۱۳۹۷ يکشنبه ۳ تير  | 2018 June 24
کد مطلب: 4524   تاریخ انتشار : ۱۳۹۶ يکشنبه ۲۸ خرداد ساعت 20:43 نسخه چاپی
سریال دنباله دار تخریب مراتع

آتش سوزی درمراتع منطفه گردشگری چم سورلالی/مهار آتش در گرمای شدید + تصاویر

لالی نیوز:در پی اتفاقات تلخی که در مراتع و جنگل های شهرستان لالی در چند ماه گذشته به وقوع پیوست امروز بار دیگر مراتع منطقه گردشگری چم سور به دلایلی که در دست بررسی است دچار آتش سوزی شده که با تلاش نیروهای مستقر در محل از ادامه آن جلوگیری به عمل آمد .

به گزارش لالی نیوز متاسفانه امروز سطح وسیعی که بیش از 40 هکتار برآورد می شود از منطقه زیبای گردشگری چم برکه لالی (طرح جنگل کاری در دست کاشت جهت پیشگیری از سیل چم برکه) مورد حریق قرار گرفت.

رئیس اداره منابع طبیعی اعلام کرد : آتش سوزی امروز با تلاش چندین ساعته پرسنل  اداره منابع طبیعی ، نیروهای بسیج و هلال احمر و سایر مسئولین محترم و دهیاران محلی در ساعت 12.30 دقیقه امروز مهار شد.

شاپور حاجی پور تصریح کرد : با توجه به عدم وزیدن باد در ساعات صبحگاهی آتش در سطح علوفه مراتع بوده و خوشبختانه درختان مورد حریق قرار نگرفته اند اما آسیب هایی به آنها وارد شده است.

وی تاکید کرد : هنوز هیجگونه اطلاعاتی در خصوص علت حادثه گزارش نشده و این موضوع در دست پیگیری است.

گفتنی است علاوه بر این که منطقه گردشگری چم سور برای دومین بار در سال جاری دچار آتش سوزی شده است در چند روز گذشته هم در منطقه انبار سفید آتش سوزی دیگری رخ داد.

نکته مهمی که در این آتش سوزی ها باید از مسئولین مورد پیگیری و توجه ویژه ای قرار گیرد کشف علت وقوع این حوادث و در صورت امکان پیش گیری از وقوع مجدد آن هاست چرا که سرمایه اصلی هر شهری طبیعت و درختانی است که منطقه وجود دارند و ضرورت حفظ و توسعه آن ها مسئله ای است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و به صورت یک فرهنگ همگانی در آید.


برای عضویت در کانال تلگرامی لالی نیوز روی تصویر زیر کلیک کنید
برچسب ها : ,


ریاست محترم منابع طبیعی لطفا به فکر راه کار اساسی تر باشید تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم
نظر شما :
مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :