۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد  | 2019 June 20
کد مطلب: 1925   تاریخ انتشار : ۱۳۹۳ شنبه ۳ آبان ساعت 19:56 نسخه چاپی
ابوالفضل بابادی

سیاست ورزانی که فقط تفکر ملی دارند

لالی نیوز:

به گزارش لالی نیوز در رویدادهای سیاسی ایران بخصوص بعد ازانقلاب اسلامی که رجال سیاسی مطرحی از اقوام و ولایات مختلف این کهن دیار پا به عرصه ی سیاست گذاشته اند، چرا سیاست ورزان لرهیچگاه نه در بعد ملی و نه در بعد محلی موفق نبوده اند، در حالی که تقریبا بقیه قومیتهای تجارب موفقی دارند؟

شاید در پاسخ باید گفت که سیاستمداران لر در توسعه منطقه خود و همچنین  معرفی و رشد همتباران شایسته خویش در بدنه ی دولت مرکزی اقدام مناسبی انجام نداده اند.

نخبگان حکومتی لر همواره برخلاف رجال سیاسی دیگر اقوام، بدون در نظر گرفتن منافع قومی و محلی، فقط منافع ملی را در نظر گرفته اند.

این در صورتی است که سیاست ورزان دیگر قومیت ها، همزمان با منافع ملی، منافع محلی و قومی خویش را هم از حاکمیت مطالبه نموده و توسعه  مناطق خود را باجدیت پیگیر بوده اند.

اگردر همین چند سال بعد از انقلاب اسلامی به بررسی مناطقی به غیر از مناطق لرنشین بپردازیم خواهیم فهمید که استان های سمنان، کرمان، یزد، اصفهان، توسعه ی اقتصادی و فرهنگی خود را مرهون تلاش و غیرت شخصیت های ملی خود که در بدنه ی نظام حضور دارند می باشند.

اگر برادران ترک زبان شمال ایران را در نظر بگیرید آنها هم به همین طریق مطالبات قومی و منطقه ای خود را از بخش حکومت دریافت نموده اند.

توسعه اقتصادی در استان های شمالی مانند گیلان، مازندران و سمنان نیز مدیون دولتهای نهم و دهم می باشد که نشان از توجه ویژه شخصیت های خاص دولت وقت به خاستگاه محلی و منطقه ای خود می باشند.

اما متاسفانه استان های لرنشین حداقل توسعه اقتصادی و صنعتی بعد از انقلاب را داشته اند و حتی سرمایه های خدادادی آن ها به استانهای دیگر انتقال پیدا کرده است و سیاسیون لر  موجود در ساختار حاکمیت هم هیچ واکنش  قابل توجهی نسبت به این موضوع و یا گرفتن خسارت های جبرانی در قبال آن از خود نشان نداده اند. آن ها در مقابل انتقال آّب مناطق لرنشین سکوت کردند و حاضر به چانه زنی برای اختصاص درصدی از صنعت های موجود در کشور به صورت شرکت های صنعتی و کارخانجات برای مناطق خود نشده اند.

حتی با وجود نفت و گاز که در مناطق لرنشین موجود است و به راحتی می توان کارخانجات صنعت پتروشیمی و دیگر صنایع جانبی را در آن احداث کرد هیچ تلاش، پیگیری و پیشنهادی توسط آنها صورت نگرفته است.

سیاست ورزان لر که تنها برای جلب احساسات قومی در همایش های محلی حضور پیدا می کنند و در تصمیم گیری ها مصلحت شخصی یا جناحی خود را بر منافع مردم لر ترجیح می دهند، هیچ امتیاز مثبت و قابل دفاعی برای مردم خود به ارمغان نیاورده اند.


بونگ نیوز


بختیاری ۱۳۹۳/۸/۴
احسنت و مرحبا به برادر بابادی .
علی ۱۳۹۳/۸/۶
براطرز تفکر خودت متاسف باش شرخواه
واسه کی مینویسی کاکایل ما نه ریس جمهورمیشه نه ردصلاحیت فقط به یه وسیله برای رای جمع کردن برای دیگران مابختیاری هاازقدیم ایام فقط به فکرقدرت بودیم نه خدمت.وگرنه بااین همه نعمت آب وگاز ونفت چرابایدازاستانهای خشک مرکزی ایران اینقدرعقب باشیم فقطازپرشدن شکم بایدمطمعن بشیم نه بردن توشه به آخرت
گلالی ۱۳۹۳/۸/۸
ماباید بپذیریم وقتی به جایی میرسیم تعصب قومی وقبیله ای رافراموش میکنیم.حق قوم بختیاری بخوبی اعطا نشده است.
منتقد ۱۳۹۳/۸/۱۱
لطفاً بجای کلمه لر از کلمه بختیاری استفاده کنید .
57 ۱۳۹۳/۸/۱۶
aneke chen?
رضا/// ۱۳۹۳/۸/۱۷
آقای خراسانی عزیز چرا هر حرف مزخرفی را تایید می کنید و روی سایت می گذارید .مایه ننگ لالی آنهایی هستند که به خود اجازه میدهند هر حرف گزافی را بزبان بیاورندو افتخار بختیاری توهین کنند.واق
عادل ۱۳۹۳/۸/۱۷
سلام عدم پیشرفت شهرهای بختیاری نشین سادگی مردم بختیاری است چرا که هر انسان بی تربیتی به راحتی به سیاستمداران بختیاری توهین می کند و تفرقه می اندازد و برخی هم از آنها بدتر به خاطر هداف پلیدشان این مطالب را رواج می دهند
رضا/// ۱۳۹۳/۸/۱۸
جناب خراسانی تشکربابت حذف نظر توهین آمیز
عادل ۱۳۹۳/۸/۱۹
سلام تشکر به خاطر حذف توهینها توسط افراد کوته فکر انشالله دیگه تکرار نشه
نظر شما :
مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :