۱۳۹۹ دوشنبه ۱۱ فروردين  | 2020 March 30
کد مطلب: 3375   تاریخ انتشار : ۱۳۹۴ شنبه ۱۷ بهمن ساعت 18:50 نسخه چاپی
سردترین نقطه لالی

کوه زیبای شیرکوه لالی/جاذبه ای کمتر شناخته شده برای گردشگران + تصاویر

لالی نیوز:از جمله جاذبه ها طبیعی و دیدنی شهرستان لالی که بیشتر برای کوهنوردان شناخته شده است کوه بسیار زیبای شیرکان است که با پتانسیل های فراوان طبیعی خود استعداد فراوانی برای جذب گردشگران دارد .

به گزارش لالی نیوز یکی دیگر از مناطق بکر و طبیعی در شهرستان لالی که همواره میزبان کوهنوردان و طبیعت گردان سراسر کشور بوده کوه زیبا و منطقه بسیار زیبای شیرکوه بختیاری است .

شیرکوه بختیاری از سلسله جبال زاگرس بوده که در فاصله 55 کیلومتری شمال شرقی شهرستان لالی قرار گرفته که با برخورداری از پوشش گیاهی و جانوری مناسب منطقه ای بکر و دیدنی برای طبیعت گردانی است که در پی کشف نقاط کمتر شناخته شده و بکر هستند .

جاده دسترسی به این منطقه و شیرکوه از جاده های روستایی بخش حتی شهرستان لالی می گذرد که بخش های زیادی از آن با جاده باباروزبهان مشترک است و منطقه دو روده محلی است که مسافران شیرکوه راهشان جدا شده و برای رسیدن به طبیعت زیبای شیرکوه باید کمی هم پیاده روی کنند .

شیرکوه بختیاری که در لهجه ی محلی با عنوان (شیرِکُو) تلفظ می شود با 3000 متر ارتفاع از جمله کوه های بلند در مناطق بختیاری به حساب می آید که به خاطر داشتن آب و هوایی معتدل در تابستان ها هم مسکن عده ای از عشایر منطقه می باشد . 

این کوه بسیار زیبا و دیدنی در حال حاضر یکی از مقاصد اصلی کوهنوردانی است که هدف آن ها علاوه بر کوهنوردی طبیعت گردی در مناطق مفرح و بکر است و چنان چه توجه ویژه ای از سوی مسئولان به مقوله ترویج صنعت توریسم در این منطقه صورت بگیرد چشم انداز روشنی برای آن قابل پیش بینی خواهد بود .

 

 

مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :