهبود اوضاع اشتغال در منطقه فراهم شود .

از دیگر مسائل مهمی که فرماندار لالی در این جلسه جهت رسیدگی های بیشتر مسئولان استانی مطرح کرد می توان به موضوع ظرفیت های گردشگری و لزوم توجه به این ظرفیت ها ، موضوع کشاورزی و آبی کردن زمین ها ، توسعه فضاهای فیزیکی مدارس در مرکز شهر ، تسریع در مراحل پایدار کردن تامین آب شرب مردم در لالی ، استقرار اداره ثبت اسناد و املاک و حل مشکل ساختمان و زمین دانشگاه پیام نور اشاره کرد .

در ادامه جلسه امام جمعه شهرستان لالی حضور مسئولان استانی در لالی را به فال نیک گرفته و عنوان کرد:چرا شهرستان لالی که مانند جزیره ای در میان آب و نفت است باید بیشترین محرومیت را در استان داشته باشد لذا ضرورت دارد مشکلاتی که در این جلسه مطرح می شوند  سریعا حل ادامه پیدا نکنند .

حجت الاسلام علوی اصل تصریح کرد : ما نباید کاری کنیم که اعتماد مردم به مسئولین دلسوز کمتر شود ، لذا روند رفع مشکلات باید به صورت مناسب تری دنبال شود .

وی در انتهای سخنان خود با اشاره به عدم وجود حوزه علمیه و عدم ساخت مصلی تاکید کرد : ساخت مصلی که از سال ها پیش شرکت نفت قول احداث آن را داده بود در بلاتکلیفی و عدم تامین اعتبار به سر می برد و مردم در مسجد جامع که بافت خطرناک آن در هر حادثه ای یک تهدید به حساب می آید اقامه نماز جمعه می کنند ، لذا ضرورت دارد استاندار محترم هم در بحث مصلی و هم در بحث ساخت حوزه علمیه توجه جدی داشته و این دو مسئله مهم را در دستور کار خود قرار دهند .

در ادامه این جلسه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از حمایت های استاندار در پیگیری و رفع مشکلات ، به وضعیت نامناسب راه های ارتباطی در لالی اشاره و تنها 32 درصد از راه های شهرستان را دارای آسفالت اعلام کرد.

وی تصریح کرد:متاسفانه علی رغم تصمیمات گرفته شده در جلسات متعدد در حوزه راه هیچ طرحی تاکنون آغاز نشده و ما نگران عملیاتی نشدن این طرح ها هستیم.

علی عسگر ظاهری در ادامه به مشکلات موجود در شهرداری لالی اشاره و اظهار داشت:شهرداری لالی با توجه به کمبود منابع مالی به ابتدایی ترین کارهای خود هم نمیرسد و نیاز به حمایتهای مالی دارد لذا نیاز است استاندار محترم توجه ویژه ای به مناطق محرومی مانند لالی داشته باشد.

وی در انتهای سخنان خود عنوان کرد:مردم وقتی به دولت رای میدهند از آن توقع دارند و لذا در حال حاضر مردم که برادری خود را ثابت کرده اند دولت و مسئولین کارهایی را به مردم وعده بدهند که امکان عملیاتی شدن دارند.

مدير آبفا شهرستان لالي در ادامه با بیان مصوبات لازم الاجرا در زمينه تامین آب شرب به مسئله عدم برداشت از سطح رودخانه اشاره و تامين آب شهروندان بعنوان گزينه موقت و كوتاه مدت را در مناطق تراز و روستاي سركمري چم حاجيان از طریق حفر ٥ حلقه چاه اعلام کرده که عمليات اجرايي احداث آن ها از هفته آينده شروع مي  شود.

دانیال نیامد پور اعلام کرد : براي تامین بلند مدت آب شرب مردم در لالی برداشت آب از گزينه هاي رودخانه كارون و چاه حتي درنظر گرفته شده و در صورتي كه سد تراز زودتر شروع و به بهره برداري برسد می توان آب پشت درياچه سد تراز را بعنوان تامين كننده آب شهرستان تا افق ١٤٣٥ درنظرگرفت.

 

در ادامه جلسه نماینده آب و برق خوزستان با اشاره به گزینه های تامین آب شرب مردم لالی عنوان کرد:در صورت احداث سد تراز با توجه به کیفیت مناسبی که آب این رودخانه دارد می تواند یکی از گزینه های اصلی در تامین پایدار و بلند مدت آب شرب مردم لالی باشد ؛ هر چند کار احداث 4 حلقه چاه برای تامین میان مدت آب شرب مردم بزودی آغاز میشود.

خیبر حیدری از اعضای شورای شهر لالی با اشاره به اینکه موضوع انتقال آب برای کشاورزی لالی نزدیک به دو دهه پیش آغاز شده عنوان کرد با وجود صرف هزینه های فراوان و جلسه های متعدد هنوز قطره ای آب از این پروژه ها حاصل نشده و تنها پول بیت المال مردم بوده که بر باد رفته است.

در بخش دیگری از این جلسه اخلاق محمدیان مدیرکل شهرک های صنعتی خوزستان عنوان کرد:با توجه به ناحیه صنعتی مناسبی که در ورودی شهر لالی داریم،تسهیلات و مشوقات خوبی از جمله عدم افزایش قیمت زمین در سال جاری برای سرمایه گذاری ، از جمله برنامه های ما برای ایجاد بسترهای مناسب جهت ورود سرمایه و توسعه فعالیت های صنعتی در شهرستان میباشد.

علی افشین مدیرکل ثبت اسناد و املاک خوزستان با اشاره به مشکلات موجود در مسیر فعالیت اداره ثبت اسناد و املاک در لالی از جمله اعتبار بیش از 300 میلیون تومان جهت خرید دستگاه های تخصصی و مورد نیاز ، عنوان کرد : در صورت تامین زیرساخت های اولیه و تایید حفاظت دستگاه قضایی استان آمادگی کامل برای راه اندازی این اداره را در شهرستان لالی داریم.

رضا رضایی مدیرکل نوسازی مدارس استان خوزستان نیز با اشاره به کمبودها و محدودیت های این حوزه از پیگیری های ویژه جهت ساخت یک باب مدرسه شش کلاسه در شهرستان لالی خبر داد.

مشاور مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان در ادامه این جلسه عنوان کرد:شهرستان لالی در حوزه راهها در سطوح پایینی قرار دارد و برنامه ریزی های ما نیز به سمتی بوده که این اختلافات کمتر شود.

طالبی در همین رابطه تصریح کرد:مطالعات پروژه چهار خطه کردن جاده لالی تا دوراهی مسجدسلیمان به پایان رسیده و در صورت تامین اعتبار عملیات اجرایی آن نیز آغاز خواهد شد.

مندنی نجفی رئیس سابق اداره میراث فرهنگی و گردشگری لالی در ادامه با بیان اظهاراتی تند در خصوص مشکلات لالی و بی توجهی مسئولان عنوان کرد : احداث سد تراز یکی از مسائلی است که می تواند بخش قابل توجهی از مشکلات مردم را در لالی مرتفع کند اما متاسفانه این موضوع هم به همراه خیلی از مشکلات دیگر شهرستان مورد غفلت قرار گرفته است.

در بخش اصلی این جلسه استاندار خوزستان عنوان کرد : خیلی از امورات مربوط به شهرستان شدن لالی در زمان فعالیت بنده در استانداری بوده و باید گفت از موقعی که آقای خون میرزایی به عنوان اولین فرماندار لالی منصوب شد تا الان شهرستان لالی رشد زیادی داشته و واقعا چهره شهری به خود گرفته است .

وی تصریح کرد : بعضی ها به گونه ای حرف می زنند که گویی در جمهوری اسلامی هیچ فعالیتی صورت نگرفته است در حالی که همه می دانیم محرومیت ها و مشکلات وجود دارد اما اقداماتی هم به عمل آمده و ما باید روحیه نشاط را به جامعه تزریق کنیم .

دکتر شریعتی در ادامه اظهار داشت:در حالی که نقایص و کاستی ها را باید مطرح کرد از تلاش های به عمل آمده هم باید سخن گفت تا روحیه امید در مردم زنده بماند به عنوان نمونه ارتقا رتبه علمی آموزش و پرورش در لالی نشانه ی کار و تلاشی است که انجام شده و البته باید این تلاش را به مراتب بیشتر کرد .

رئیس دستگاه اجرایی خوزستان همچنین عنوان کرد : همه ما باید هر چه در توان داریم انجام دهیم و قطعا در عملکرد ما هم نقص هایی وجود دارد اما تکلیف الهی به اندازه وسع و توان انسان است .

استاندار خوزستان تاکید کرد : انتظار داریم سازمان هایی مانند آب و برق ، راه و شهرسازی ، نوسازی مدارس و ... فعال تر عمل کنند تا اعتبارات را به موقع جذب و زمینه شرایط بهتری را در منطقه فراهم کنند و یکی از تاکیدات بنده به مدیران کل رسیدگی بیشتر به مناطق محروم بوده که باید همواره در اولویت قرار داده و در این مسیر گام بردارند .

یکی از حواشی این جلسه تجمع و ازدحام مردم معترض به برخی از مشکلات موجود در سطح شهرستان بوده که پس از جلسه مدیران ، نشست و دیدار مردمی استاندار نیز برگزار و مسائل و مشکلات عمومی شهرستان از زبان مردم و با پاسخ های استاندار مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت .

 

مهمترین مشکلاتی که مردم در دیدار با استاندار و از سوی مردم مطرح شد :

راه های بین شهر و روستایی در لالی ، اشتغال جوانان ، محدودیت جغرافیایی لالی به طوری که در تقسیمات سیاسی در جهت های متفاوت جغرافیایی از مساحت شهرستان کاسته و به سایر شهرها افزوده اند،احداث سد تراز به عنوان یکی از عوامل تحول آفرین در منطقه،مشکلات شهری از جمله آسفالت خیابان ها ، مبلمان شهری و ...، موضو ع کشاورزی و آبیاری زمین های دشت لالی و هارکله ، رفع معضل آب شرب شهر و روستا و ...  

گزارش تصویری سفر استاندار خوزستان به لالی از لنز دوربین (فریدون اسماعیلی عکاس لالی نیوز)

 

 

برای عضویت در کانال تلگرامی لالی نیوز روی تصویر زیر کلیک کنید

شهریار ۱۳۹۶/۵/۹
ابری که نبارد چ بیاید چ نیاید .... دوباره وعده های سرخرمن ... و ما همچنان ایستاده ایم
نقش جهانی ۱۳۹۶/۵/۱۰
انشاءالله که این سفر و سفر های اینچنینی تداوم داشته باشد و منشا خیری برای مردم محروم شهرستان لالی باشد وبه آنهایی که دیروز یقه پاره میکردند برای مطالبه از استاندار بگویم که برادر منشا بسیاری از مشکلات شهرستان خودشما می باشید پس از خودتان شروع کنید
روزگار ۱۳۹۶/۵/۱۰
هرساله شاهدچنین جلسات باشکوه ورنگ و لعابدار،ولی بی خیر وبرکت هستیم،واقعاازهمه چیزصحبت شدجز اشتغال جوانان شهر.
آمین ۱۳۹۶/۵/۱۳
بعد از نزدیک به چهار دهه از انقلاب بحث های تکراری استغال سد تراز اب شرب شهرستان و آب کشاورزی این ابر سایه هم ندارد ......
PEL ۱۳۹۶/۵/۱۳
آب از آب تکون نیخوره مصداق واضح برای نشست های اینچنینی است. بقول دوستمون شهریار وعده های سرخرمن و ما همچنان ایستاده ام
نظر شما :
مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :