۱۳۹۷ دوشنبه ۲۵ تير  | 2018 July 16
کد مطلب: 4548   تاریخ انتشار : ۱۳۹۶ جمعه ۲۳ تير ساعت 19:05 نسخه چاپی
خطیب جمعه شهرستان لالی:

ازمسئولان تعجب می کنیم/وجودحوزه علمیه از ضروریات مردم شهرستان لالی است

لالی نیوز:حجت الاسلام علوی اصل با اشاره به عدم پایبندی طرف های غربی به برجام اشاره و عنوان کرد : یکی از شرایط برجام برداشت هشدن همه تحریم ها بود اما متاسفانه می بینیم نه تنها برخی از تحریم ها برداشته نشده بلکه تحریم های جدیدی هم به آن ها اضافه شده اند .

به گزارش لالی نیوز امام جمعه شهرستان لالی در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به 23 تیرماه روز گفتگو وتعامل با کشورهای دنیا اظهار داشت : گفت و گو کردن مکتب و منطق قران است حتی در برابر دشمنان به طوری که با قاطعیت بوده و از عزت و منافع ملت دفاع شود .

وی تصریح کرد: اگر کسی بخواهد با دشمنان ملت وارد گفتگو و مذاکره شود باید از منطق قرآن استفاده کند و نه طرز فکر گرایش های سیاسی گروهی خاص چرا که قاطعیت در مذاکره باید حفظ و از عزت و حیثیت ملت دفاع کرد .

حجت الاسلام علوی اصل در تکمیل سخنان خود به عدم پایبندی طرف های غربی به برجام اشاره و عنوان کرد : یکی از شرایط برجام برداشت هشدن همه تحریم ها بود اما متاسفانه می بینیم نه تنها برخی از تحریم ها برداشته نشده بلکه تحریم های جدیدی هم به آن ها اضافه شده اند .

وی در نقدی به رئیس جمهور ، دولت و تیم مذاکره کننده هسته ای اعلام کرد : اگر مذاکره کنندگان به شروطی که رهبری در مذاکرات تعیین کرده بود عمل می کردند برجام نتیجه بهتری از وضع موجود پیدا می کرد و لذا رئیس محترم جمهور باید با پیروی از دستورات رهبری برادری خود را با ایشان ثابت کند .

خطیب جمعه لالی در ادامه به 26 تیر ماه سالروز تاسیس شورای نگهبان اشاره و اظهار داشت : ماهیت وجود شورای نگهبان احیای اسلام در نظام جمهوری اسلامی ایران است به طوری که رمز بقای اسلام در کشور حضو و فعالیت این نهاد انقلابی است و باید گفت به همان اندازه ای که قانون اساسی در کشور دارای اعتبار است شورای نگهبان هم اعتبار دارد چرا که این دو لازم و ملزوم هم هستند .

حجت الاسلام علوی اصل در انتهای سخنان خود به یکی از نیاز های فرهنگی شهر اشاره و تاکید کرد : وجود حوزه علمیه از ضروریات شهرستان لالی است و ما از مسئولان شهرستانی و استانی که نفوذ و قدرتی دارند تعجب می کنیم که چرا از این موضوع غافل هسند .

وی در همین راستا تصریح کرد : شهرستان لالی علاوه بر محرومیتی که در زمینه مسائل اقتصادی دارد در زمینه مسائل فرهنگی هم محروم بوده و از کمبود های شدیدی رنج می برد و لذا از حوزه های علمیه استان و کشور انتظار داریم در این حوزه توجه ویژه ای به لالی داشته باشند . 

برای عضویت در کانال تلگرامی لالی نیوز روی تصویر زیر کلیک کنید

 برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :