۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ ارديبهشت  | 2019 May 20
کد مطلب: 4982   تاریخ انتشار : ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۵ اسفند ساعت 23:33 نسخه چاپی
رئیس اداره منابع طبیعی لالی خبر داد:

توزیع14هزار اصله نهال درلالی/مبارزه با بیماری ذغالی بلوط درسطح 80 هکتار از جنگل های بلوط

لالی نیوز:به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری توزیع 14هزاراصله نهال رایگان درسطح شهرستان آغاز گردید.

به گزارش لالی نیوز رئیس اداره منابع طبیعی در آیین درختکاری  این شهرستان در اولین روز از هفته منابع طبیعی ضمن بیان این خبر اعلام نمود به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری توزیع 14 هزاراصله نهال رایگان درسطح شهرستان آغاز گردید.

وی افزود : این نهال ها شامل بلوط ، کنار و گونه های  متنوع دیگر هستند که در مناطق مختلف  شهری، روستایی  و عشایری غرس میشوند که باتوجه به بافت منطقه، بلوط با هشت هزار نهال سهم بیشتری از این تعداد را به خود اختصاص داده است.
شاپور حاجی پور  ضمن بیان برنامه های روزشمار هفته منابع طبیعی اعلام نمود : در راستای حفاظت از جنگلها ، مبارزه با بیماری ذغالی بلوط درسطح 80 هکتار از جنگل های بلوط این شهرستان امسال انجام شد و طرح عملیات بیولوژیک در حوزه آبخیز گچ کرسا در سطح 223 هکتار اجرا شده که 30 هکتار آن کاشت نهال کنار و اکالیپتوس و 203 هکتار بذرکاری بادام کوهی می باشد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لالی در پایان گفت:همچنین امسال 30 هکتار کاشت نهال در طرح جنگل کاری دولتی جمال آباد انجام شده است به طوری که در حال حاضر شهرستان لالی 58 هزار هکتار جنگل طبیعی و 65 هزارهکتار مرتع را دارا میباشد.
برچسب ها : ,


مدیریت سایت از درج نظرات کذب و یا با سلیقه های شخصی افراد معذور می باشد.
نام :  
پست الکترونیکی :  
نظر شما :