۱۳۹۷ جمعه ۱ تير  | 2018 June 22
کد مطلب: 4538   تاریخ انتشار : ۱۳۹۶ دوشنبه ۱۲ تير ساعت 19:42 نسخه چاپی
محمدرضا رضایی

حرف دلی از دلشدگان هنر در لالی

لالی نیوز:اگر طبیعت را از بهار لالی بگیرند و گل های سرخ اش را از طبیعت و رنگ نارنجی افق اش را از این ور و آن ور خورشیدنیز! آیا باز هم جذابیتی به عنوان یک شهر خواهد داشت!

اگر طبیعت را از بهار لالی بگیرند و گل های سرخ اش را از طبیعت و رنگ نارنجی افق اش را از این ور و آن ور خورشیدنیز! آیا باز هم جذابیتی به عنوان یک شهر خواهد داشت!
لالی پر است از استعداد ولی دریغ ! ٬ دریغ از حمایت و دریغ!
و نمی دانیم باید افتخار کرد و یا دستی به پیشانی کشید تا عرق شرمندگی را قبل از اینکه کسی ببیند یواشکی پاک کرد که از میان این همه ارگان و مسئول تنها یک پزشک و آن هم غیر بومی که البته باید بوسید دست غمخوار شفا بخش درمانگرش را ! از گروه هنری نمایش که مربوط به حوزه ی کارش هم نیست پشتیبانی می کند و البته که این خیر را باید در درک و تفکر عمیق و  همان فرهنگ فهمیدگی اش جستجو کرد که خوب می داند اگر جوانان یک شهر اینگونه مشغول کار تاج سر آفرینش یا همان هنر باشند آیا دیگر کسی جایی و وقتی برای قلیان و فلان و بهمان هم دارد!
و اما بازهم چرا؟ دریغ از یک حمایتگر و یا اداره ای که چرا اینقدر  با قلب پر تپ و توپ فرهنگ یعنی هنر  بی مهرند ! و در حالیکه دیده شده در جاهای دیگر ریخته و پاشیده شده! بعد هم هیچی ! معلوم نیست اصلا چی شده چی نشده !
هرچی شده دیگه شده! چی میشه کرد!

و اما بدتر از هر چیزی آن است که این دلشده های هنر  با چه رنج و مشقت و حرکت و نهایت محدودیت وقتی کاری آماده و اجرا می کنند برخی بجای خسته نباشی و مریزاد دستت ٬  آن همه زحمت پشت صحنه را که نمی بینند ٬ بل کمی اینطرف تر و خرده ای آن طرف تر را هم نمی بینند ٬ درست یک جایی را می بینند که نباید ببینند ! و اما انتظار است همراه با مقداری امید ! که رسانه های مجازی در  انعکاس خبر و اطلاع رسانی در مورد این اهل هنر که همواره مورد بی حمایتی بودند و هستند و شاید تا ابد هم خواهند شد ! شاید! البته شاید! (بگذار امیدوار باشیم!) گونه ی دیگر و عادل تر ببینند .


پی نوشت : یک گروه نمایشی طنز در لالی مدتی پیش تحت حمایت یکی از پزشکان شهر به ارائه برنامه های عمومی طنز پرداخت.

 

محمد رضا رضایی خاصبرچسب ها : ,


اهالی هنر ۱۳۹۶/۴/۱۲
این روزها رنجیده شد دل پاک هنرمندانمان بدون آنکه نگاهی به واقعیت جایگاه هنر ومشکلاتشان در لالی بکنیم. */حرف دلی رنجیده از هنرمندان لالی/* چه بگویم که سینه ای دارم پر از درد... گله مندم چرا که هیچکس درون مرا درک نکرد؛؛؛ هیچکس نفهمید درون این دل های به ظاهر شاد چه غم سنگینی نهفته هست؟!؟ هیچکس نتوانست به رج ومشقت های ما پی ببرد چون ماجامعه ای هستیم که مظلوم واقع شدیم ومظلومانه خدمت صادقانه میکنیم آری این است واقعیت دل رنجیده من هنرمند... تلاش میکنم دریغ از حمایت،،،احساس مسئولیت میکنم فارغ از وظیفه،،، خدمت میکنم بدون هیچ چشم داشتی... ونتیجه میگرم!!!اما نه آنگونه که حق جانب من است...😔 ما انتقاد پذیر هستیم "آری انتقاد پذیر" اما تخریب را نمی پذیرم؛؛؛چرا که خدمتمان صادقانه بوده وذات هنریمان نشان میدهد ما بامردم هستیم واز تظاهر با مردم بودن گریزانیم... ای کاش بجای به چالش کشیدن و عدم حمایت وتشویق به ارزش این جامع هنری درشهرمان پی میبردیم که با اینهمه مشقت وپستی بلندی های که در پیش رو داشتن اما اینگونه دارند در سطح استان وکشور مخلصانه فعالیت میکنند تا نام شهرشان را با افتخار در مقابل همگان بر زبان بیاوردند... *جمعی از اهالی هنر شهرستان لالی12/4/96*
به پیوست مطلب ذکر شده این را اضافه کنم٬ که حرف بنده روی فرهنگ و ارشاد نیست که البته فرهنگ و ارشاد در حد توان خودش مجوز و سالن را در اختیار هنرمندان قرار داده و اتفاقا مدیر جدید آقای خدادادی استقبال و در حد توان حمایت می کنند و حرف من بیشتر روی سایر ادارات هستند که توجه بیشتری نسبت به حوزه ی فرهنگ و هنر بکنند و انتظار است با توجه به اینکه هر اداره ای بخش فرهنگی و هنری نیزدارد.و باید فعال و پویا شود. و در فعالیت های فرهنگی و هنری همکاری نمایند.🌹🌹🌹 محمدرضا رضایی خاص
نظر شما :
مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :