۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ ارديبهشت  | 2019 May 20
کد مطلب: 4978   تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۴ اسفند ساعت 21:51 نسخه چاپی
در مصاحبه با رئیس اداره جهاد کشاورزی لالی:

سدتراز باعث افزایش تولیدات کشاورزی می شود/این سد 2000 هکتار از زمین های لالی را آبیاری می کند

لالی نیوز:رئیس اداره جهادکشاورزی لالی اعلام کرد : پس از احداث سد و آبیاری 2000 هکتار از زمین های شهرستان لالی حداقل تولیدات کشاورزی ما از 2000 تن به 16 هزار تن خواهد رسید .

به گزارش لالی نیوز رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان لالی در مصاحبه ای اختصاصی با این پایگاه خبری ضمن تقدیر از تلاش ها و پیگیری های جدی علی عسکر ظاهری نماینده مردم شهرستان لالی در مجلس نکاث مثبت احداث سد تراز در حوزه کشاورزی را تشریح کرد .

وی در همین راستا عنوان داشت : سد مخزنی تراز 2000 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان لالی ، شامل 1500 هکتار از زمین های دشت لالی و 500 هکتار از زمین های بالادست سد را آبیاری خواهد کرد به طوری که فاز دوم طرح مقام معظم رهبری در حوزه کشاورزی با احداث این سد و بهره مندی از آب آن در لالی تحقق خواهد یافت .

رقیه سلطانی تصریح کرد : عدم اقتصادی بودن انتقال آب از سایر حوزه های آبی در لالی دلیلی بود که پیگیری های برای احداث سد تراز را از سوی مسئولان جدی تر کرد به طوری که ارتفاع برابر و یا بالاتر سد تراز از زمین های دشت لالی و زمین های بالادست این سد ، آب با هزینه های بسیار کمتری  برای مصارف شرب و کشاورزی منتقل خواهد شد.

وی تاکید کرد : با تحقق احداث این سد افزایش چشمگیری در تولیدات کشاورزی و زراعت ، توسعه باغات ، زنبورداری ، بخش دام و طیور و همچنین پرورش آبزیان در لالی خواهیم داشت .

رئیس اداره جهادکشاورزی لالی اعلام کرد : پس از احداث سد و آبیاری 2000 هکتار از زمین های شهرستان لالی حداقل تولیدات کشاورزی ما از 2000 تن به 16 هزار تن خواهد رسید که یک رشد 8 برابری خواهد بود و این رشد تولیدات همراه با رشد اشتغال و صنایع جانبی خواهد بود .

وی عنوان کرد : گردشگری کشاورزی یکی دیگر از ثمرات این سد خواهد بود به طوری که با افزایش مزارع و باغات در این منطقه و سرسبزی بیشتر و نمای زیباتر گردشگران بیشتری از آن استقبال خواهند کرد .

رقیه سلطانی در انتها اظهار داشت : از جمله فعالیت هایی که ساخت سد تراز می تواند در آن موثر باشد توسعه صنعت آبزی پروری است که اداره جهاد کشاورزی برنامه های خوبی برای این حوزه پس از احداث سد خواهد داشت .  
برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :