۱۳۹۹ دوشنبه ۱۱ فروردين  | 2020 March 30
کد مطلب: 418   تاریخ انتشار : ۱۳۹۸ جمعه ۱۰ خرداد ساعت 04:44 نسخه چاپی
به همراه لینک دانلود فیلم

مستند قوم باد و کوچ عشایر بختیاری / تصاویر دیدنی از گذشته لالی و مهاجرت عشایر + عکس و فیلم

لالی نیوز:مستند قوم باد ساخته آنتونی هوارث از جمله فیلم های به یاد ماندنی در بین مردم بختیاری است که دیدن چندین باره آن همواره خوشایند است .

به گزارش لالی نیوز فیلم قوم باد حکایت کوچ عشایر بختیاری را از دشت لالی به ییلاق از نگاه روایت می کند در حدود 40 سال پیش و در سال 1976 ساخته شده و اماکنی که در آن به نمایش گذاشته می شود بسیار متفاوت تر از امروز می باشد .

کوچ عشایر بختیاری یکی از سخت‌ترین تجربیات شناخته شده در بین جوامع بشر است. ۵۰۰ هزار مرد و زن و بچه به همراه یک میلیون دام، هشت هفته در تلاش هستند تا از میان گوه‌های زاگرس بگذرند و به دشتهای تابستانی و حاصلخیز کنار زرد کوه برسند. مستند قوم باد داستان شگفت، حماسی و تماشایی بزرگترین کوچ بر روی زمین است. این فیلم رنگی داستان کوچ طایفه بابادی از مردم بختیاری را در سال ۱۹۷۶ نشان می‌دهد. در آن زمان جعفر قلی رستمی  از بزرگان این طایفه بوده که شخصیت محوری این مستند است . همه صحنه‌های فیلم واقعی هستند و از هیچ هنرپیشه‌ای استفاده نشده یا بازسازی نشده است.

قوم باد (people of the wind) یک فیلم مستند آمریکایی دربارهٔ کوچ ایل بختیاری است که در سال ۱۹۷۶ توسط آنتونی هوارث و دیوید کاف ساخته شد. این فیلم نامزد بخش بهترین فیلم مستند آکادمی اسکار و همچنین گلدن گلوب شد.

برای تماشای این مستند دیدنی می توانید با کلیک بر روی لینک های زیر این مستند دیدنی را در دو قسمت مشاهده کنید

قــــــــــــســـــــــــمــــــــــت اول

قــــــــــــســـــــــــمــــــــــت دوم

تصاویر گرفته شده از این فیلم

...

.

.

.

شاهپورازاهواز ۱۳۹۲/۱۲/۲
درتصویرنخست مردی راکه می بینید شادروان علیمراخان اسدی بهداروندمیباشد.ایشان پورشادروان کلبعلی خان وازنوادگان اسدخان شیرکش معروف به شاه اسدمی باشد.ازطرف مادری نیزایشان نوه ی شادروان نجف قلی خان صمصام السلطنه هستند.ایشان درسال 1374بدرودزندگی نموده ودرقبرستان خانوادگی در جلکان که امروزبه شهرجنت مکان معروف است بخاک سپرده شدند.ایشان مردی سلیم النفس و درویش مسلک وحامی محرومان بود.اززورگویی بیزاروهرانچه داشت درراه خیروصلاح جامعه می بخشید.به روان ایشان وهمه ی درگذشتگان درود می فرستم.برادرشما:شاهپورازاهواز.
ز زمانی .تهران ۱۳۹۲/۱۲/۹
از مقایسه ی دیروز زادگاهم با امروز ان خوشحالم واین به خاطر بالا رفتن اگاهی همشهری هایم با حقوقشان است ان شالله هر سال بهتر از سال قبل باشد
البرز ۱۳۹۲/۱۲/۲۰
عکسهای زیبایی است
mohammad ۱۳۹۶/۱/۲۰
زنده باد مردمان با غیرت لالی
نظر شما :
مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :