۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت  | 2019 April 23
کد مطلب: 4850   تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۱ تير ساعت 15:19 نسخه چاپی
صادق بهاری

قیامت و شهرداری لالی

لالی نیوز:

متاسفانه پرسنل محترم شهرداری لالی اعمال و روزگاری شبیه دوزخیان یافته اند همچنان که می دانید در قیامت ندای کمک خواهی دوزخیان بلند است و مدام دست نیاز به این و آن دراز می کنند تقریبا شبیه همین پرسنل تحت مدیریت شما که به عالم و آدم دست نیاز برده تا بلکه راه نجاتی بیابند ولی صد افسوس که همچون اهل جهنم راه نجاتی برای آنان نیست.
و چه بسا اگر بتوانند با هزاراران ترفند و رابطه، پولی هرچند سودی و یا وام اخذ نمایند این مساله بر جهنمی بودن آنها خواهد افزود چرا که قرض گرفتن هم‌پایه کفر !است، و زمانی که متوجه این موضوع بشویم که نبی اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله بر جنازه شخص بدهکار نماز نمی‌گزاردند باید دستمان بیاید که سوق دادن پرسنل شهرداری به قرض و نپرداختن حقوق آنها تهدیدی جدی علیه قیامت آنهاست. باز در جایی على علیه السلام فرمودند: از قرض كردن دورى كنید زیرا موجب ذلّت در روز و حزن در شب و پرداختن آن در دنیا و آخرت مىباشد. و تا مادامى كه مومن قرض دارد نفسش گرفتار و ناراحت است(نبى اكرم ص).
از دیگر سو از مولفه‌های مهم شهر اسلامی امنیت و آرامش شهر است. در شهر اسلامی باید ساختار و بستر اجتماعی آن ایمان آور باشد. ایمانی که با فقر و تنگ دستی قابل جمع نیست. پس از شهردار به عنوان مدیر اسلامی که وظایفش ارتقای سطح معنوی و مادی کارکنان مجموع خود است تقاضا مندم گرفتاری و ناراحتی نفس را بر برادران و خواهران مومن خود روا ندارید که فردای قیامت ما و شما سخت در مضیقه ایم.
شورای محترم، حق کسی که به گفته پیامبر اکرم برای امرار معاش زن و فرزند تلاش کند همچون مجاهد فی سبیل الله شمرده می شود (شرمندگی زن و بچه اش نصیبش نکنید) و بدانید عدم پرداخت و یا تأخیر در پرداخت حقوق کارگر «ظلم» تلقی شده و در بعضی روایات، ندادن حقوق کارگران، گناهی نابخشودنی است.
شهردار گرامی، هیچ کارگر و کارمندی نباید با قانون گریزی، عدم شفافیت و سوء مدیریت در معرض گرفتاری قرار گیرد و رو به قرض کردن نماید، قرض گرفتنی که نه تنها آرامش را از ما گرفته و فکر پس دادن آن و حساب و کتاب های دائمی آسودگی را از ما سلب می کند که خطری است بسیار جدی برای آخرت ما .آخرتی که قطعا جواب خیلی از گرفتاری های حال ما گردن شما و افرادی همسوی شما در شورای شهر است.
یقین بدانیم دست کارگری که پیامبر بر آن بوسه می زد نباید همچون من پرسنل شهرداری خالی از مهر باشد. اینجانب از خدا می خواهم که دوران مدیریت شما در شهرداری هر چه زودتر پایان یابد و از دست مسائل و مشکلاتی که گریبان گیر دنیا و اخرت شما می شود رهایی یابید. که رهایی ما در گرو رهایی شماست. از سویی بهای مومن چیزی جزء بهشت نیست و نباید با اعمال و رفتار خود در این عمر کوتاه از فرجام اصلی خود منحرف شویم.
عاقبت به خیر باشید.


صادق بهاری بابادی




برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :