۱۳۹۹ پنج شنبه ۳ مهر  | 2020 September 24
کد مطلب: 5133   تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۹ اسفند ساعت 14:28 نسخه چاپی
احمد خراسانی

کرونا و تمهیدات لازم برای سلامت مردم

لالی نیوز: انتشار گسترده ویروس در استان خوزستان و همه شهرهای مجاور لالی زنگ خطر را به صدا در آورده تا مسئولان تصمیمات مهمتری را برای حفظ سلامت مردم بگیرند به طوری که درخواست عده زیادی از مردم ممنوعیت ورود مسافران نوروزی به شهرستان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا است .

انتشار گسترده ویروس در استان خوزستان و همه شهرهای مجاور لالی زنگ خطر را به صدا در آورده تا مسئولان تصمیمات مهمتری را برای حفظ سلامت مردم بگیرند به طوری که درخواست عده زیادی از مردم ممنوعیت ورود مسافران نوروزی به شهرستان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا است .

شیوع بیماری خطرناک کرونا باعث تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و هرگونه تجمعی شده است و انتظار می‌رود گردشگران به اهمیت این بحران پی برده و با خودداری از مسافرت به  سایر نقاط کشور در کنترل این بیماری کمک کنند.

ویروس کرونا یا کووید – ۱۹ نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و  تاکنون به بیش از یکصد کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.
وضعیت به گونه‌ای است که به گفته کارشناسان درصورت بی‌تفاوتی و رعایت نکردن اصول بهداشتی ممکن است این معضل به یک فاجعه انسانی تبدیل شود.  
تعداد ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور تا ظهر یکشنبه ۱۷ اسفندماه به ۶ هزار و ۵۶۶ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۹۴ نفر رسیده و همچنین ۲ هزار و ۱۳۴ نفر تاکنون بهبود یافته‌اند.
آمار بالای ابتلا به بیماری کرونا در کنار نبود درمان برای آن مسوولان را بر آن داشت که مدارس و دانشگاه‌ها و هرگونه تجمعی را تعطیل اعلام کرده و شهروندان را به ماندن در خانه و به نوعی قرنطینه خانگی توصیه کرده‌اند.  
با توجه به اهمیت حفظ سلامت انتظار می‌رود شهروندان نکات بهداشتی را جدی بگیرند و از خروج غیرضروری از منزل خودداری کنند تا این ویروس مهلک کنترل و وضعیت به روال عادی بازگردد.
این درحالی است که برخی شهروندان با بی‌توجهی نسبت به هشدارهای کارشناسان به راحتی در سطح شهر لالی تردد می‌کنند و به بازار می‌روند همچنین در روزهای اخیر شاهد حضور گردشگران و مسافران زیادی در مناطق گردشگری لالی هستیم.

حضور گردشگران در مناطقی چون چم سور و تراز و آبشارهای آرپناه پررنگ بوده که تداوم این وضعیت زنگ خطر جدی برای شهروندان و ساکنان این مناطق است.
مردم لالی که خود از نبود امکانات درمانی و همچنین ماسک و ژل ضدعفونی در پی شیوع کرونا  گلایه دارند و اکنون با حضور گردشگران نگرانی آنها بیشتر شده است.

شهرستان لالی همواره در این موقع از سال یکی از مقاصد گردشگری استان خوزستان به شمار می‌رود و هر سال میزبان خیل عظیمی از گردشگران است که برای خدمات رسانی بهتر به آنها هر سال تمهیداتی اندیشیده می شد که امسال جز خبر تعطیلی و لغو این برنامه ها خبر دیگری شنیده نمی شود .

طبق آخرین آمار تا ظهر امروز دو شنبه 19 اسفند هیچ گونه گزارش ابتلا به بیماری کرونا در لالی مشاهده نشده و ضرورت دارد مسئولان با تشدید تدابیر امنیتی و بهداشتی در ورود و خروج مسافران شهرهای مختلف در حفظ سلامت شهروندان اهتمام لازم را به عمل آورند چرا که اگر دیر اقدام شود نتایج غیر قابل جبرانی برای مردم رقم خواهد خورد .برچسب ها : ,


حسین ۱۳۹۹/۶/۲۳
یک پزشک:شواهدی وجود دارد که در سال2010 جلساتی با حضور ثروتمندان عالم در امریکا تشکیل شده جهت کنترل بشر و اعتراضات بی شمار مدنی نسبت به دولت ها (خصوص دولت هایی که برنامه های جهانی سازی اسراییل و امریکا را اجرا می کنند) در آن جلسات بیل گیتس اشاره کرده به یک برنامه و واکسیناسیون جهانی کرده که از طریق آن15تا20درصد مردم دنیا کم بشوند! بنابراین کرونا و واکسن آن قرار است جمعیت جهان را کاهش دهند پس شک نکنید که همگی سرکاریم و مرگ و میر ها با داروهایی خاص که در همه مراکز درمانی جهان توزیع شده است صورت میگیرد اما تا بخواهید بفمید چه شده است تا الان حدود 25000نفر در ایران و تا آخر سال100000 نفر تلفات خواهیم داد متاسفانه مسئولین و جناح های چپ و مخالف روحانی یا این برنامه را باور کرده اند یا تطمیع شده اند و یا تهدید شده اند و کاری برای مردم نمی کنند لازم است خود مردم تصمیمی قاطع بگیرند و کرونای غرب و دولت روحانی از کشور بیرون کنند.والسلام
نظر شما :
مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :