۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۳ آبان  | 2018 November 14
کد مطلب: 4539   تاریخ انتشار : ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۲ تير ساعت 19:53 نسخه چاپی
احمد خراسانی

وعده های مسئولان و مطالبات مردم

لالی نیوز:سال های زیادی است که هر مسئولی به بهانه ای در لالی نمایشی برپا می کند و موجی از مردم را با خود همراه کرده و با وعده هایی هم چند صباحی منصبی را مشغول می کند اما نصیبی که مردم برده اند همواره خاک بوده در مسیر باد .

بدون هیچ حرف اضافه ای و تنها برای امانتی که بر دوشمان است یاد می کنیم از گفته ها و وعده هایی که همه مسئولان اعم از کشوری ، استانی و شهرستانی به مردم در لالی داده اند و عملی نشد ؛ وعده هایی که امید های زیادی برای مردم زنده می کرد اما در گذر زمان به موضوعی کمرنگ مبدل شده به طوری که مطالبه ای هم از سوی مردم در جهت تحقق آن ها دیده نمی شود .

یکی آمده بود و وعده سد تراز را می داد و تحولی که از نظر کشاورزی و توریستی برای مردم به دنبال خواهد داشت اما این مسئله را نه تنها پدران ما ندیدند که شاید با روند پیگیری فعلی فرزندان ما هم نبینند .

مسئولی وعده راه اندازی یک کارخانه سرم سازی را در لالی داده بود که به نظر تنها برای جلب اعتماد مردم بود تا دنبال کردن یک کار و رفع مشکلات منطقه .

اصلاح جاده های برون شهری به همراه چهار خطه کردن جاده آدم کش لالی به مسجدسلیمان ، وعده یکی دیگر از صاحبان مقام بود که تنها برای برانگیختن احساسات مردم بیان شد و نه حرکتی برای آن ها ؛ چرا که در این حوزه هم هیچ اتفاقی تاکنون نیفتاده است .

قصه هزار و یکشب آبیاری زمین های کشاورزی که گاه و بیگاه با برپایی جلسات مختلف خبر از افتتاح و اتمام کار می دهند حکایت غریبی دارد به طوری که پس از گذشت زمانی در حدود بیست سال هنوز این مردم هستند که این داغ را بر پیشانی خود تحمل کرده و با وجود میلیاردها متر مکعب آب شیرین زمین های خود را به دست باران و قضای الهی می سپارند .

آسفالت خیابان های شهر یکی از آرزوهای دیرینه ای است که مردم در لالی همواره در رویای آن بوده اند و بدون شک کسی که بتواند در بهسازی و آسفالت خیابان های شهر و روستاهای لالی فعالیت سازنده ای داشته باشد می تواند خود را به یک قهرمان در این شهر تبدیل کند .

ساخت پل تراز ، پل جدید رودخانه شور ، افتتاح اداره ثبت اسناد و املاک ، راه اندازی اداره محیط زیست ، تکمیل استخر شنا ، تکمیل مصلی نماز جمعه ، حل مشکل آب شرب شهر و روستاهای لالی ، راه اندازی پلیس +10 ، بهسازی زیرساخت های گردشگری و ... تنها بخشی از وعده هایی بوده که تنها برای دادن امید به مردم بیان شد اما جز ناامیدی برای مردم نداشت و البته سیل مهاجرت معکوس از شهرهایی مانند لالی در خوزستان به استان های دیگر خبر از یک نوع واکنش منفی مردمی به این معضلات دارد .

وعده های نافرجام مسئولان اگر چه با ناامیدی و مهاجرت شهروندان به مناطق توسعه یافته همراه بوده و کفه ترازو را به نفع مسئولان کم کار سنگین کرده اما مسئله مهمی که می تواند در این معادله تغییر ایجاد کند ماندن و مطالبه سرسخت خواسته های به حق مردم است و این مردم هستند که می توانند با فشارهای خود و پی گیری ها مستمر موجب تکاپوی بیشتر مسئولان باشند .

بی شک توسعه هر شهری رابطه ای مستقیم با سطح مطالبه گری و آگاهی مردم از حقوق شهروندی خود دارد به طوری که هر قدر مردم از حقوق خود بیشتر اگاه بوده و به تبع آن مطالبه و پی گیری بیشتری در راستای تحقق آن حقوق داشته باشند شهر آباد تر خواهد شد و این چنین شهری نه تنها برای مسئولین کم کار جایی ندارد بلکه همواره به دنبال مسئولین و انسان های خلاقی است که برای آینده شهر برنامه داشته باشند نه این که در مشکلات گذشته دست و پا بزنند .

احمد خراسانی

 برچسب ها : ,


نقش جهان ۱۳۹۶/۴/۱۳
سلام ، ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش ، بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش ......( برای همه ی مردم لالی این اتفاق دیر و زود داره ، سوخت و سوز نداره ) با آمار مرگ و میر فوق العاده !!!! و مهاجرت بی نظیر شهروندان لالی نشین ، آمار جمعیتی شهر چندین سال است متوقف شده ، انشاالله با همت مسئولین عزیز ، رشد جمعیت منفی هم میشود و کم کم خالی از سکنه میشود شهر بی در و پیکر و بی صاحبمان تا هم ما از این ده کوره نجات پیدا کنیم و هم مسئولین زحمتکشمان دیگر اینهمه دغدغه ی رسیدگی به مشکلات بی پایان این ده کوره را نداشته باشند . انشاءالله
Hosin ۱۳۹۶/۵/۲۰
درودبرمديرمحترم اقابي خراساني سرنوشت هرقومي فقط به دست همان قوم'' اقاي خراساني بيشترين ضربه به لالي وعدم اجرا يا تاخير تعداد افراد محدود همين شهر كه متاسفانه ذي نفوذ هم هستند وفقط به لحاظ منافع مالي شخصي اشكالتراشي مينمايند وگرنه اكثريت مردم هم ازسوادسياسي بالايي برخوردارند هم پايبند اوامر رهبري.دليل صبوري انها همين است البته قصور مسئولين هم وجود دارد اما دليل عدم تحقق وعده ها وطرحها وجودوحضور همين تعدادمحدود كه عرض شدميباشد
نظر شما :
مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :