۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد  | 2020 June 1
کد مطلب: 5099   تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ جمعه ۱۲ مهر ساعت 23:03 نسخه چاپی
سخنگوی شورای شهر

نخبگان شهر به شورا در انتخاب شهردار جدید کمک کنند

لالی نیوز:سخنگوی شورای اسلامی شهر لالی در خصوص وضعیت شهرداری در روزهای گذشته با این پایگاه خبری به گفت و گو نشست .

به گزارش لالی نیوز اکبرحیدری در این گفتگو عنوان داشت : از زمان شکل گیری شوراهای شهر و روستا ، همواره چالش های جدی در بین اعضای شوراها از یک سو و یا شوراها و شهرداران از طرف دیگر وجود داشته است  و آن هم  برمیگردد به نهاد نوپای شوراها و نبود تفکر شورایی که در این مقال در نظر نداریم به آن بپردازیم به طوری که برخی از مشکلات امروز ما هم به این مهم برمیگردد .

وی اظهار داشت : مهم ترین دلیل اتفاقات اخیر شهرداری کم تجربگی شورا بوده که جهت تنویر افکار عمومی در آینده در این باب سخن خواهیم گفت فلذا ما از شهروندان بالاخص  اصحاب رسانه  انتظار داریم که از هر گونه پیش داوری و گمانه زنی جدا پرهیز کنند چرا که تا کنون در این خصوص شاهد حواشی زیادی بوده ایم که قریب به اتفاق آنها دور از واقعیت بود .

سخنگوی شورای شهر تصریح کرد: از زمان شکل گیری شورای پنجم کارهای زیادی در حوزه ی عمران و زیبا سازی شهر صورت گرفته که(آسفالت ، تعمیرات میادین ، احداث پیاده رو ها و... )و پرداخت حقوق معوقه کارکنان و کارگران شهرداری از این جمله است که در آینده ی نزدیک نسبت ب چاپ و انتشار عملکرد دوساله ی شورا و شهرداری اقدام خواهیم کرد و انتظار داریم شهروندان عزیز عملکرد این شورا و شهردار در دو سال گذشته را در مقایسه با اعتبارات تخصیصی به این شهرداری دیده و سپس مورد قضاوت قرار دهند .

حیدری ادامه داد : ما به هیچ عنوان مدعی  نبوده و نیستیم که کار شورا بلانقص و عیب بوده است و معتقدیم که *اشتباه در ذات حرکت است* و ممکن است در این مسیر نیز اتفاقات غیر معمولی هم افتاده باشد که شناسایی عوامل و ریشه های آن نیاز به واکاوی و تحقیق و بررسی است و شهروندان محترم نیز مطمئن باشند که اولین مدعی بروز تخلفات و اعمال مغایر با قانون نهاد های حراستی و قضایی و حقوقی میباشند و در این خصوص مماشات نخواهند کرد .

وی تاکید کرد : انتظار ما از نخبگان و شایستگان شهر این است که در این شرایط حساس همانند گذشته در کنار فرزندان و برادران خود در شورا ایستاده و با دادن مشورت های کار ساز ما را در انتخاب شهردار جدید یاری کنند تا ما بتوانیم در مدت باقی مانده از عمر این شورا با استفاده از ظرفیت های موجود نسبت به رفع مشکلات عدیده ی این شهر اقدام کنیم که در این مسیر دست تمامی دلسوزان را به گرمی می فشاریم .

این عضور شورای شهر در ادامه با اشاره به اهمیت فضای مجازی اظهار داشت : امروز نقش فضای مجازی به عنوان یک ظرفیت  رسانه ای فراگیر ، غیر قابل انکار است به طوری که فضای مجازی میتواند منبع و منشا اثرات خوب و بدی در جامعه باشد و یکی از مهم ترین این اثر گزاری ها ، توان شکل دهی این فضا به افکار عمومی و تغییر رویکردهای متفاوت در اجتماع فرهنگی ، سیاسی ، اجتماعی و حتی اقتصادی است .

اکبر حیدری تصریح کرد : بنابراین بنده به عنوان یکی از اعضای خانواده ی فرهنگ و آموزش و پرورش معتقدم این فضا باید توسط نخبگان سیاسی و اجتماعی با هدف رسیدن به توسعه و آبادانی منطقه مدیریت شود تا از بهره گیری های نادرست جلو گیری شود .

وی  در پایان از زحمات شهردار قبل و کارکنان زحمت کش شهرداری و همچنین شهروندان دلسوزی که تا کنون همراه و پشتیبان شورا بوده اند تشکر و قدردانی نمودند .
برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :