۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ آذر  | 2018 December 10
کد مطلب: 4697   تاریخ انتشار : ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۱ دي ساعت 01:09 نسخه چاپی
خشکیدن زیباترین آبشارهای لالی

کاهش 50 درصدی بارش باران نسبت به سال قبل آبشار های آرپناه را خشک کرد + عکس

لالی نیوز:آبشارهای زیبای آرپناه که همواره یکی از زیباترین مناطق توریستی و گردشگری در لالی به شمار می رفت این روزها طراوت و سرزندگی قبل را از دست داده است.

به گزارش لالی نیوز آبشارهای زیبای آرپناه که همواره یکی از زیباترین مناطق توریستی و گردشگری در لالی به شمار می رفت این روزها طراوت و سرزندگی قبلی خود را از دست داده است.

کاهش فراوان بارش نزولات آسمانی در ماه های آغازین سال بارشی نسبت به سال های قبل یکی از اصلی ترین دلایل این اتفاق در منطقه نمونه گردشگری آرپناه اعلام شده است .

در حالی این اتفاق موجب تغییر چهره این منطقه گردشگری شده است که مسئولان هواشناسی و منابع طبیعی اعلام کرده اند از مهر ماه امسال که آغاز فصل بارشی بود بیش از 50 درصد کاهش ریزش باران و سایر نزولات آسمانی را نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته ایم به طوری که تا امروز و پس از گذشته بیش از 100 روز از فصل بارشی کمتر از 100 میلی متر بارش باران در لالی به ثبت رسیده است .

هر چند ممکن است با بارش هایی که در روزها و ماه های آینده خواهد بارید چهره این منطقه تفریحی تغییر و بهبود یابد اما این گونه خشک شدن های پرآب ترین منطقه گردشگری لالی در این ایام سال بی سابقه بوده و این مسئله می تواند تهدیدی برای این قطب گردشگری در لالی و استان خوزستان باشد .

(تصویر از هوشنگ فرجی)

 برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :