۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد  | 2018 May 26
کد مطلب: 4235   تاریخ انتشار : ۱۳۹۵ سه شنبه ۱۶ آذر ساعت 00:19 نسخه چاپی
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد لالی مطرح کرد

از نشست هماهنگی تا داوری سوگواره ملی دل نوشته های عاشورا در لالی

لالی نیوز:نشست هماهنگی دستگاه های اجرایی شهرستان لالی در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد .

به گزارش لالی نیوز در این نشست که به ریاست فرماندار شهرستان لالی برگزار شد همکاری و همراهی کلیه  ی دستگاه های اجرای به جهت گستردگی این رویداد فاخر در ستور کار قرار گرفت .

ترکی زاده فرماندار شهرستان لالی ضمن اشاره به اهداف این رویداد در شهرستان لالی گفت توجه به نهضت عاشورا همچنین تلاش و پیگیری های دستگاه فرهنگی شهرستان در این رویداد ملی نشان از ارادت  و معرفی هر چه بهتر نهضت عظیم عاشورا از نگاه اصحاب فرهنگو هنر خواهد بود . وی ضمن اعلام آمادگی خود جهت میزبانی هر چه بهتر این رویداد خواستار همکاری و همراهی با دبیرخانه ی این سوگواره شد .

حجه الاسلام علوی اصل امام جمعه ی شهرستان لالی ضمن قبولی طاعات و عزاداری همه ی دلسوزان و عاشقان آقا سید الشهدا گفت با افتخاز میزبان مهمانان رویدادی خواهیم بود که مزین به نام آقا سید الشهدا است .

وی در  ادامه ی نشست خواستار برگزاری مراسم به بهترین شیوه ی ممکن شد و گفت کلیه ی بخش های سوگواره می بایست از جایگاه خاص و ویژه ای برخوردار باشد چرا که نام و جایگاه آقا سید الشهدا را به دنبال دارد .

در ادامه سید ستار فاطمی دبیر اجرایی سوگواره موارد مهم و اساسی آیین اختتامیه را مطرح نمود و گفت در آیین اختتامیه میزبان منتخبین بخش های مختلف در شهرستان خواهیم بود که جناب آقای طاهریان معاونت فرهنگی دبیرخانه ی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، دکتر جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و دیگر مدیران استان و شهرستانی استان خوزستان بعنوان مهمانان ویژه حضور خواهند داست .   

در پایان این همکاری و همراهی دستگاه های اجرایی در قالب چند مصوبه با تایید مدیران دستگاه های اجرایی رسید  . آیین اختتامیه هفتمین سوگواره ملی دل نوشته های عاشورا 18 آذر ماه همزمان با شهادت امام حسن عسکری (ع) برگزار خواهد شد.

آثار ارسالی به دبیرخانه هفتمین سوگواره ملی دلنوشته های عاشورا داوری شد


آثار ارسالی به دبیرخانه هفتمین سوگواره ملی دلنوشته های عاشورا در سه بخش عکس، خوشنویسی و شعر توسط هیئت داوران، بررسی شد.
به گزارش  روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لالی، آثار ارسالی به دبیرخانه هفتمین سوگواره ملی دلنوشته های عاشورا که به همت دبیرخانه کانون های مساجد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لالی برگزار می شود، در روز 14 اذر ماه سال جاری توسط هیئت داوران، بررسی و برگزیدگان انتخاب شدند.
بنا بر این گزارش، از زمان اعلام فراخوان هفتمین سوگواره دلنوشته های عاشورا در مهرماه سال جاری، در مجموع 855 اثر در سه رشته شعر، خوشنویسی و عکس از سراسر کشور به دبیرخانه ارسال شد.در رشته شعر از میان 512 اثر ارسالی به دبیرخانه سوگواره پنج اثر، در رشته عکس از 132 اثر ارسالی چهار اثر و در رشته خوشنویسی از میان 211 اثر ارسالی 12 اثر در چهار بخش نستعلیق، شکسته، ثلث و نسخ برگزیده شدند.
داوری رشته شعر را جبار رضایی، علی بهرامی کهیش و بهمن ساکی، داوری رشته عکس را حسین جلودار، محمد جهانگیری و حسین حاجی پور و داوری رشته خوشنویسی را رضا زدوار، ابراهیم دلاوران و سید ستار فاطمی بر عهده داشتند.
لازم به ذکر است، دکتر محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و حسین براتی مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان از روند داوری آثار ارسالی بازدید کردند.برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :