۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ دي  | 2019 January 20
کد مطلب: 4727   تاریخ انتشار : ۱۳۹۶ سه شنبه ۱۰ بهمن ساعت 17:11 نسخه چاپی
نماینده مردم لالی در مجلس :

(مدیر کل میراث فرهنگی) استان خوزستان شاخصه‌ های یک مدیر کارآمد را ندارد

لالی نیوز: نماینده مردم شهرستان های مسجدسلیمان ، لالی ، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی به مجوزهای صادره برای تورهای گردشگری نیز پرداخت و اظهار کرد: این که بدون ایجاد زیرساخت‌های لازم و نظارت کافی بر روی مناطق گردشگری ،وظیفه خود را تنها صدور مجوز بدانیم، تصور غلطی است و باید اصلاح شود.

به گزارش لالی نیوز علی عسگر ظاهری، ضمن انتقاد از وضعیت فعلی حوزه میراث فرهنگی و گردشگری، اظهار کرد:در قرن حاضر، توریسم و گردشگری به‌عنوان یکی از سه صنعت کلیدی مطرح است که در صورت برنامه ریزی و سرمایه گذاری مناسب در استان میتوان امیدوار بود که بخش عمده‌ای از مشکل اشتغال ما مرتفع شود.

وی افزود: متاسفانه با وجود مکان‌های بسیار زیبای گردشگری در استان خوزستان و آثار بی نظیر تاریخی، شاهد تحرک خاصی برای بهره برداری مناسب از این فضاها نیستیم و در مواردی به‌علت تعلل و بی توجهی شاهد از بین رفتن این آثار و مکان‌ها هستیم.

ظاهری به نقش گردشگری در رفع معضل بیکاری پرداخت و اظهار کرد: در صنعت گردشگری به ازای ورود هر گردشگر به کشور حداقل پنج شغل ایجاد می‌شود و میزان اشتغال بخش گردشگری نیز دو برابر سریع‌تر از سایر بخش‌ها است.

نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس به شاخص‌های یک مدیر موفق در میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری اشاره کرد و گفت: مدیر موفق در این حوزه باید ضمن تلاش برای حفظ داشته‌های میراث فرهنگی، بستر را برای استفاده عموم از این فضاها آماده کند و با برنامه ریزی مناسب از این رهگذر، توسعه را برای مناطق فراهم کند که متاسفانه مدیریت امروز میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان فاقد این فاکتورهاست.

ظاهری در مورد عملکرد مدیرکل میراث فرهنگی استان نیز گفت: انتظارات ما در این بخش برآورده نشده است. امکانات بالقوه منطقه در این بخش رها شده است. شاهد برنامه خاصی در این زمینه نیستیم و یقینا مسئول این شرایط مدیریت میراث فرهنگی و گردشگری استان است.

نماینده مردم شهرستان های مسجدسلیمان ، لالی ، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی به مجوزهای صادره برای تورهای گردشگری نیز پرداخت و اظهار کرد: این که بدون ایجاد زیرساخت‌های لازم و نظارت کافی بر روی مناطق گردشگری ،وظیفه خود را تنها صدور مجوز بدانیم، تصور غلطی است و باید اصلاح شود. نظارت کافی بر روی تورهای گردشگری و فراهم آوردن بستر لازم برای پذیرش گردشگر در این مناطق، انتظار ما از مجموعه میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری است.
برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :