۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد  | 2019 June 20
کد مطلب: 4046   تاریخ انتشار : ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۶ شهريور ساعت 01:03 نسخه چاپی
هوشنگ نوبخت

نه به آن شوری شور نه به این بی نمکی

لالی نیوز:من مردم هستم ، بی هیچ گرایشی به چپ وراست . من سفره ام را می نگرم وتقاضای همسرم را برای مطالبات اولیه ی یک زندگی سالم وآبرومند و خواست بچه ام که می خواهد به رایگان و یا ارزان ، درس بخواند وبه پسر عمویم فکر میکنم که از مرز چهل سال گذشته وشرایط ازدواج ندارد ودختر دایی ام که مدرک کارشناسی ارشدش را به کوزه ای بسته در کنج طاقچه .

دولت احمدی نژاد را قطعن یادمان هست ، انگار همین دیروز بود که محمود می آمد به سفرهای شهرستانی و خروار خروار پول نفت خدا خوب کرده را هزینه میکرد برای انجام طرح ها وپروژه های نه چندان کارشناسی شده و البته رونقی هم داده بود به بسیاری اصناف و شغل هایی که درگیر طرح های مسکن و… شده بودند . بی شک برایتان پیش آمده بود که درصف چند ماهه ی یک جوشکار بمانید برای ساخت درب وپنجره های ساختمان تان .


به هرحال ، خوب یا بد ، پول نفتی بود و رییس جمهوری که در متن مردم جاری شده بود و یارانه ای داده بود و سهام عدالتی و خیلی طرح های خوب و بد دیگر که جلویشان را هم تا حدودی گرفتند و هر چه بود تکاپویی بود و کلنگ زنی های بسیار وساخت وسازهای فراوان والبته از حق نگذریم توجه بی حد وحصر به مناطق روستایی وعشایری اقصی نقاط کشور ، که من عامیانه ورئال نوشته ام دوران شور سیاسی .
و گذشتیم و عبور کردیم از محمود و چشم امید بستیم به دولت تدبیر وامید و سفرها کم شد ونفت رکود کرد و قید انرژی هسته ای را زدیم وجوشکاری ها تعطیل شدند و از بریز و بپاش ها هم خبری نیست ویارانه را هم تهدید کرده اند و سهام عدالت ر ا بیچاره و سود بانک ها را کم ومهمتر از همه خبری از کلیدی نیست برای باز کردن قفل هایی که خیلی ها به راست و دروغ آنرا محصول دولت قبلی دانستند .
بگذریم ، عامیانه ورئال میگویم ،در دوران بی نمک سیاسی هستیم . کم رونقی بازار ، هدر رفت سرمایه های هسته ای ، مذاکرات نه چندان مثبت برای سفره های مردم ، اداراتی با جیب خالی ، و بانک هایی که رو به زوال گذاشته اند ومن و مردم و کارشناسانی که گیج ومبهوت مانده ایم بالای سر دو ظرف از دو دولت متوالی ، یکی شور شور و یکی بی نمک ه بی نمک واین وسط سلیقه ی من را نادیده گرفته اند ، آشپزهای محمود و حسن .
من مردم هستم ، بی هیچ گرایشی به چپ وراست . من سفره ام را می نگرم وتقاضای همسرم را برای مطالبات اولیه ی یک زندگی سالم وآبرومند و خواست بچه ام که می خواهد به رایگان و یا ارزان ، درس بخواند وبه پسر عمویم فکر میکنم که از مرز چهل سال گذشته وشرایط ازدواج ندارد ودختر دایی ام که مدرک کارشناسی ارشدش را به کوزه ای بسته در کنج طاقچه .
من مردم هستم وبا واقعیت زندگی میکنم نه با معیارها وشعارهای سیاسی دولت ها .
لطفن از من نخواهید که به غذای شوریای بی نمک سفره چشم بدوزم برای سیر شدن ، من حزب وگرایش کسانی را دنبال میکنم که برای حفظ وآبروی میهن سربلندم بکوشند وبی هیچ افراط وتفریط وشعاری برای رضای خدا و رضایت مردم قدم بردارند و این قدم باید مستقیم باشد باشد ،مستقیم.

 

هوشنگ نوبخت

 

برای عضویت در کانال تلگرامی لالی نیوز روی تصویر زیر کلیک کنید

 برچسب ها : ,


خدا رو شکر ۱۳۹۵/۶/۱۶
خداروشکر که این فرزند نیک را به جامعه بختیاری هدیه داده ای درود بر هوشنگ خان .درود بر شرفت . درود بر تو و درود بر قلم تو.و الحق که تو < مردم > هستی و محبوب مردم
امیرعباس ۱۳۹۵/۶/۱۷
داغوم سی نوشته هات
نقش جهان ۱۳۹۵/۶/۲۰
خوشم میاد که آقای نوبخت فارغ از چپ وراست وحزب بازیهای معمول همیشه در جناح مردم قلم وقدم میزند وراز محبوبیت این نویسنده ی بزرگ وجسور همین است
هههه ۱۳۹۵/۶/۲۳
عامیانه و ورئال...!
رها ۱۳۹۵/۶/۲۷
اززمانی که آقای نوبخت ازلالی مهاجرت کردندروح مقالات و دلنوشته هایش عمیق تر شده است ایشان دلش بالالی و مردم لالی است
رها ۱۳۹۵/۶/۲۷
احسنت بر نوبخت سخت کوش
احمد ۱۳۹۵/۶/۳۱
درود بر اقای نوبخت.ولی به نظر من شورنیست خوش نمک وبه سود مردم .اگر شوری باعث رونق کار وکسب شودو مملکت رو خودکفا کنه ودستمون رو جلوی دیگران دراز نکنیم پس همان شور بهتر است .وباید بدانید که پول نفت برای مردم است وهدف مسولان اوردن پول نفت روی سفره های مردم باید باشه
نظر شما :
مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :