۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد  | 2019 June 20
کد مطلب: 2345   تاریخ انتشار : ۱۳۹۳ شنبه ۲۳ اسفند ساعت 00:56 نسخه چاپی
احمد خراسانی

عیدی شهر من ، زخم های کهنه محرومیت

لالی نیوز:

به گزارش لالی نیوز سال 93 با همه خوبی ها و تلخی هایش کم کم می رود تا در غبار خاطره ها و در سکوتی سرد آرام بگیرد ، سالی که اگر به جای انتظارهای مردم درخت می کاشتند میوه هایش رسیده  بود .

آری ؛ در سالی که گذشت شهرمان با همه هیاهویی که برپا کرده بود و با هر وسیله ای که نامی بر زبان ها رانده بود نه تنها تغییرات محسوسی به خود ندید بلکه در برخی زمینه ها متحمل زیان هایی هم شد .

مردم لالی همه ساله  فصل بهار را با شور و شوقی  وصف ناپذیر آغاز می کنند به این امید که در سال جدید تکاپو و جنب و جوش طبیعت به جان خیلی از آقایان مسئول سرایت کند و اقدامات مثبتی در عرصه های گوناگون زندگی خود مشاهده کنند اما سال ها یکی پس از دیگری می روند و شهر هم همان است که بود .

این روزها خیلی ها فراموش کرده اند که بخش حتی پس از گذشت 5 ماه از رفتن بخشدار قبلی هنوز بخشدار جدید خود را نشناخته است و البته خیلی ها هم می دانند که شهرداری لالی پس از گذشت چندین ماه هنوز شهردار جدیدی روی کار نیامده و شهرداری توسط سرپرست اداره می شود .

از این دست مسائل که موجب سرگردانی و بی نظمی در تدبیر امور می شود می توان تعداد زیادی برشمرد که متاسفانه مورد غفلت آقایان مسئول قرار گرفته است .

جاده های شهرمان از فرط پیری و کهنگی به چنان دردی مبتلا شده اند که صدایشان به آسمان رسیده اما کسی نیست که به آن ها توجه کوچکی کند ؛ گویی آرزوی داشتن جاده ای مناسب برای کمتر شدن مسافت ها ، ایمن شدن جان مردم و صرفه جویی در هزینه های سفر از هفت خوان فردوسی بزرگ که در شاهنامه آورده بسیار محال تر شده است .

نکته ای دیگر بگوییم ؛ به راستی آیا حضور دوستان مسئول در مناصب مدیریتی که در شهرهای هم جوار هم صاحب پست و مقام هستند و حتی در شهر محل مدیریت خود هم سکونت ندارند دردی را از این شهر دوا می کند ؟ آیا در این شهر قحط الرجال است که این گونه اقدامات نادرستی صورت می گیرد .

از همه این ها گذشته غم بیکاری تعداد زیادی از جوانان این شهر را در کجای دلمان بگذاریم که هر روز که می گذرد به صورتی دردناک رخ می نماید و بر دلهای مردمان آن داغ تازه ای می نهد ؛ جوانانی که از درد بیکاری یا به بزهکاری پناه آورده اند و یا آن قدر نجیب بوده که برای تامین مخارج خود عازم شهرهای بزرگ شده اند .

امسال هم به سر رسید و سال جدید در یک چشم به هم زدن به سر خواهد آمد اما این شهر و مردم آن با آرزوی تغییر در سال نو همه کم لطفی های گذشته را فراموش می کنند ولی ای کاش بر روی سردر اتاق  همه مدیران با نقشی زیبا این جمله  پرمعنای مولای متقیان علی علیه السلام  را می نوشتند که فرمود :

«مدیریت و حکمرانی برای تو طعمه نیست؛ بلکه امانتی بر گردن تو است و کسی که از تو بالاتر است از تو خواسته تا نگهبان آن باشی . وظیفه نداری که در کار مردم به میل و خواسته شخصی خود عمل کنی، یا بدون ملاک معتبر و فرمان قانونی، به کار بزرگی دست بزنی . اموالی که در دست توست از آن خداوند می باشد و تو خزانه دار هستی تا آن را به من بسپاری . امیدوارم که برای تو بدترین فرمانرواها نباشم . و السلام .»

 


احمد خراسانی

... ۱۳۹۴/۲/۶
با سلام لطفا اول همه خبرهاتون ننويسيد "به گزارش لالي نيوز" صورت خوشي نداره و از نظر ادبي و خبري صحيح نيست. با تشكر
علی ۱۳۹۴/۲/۱۶
احسنت برادرخراسانی عزیز.واقعااگرماخودمان راشیعه می دانیم بایدطبق فرمایشات مولاعلی (ع)رفتارکنیم
نظر شما :
مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :