۱۳۹۷ يکشنبه ۲۸ بهمن  | 2019 February 17
کد مطلب: 4579   تاریخ انتشار : ۱۳۹۶ دوشنبه ۲۳ مرداد ساعت 02:22 نسخه چاپی
صادق بهاری

شورای شهر لالی و 4 سال پیش رو

لالی نیوز:متاسفانه در گذشته اقدامات مناسب زیرساختی در شهر صورت نگرفته چون این اقدامات در زمان کوتاه دیده نمی شوند و این باعث شده اکثر مسئولینی که در پی انشاء رزومه خود بودند از این مهم سرباز بزنند.

انتخابات شورای شهر لالی همراه با کمی چاشنی همه ساله اش یعنی طایفه گرایی برگزار شد و منتخبان شورای شهر شناخته شده اند، و خارج از اینکه نمایندگان منتخب گزینه ها و  رای دهنده های ما بوده باشند یا نباشند اکنون متولی سیاست گذاری شهرمان هستند و چهار سال مطالبه گری ما از جانب این عزیزان است.

منتخبان شورای شهر قطعا هر کدام برای توسعه شهر و رهایی از وضعیت کنونی برنامه هایی از پیش تعیین شده داشته اند که صد البته جای شکر دارد. چرا که برنامه نیاز اولیه هر کاری است و در قالب برنامه است که چارچوب ها مشخص شده و مشکلات دیده می شود. و نهایتا راهبردها و  راهکارهای ارائه شده عملیاتی می گردد.

قصدم تغییر راهکارهای شورا و ناکارآمدی برنامه هایشان نیست اما می خواهم بگویم در زمینه عزل و نصب ها، تعیین اولویت ها و طرح های ضربتی که پیشنهاد می گردد زود به نتیجه و اقدام نرسند و بدانند ارزیابی های دقیق مانع تکرار اقدامات سطحی گذشته هم دور و هم نزدیک می شود.

متاسفانه در گذشته اقدامات مناسب زیرساختی در شهر صورت نگرفته چون این اقدامات در زمان کوتاه دیده نمی شوند و این باعث شده اکثر مسئولینی که در پی انشاء رزومه خود بودند از این مهم سرباز بزنند.

عاجزانه خواهش می کنم قبل از انتخاب یا تمدید شهردار بخواهید برنامه کتبی ارائه دهد و آن را به لحاظ فنی، مالی و اجرایی و ... با پرسنل خدوم شهرداری و متخصصین حوزه های مختلف محک بزنید. مشورت هیچ ضربه ای به اقتدار و تصمیم سازی شما نخواهد داشت. باید روشن کنند برنامه های آنها به عنوان مثال برای زیباسازی شهر، برای نشاط و سرزندگی محلات، برای افزایش سرانه ها، برای بافت فرسوده شهر و هزاران برای دیگر چیست؟ برنامه بخواهید و برنامه بچینید هر چند به درصد تحقق بالای آن نائل نشوید.

اعضای محترم شورای شهر، بدون شک گمان خیلی از شهروندان این است که در لالی نمی شود کار کرد! منابع مالی و درآمد پایدار وجود ندارد! شهرداری بدهکار است! و غیره که همگی با مقدمات درست و نتیجه گیری غلط همراه شده است.

خود را از این باور رها کنید، چرا که امروزه همه شهرداری های کشور از این مشکلات رنج می برند و هیچ مشکلی مختص شهر من و شما نیست. اگر کسی مشکلی می بیند که فقط لالی مظلوم ما با آن دست و پا میزند بسم ا... بگویید؟

شهر چون داعیه ای مهربان آغوش خودش را برای ما شهروندان گشوده و این ما هستیم که می توانیم با اقدامات خود سرافرازی را برایش به ارمغان بیاوریم یا سرافکندگی را!

به فرموده امام علی (ع) زمان چون گذر ابرها در حرکت است اگر قدر فرصت ندانیم و بخواهیم همچون گذشته با نمی شود سر کنیم چون یک چشم بهم زدن خواهد گذشت. آن وقت ما می مانیم و افسوس و فرصت آبادانی که بر باد رفت.

صادق بهاری بابادی... کارشناس ارشد برنامه ریزی آمایش سرزمین

برای عضویت در کانال تلگرامی لالی نیوز روی تصویر زیر کلیک کنید

 

 برچسب ها : ,


شهروند ۱۳۹۶/۵/۲۴
شورای شهر بگوش باش
لالی سربلند ۱۳۹۶/۵/۲۶
لطفا مسئولین از اقدامات خود اطلاع رسانی کنند. کارها در خفا انجام نشود. مردم رو امین بدونید
نظر شما :
مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :