۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد  | 2019 June 20
کد مطلب: 2294   تاریخ انتشار : ۱۳۹۳ شنبه ۲ اسفند ساعت 20:53 نسخه چاپی
همت بدری فرد

تونل زردکوه،خواسته بر حق بختیاری های زاگرس نشین

لالی نیوز:

به گزارش لالی نیوز برخي از واقعيت هاي اجتماعي به حدي نمايان و مشهود مي باشند که هيچ جايي براي ترديد و ابهام و انکار باقي نمي گذارند و به سرعت و صراحت هر ناظر را به اذعان و اعتراف مي رسانند.
علت اصلي اين وضوح و نماياني و تاييد قطعي دل و ديده درباره وقايع مزبور را بايد تجلي عملي آنها دانست که هرگز نمي توان واقعيت هاي به ظهور و بروز درآمده را نفي و انکار نمود و آنچه را که چشم آن را مشاهده نموده و تصوير آن را به مغز ارسال داشته و به تاييد رسانده است نفي کرد و در انکار نشست.
 
حضور گسترده و حماسه ساز توده هاي عظيم مردم محروم جامعه بخصوص شهرستان وسيع کوهرنگ در مراحل مختلف و فراز و نشيب هاي گوناگون انقلاب شکوهمند اسلامي از جمله واقعيت هاي مشهود و انکارناپذير مي باشد.
 
رهبر کبير انقلاب اسلامي و بنيان گذار نظام جمهوري اسلامي ايران همواره از حضور پرشور و گسترده محرومان جامعه در نهضت اسلامي و مجاهدت و حماسه هاي مکرر آنان در به ثمر رساندن انقلاب و مقابله با توطئه هاي قدرت هاي استکباري و عوامل داخلي آنها سخن به ميان آورد و به تجليل از اين فداکاري هاي وقفه ناپذير پرداخت.
با بارش برف نه چندان زياد کوهرنگ متاسفانه خيابانهاي اصلي و فرعي شهر بسته بودند و هم اکنون با اين که مدت زيادي از بارش برف گذشته است تنها يه راه باريک براي عبور و مرور در خيابان اصلي چلگرد وجود دارد و شهرداري اين شهر تنها با يک دستگاه لودر و يک راننده خيابانهاي شهر را برف روبي مي کند و اين جوابگو نيست و اعتراض شديد شهروندان را در پي داشته است.
گذر از اين مشکلات ديشب (روز جمعه) بيش از 300 خودرو در گردنه چري و شاه منصوري پشت برف ماندند و شب بسيار سختي را گذراند.
متاسفانه کمبود بسيار زياد ماشين هاي برف روبي و فرسودگي بسيار زياد ماشين الان حاضر جوابگو نيست و با بارش کمترين برف اين دو گردنه بسته مي شوند.
باتوجه به اينکه استان چهارمحال و بختياري و خوزستان ارتباط بسيار نزديکي به لحاظ تقسيمات ايلي و عشايري و اقتصادي دارند مسير کوهرنگ به مسجد سليمان اهميت زيادي دارد بنابراين احداث تونل در زردکوه ميتواند مشکلات زيادي را حل کند و اين تنها خواست مردم کوهرنگ و شهرستانهاي مسجدسليمان و لالي مي باشد.
متاسفانه در ساير فصول هم به علت استاندار نبودن جاده هاي شهرستان کوهرنگ و نبود ايمني عزيزان زيادي به ديار باقي کوچ مي کنند.

در حالي که هفته هاي گذشته برق بيشتر مناطق شهرستان کوهرنگ قطع شده بود، شب هاي گذشته نيز برق برخي از مناطق اين شهرستان قطع بود.
 
قطعي برق در شب گذشته خدمات رساني در بخش هاي مختلف از جمله مراکز درماني، بانک ها و نانوايي ها را با مشکل و نارسايي مواجه کرده است به طوري که نانوايي هاي چلگرد به روش سنتي و دستي به مشتريان نان مي دادند.
 
مشترکين اينترنت مخابرات شهرستان کوهرنگ طي چند هفته اخير با قطع و وصلي‌هاي مکرر در اتصال به اينترنت مواجه هستند.
مرکز امور مشترکان اين شرکت، دليل بروز اين اختلالات را مقطعي مي‌داند، اما اين در حالي است که اپراتورهاي اين مرکز که ظاهراً خود نيز اطلاع کافي از وضعيت سرويس اينترنت ندارند در برخي از موارد به مشترکين جواب سربالا داده و موضوع را از سرخود باز مي‌کنند.
 
قطع و وصلي‌هاي مکرر مشکل تازه اي است که در چند ماه اخير به ديگر ضعف‌هاي اين سرويس از جمله کندي سرعت اينترنت اضافه شده است.
حضرت امام خميني زاغه نشينان و فقرزدگان را صاحبان اصلي کشور معرفي مي کنند و معتقدند که نهضت اسلامي را اين اقشار به رشد و پيشرفت روزافزون درآوردند و هم اينان هستند که سرمايه ها و پشتوانه هاي اصلي اين مملکت به شمار مي روند
رهبر معظم انقلاب تاکيد مي‌فرمايند؛
اين فريب است که کسي ادعا کند براي مردم کار مي‌کند، اما کار او براي طبقات مرفه باشد، نه براي طبقات مستضعف و محروم (80/3/14)
در تنظيم برنامه‌هاي کشور اصلي‌ترين مسئله عبارت است از رفع فقر و محروميت و نجات طبقات مستضعف و محروم و پابرهنه، همه برنامه‌هاي اقتصادي و توليدي و سازندگي و رونق اقتصادي بايد به اين هدف متوجه باشد.
مردم در چشم امام(ره) اصل بودند، در منطق و در خط حکومتي امام(ره) محرومان و مستضعفان محور تصميم‌گيري‌ها محسوب مي‌شدند و همه فعاليت‌هاي اقتصادي و امثال آن بر محور نجات محرومين از محروميت‌ها بود.
مسئولان محترم که اکثريت قريب به اتفاق آنان فرزند انقلاب و داماني پاک از آلودگي‌ها دارند بايد به اين واقعيت ايمان داشته باشند که در روزهاي حادثه -نظير دفاع مقدس، فتنه آمريکايي اسرائيلي 88، تحمل سختي‌ها و...- آنهايي که در ميدان حاضرند، همين اقشار محروم و مردم عادي کوچه و بازارند.
حال بايد به انتظار نشست و ديد مسئولين و در راس آنها رئیس جمهور و استانداران خوزستان و چهارمحال و بختياري آيا اين خواسته مردم مناطق در حال توسعه که تنها احداث تونل زردکوه است را توجه مي کنند يا بايد به انتظار بنشينند و شاهد حوادث تاسف بار و از بين رفتن عزيزانشان باشند.


تو را من چشم در راهم شبا هنگام

همت بدري فرد
 کوهرنگ خبر
برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :