۱۳۹۹ دوشنبه ۱۱ فروردين  | 2020 March 30
کد مطلب: 4063   تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ سه شنبه ۷ خرداد ساعت 13:57 نسخه چاپی
در دهمین سال ورود شهدای گمنام

یادمان شهدای گمنام شهرستان لالی در انتظار رسیدگی و تکمیل توسط مسئولان + تصاویر

لالی نیوز:یادمان شهدای گمنام شهرستان لالی تنها یکی از چندین طرح روی زمین مانده ای است که تکمیل آن در آستانه ده ساله شدن است .

به گزارش لالی نیوز یادمان شهدای گمنام شهرستان لالی که کار ساخت آن از چندین سال پیش و با دفن دو شهید گمنام دوران جنگ تحمیلی در لالی آغاز شده بود این روزها در خاموشی و سکوت مطلق در انتظار دست های تلاشگری است که همت به تکمیل آن ببندند .

طرح بنای این یادمان که در مدت ساخت خود با حرف و حدیث هایی هم همراه شد زمان زیادی است که با کمبود اعتبار در حالتی نیمه کاره رها شده و تنها رسیدگی به این یادمان سالی یک بار و آن هم برای برگزاری مراسم تاسوعای حسینی است .

این یادمان که در ورودی شهر لالی قرار دارد هر ساله در روز تاسوعا میزبان تمام هیئات مذهبی و دسته های مختلف عزاداری مناطق مختلف شهری و روستایی در شهرستان لالی است و با این وجود مشکلات فراوانی در این زمینه وجود داشته که هر ساله آشکار تر می شود.

تمامی شخصیت ها و مسئولین اعم از کشوری و استانی در اولین برنامه ورود خود به لالی در یادمان شهدای گمنام حاضر می شوند اما این مسئله هم نتوانسته مشکلی از این طرح برداشته و یاری گر اتمام و به ثمر رسیدن پروژه فرهنگی مذهبی یادمان شهدای گمنام لالی باشد .

با وجود ظرفیت بالای فرهنگی موجود در این یادمان و پتانسیل های بالا برای اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی همسو با ارزش های نظام انتظار می رود مراحل تکمیل ساختمان ها ، یادمان ، محوطه سازی و همه امورات موجود در این پروژه با جذب اعتبار مناسب روند مناسب تری را در پیش گرفته تا کمی از حق شهدای گمنام ادا شده باشد و در برنامه ها و مراسمات مختلف جلوه مناسب تری از این مکان به نمایش گذاشته شود .

ضرورت دارد ستاد بازسازی عتبات که همواره نامی از آن تنها در جلسات شنیده می شود ورود مناسب تری به این مسئله داشته باشد تا گمنامی شهدای گمنام بیش از این ادامه پیدا نکند .

 

 

برای عضویت در کانال تلگرامی لالی نیوز روی تصویر زیر کلیک کنید

 

 


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :