۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد  | 2020 June 1
کد مطلب: 4983   تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ شنبه ۱۸ اسفند ساعت 13:58 نسخه چاپی
مصطفی نجفی

(( رای ))و رگ خواب بختیاری ها

لالی نیوز:

جامعه بختیاری، جامعه ای نمادمحور است و این نمادها نقش عمده ای در شکوه فرهنگی بختیاری دارد. در این میان، چوقا لباسی است که با توجه به پیشینه تاریخی آن- جایگاه ویژه ای در خودآگاهی هویتی جامعه بختیاری دارد. با این حال، باید گفت چوقا به ابزاری برای سوءاستفاده سیاستمداران و مسئولان و فرار آن ها از پاسخگویی تبدیل شده است. در واقع، آن ها لباس بختیاری را تا حد ابزاری برای پوشش ضعف ها و ناکارآمدی خود تنزل داده اند.

🔻چندی پیش اسحاق جهانگیری به مسجدسلیمان سفر کرد و با پوشیدن چوقا وعده های آنچنانی داد و ما نیز به وجد آمدیم! اما پرسش این است که دستاورد سفر جهانگیری چه بود؟ چرا نماینده محترمی که لباس بختیاری را به تن آن ها می کند، گزارشی از دستاورد سفر جهانگیری ارائه نداد؟

🔻 حال، نوبت به بیژن زنگنه وزیر نفت رسید که با پوشیدن لباس بختیاری بر اذهان و احساسات جامعه بختیاری سوار شود. اما سوال اینجاست که این ژنرال نفتی که مجموعا ۲۸ سال سابقه وزارت دارد و ۱۴ سال نیز وزیر نفت بوده، برای جامعه بختیاری و مسجدسلیمان که پایتخت نفتی کشور محسوب می شود، چه کرد؟ حاصل ۱۴ سال سکانداری در وزارت نفت باید پوشیدن یک چوقا باشد!؟

🔻به نظر می رسد، مسئولین و وزرا با مشاوره نمایندگان بختیاری به یک راه حل ساده برای فرار از پاسخگویی رسیده اند: پوشیدن چوقا!

🔻در واقع، برای زدن رای و نظر ما، آن ها به خوبی رگ خوابمان را پیدا کرده اند. در نهایت، پوشیدن لباس بختیاری توسط زنگنه ها،  نه یک افتخار، بلکه تحقیرآمیز، رقت انگیز و برای فرار از پاسخگویی است.

برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :